Gönderen Konu: Milli Piyade Tüfeği Projesi  (Okunma sayısı 415475 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Yabgu

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -96
  • DefenceTurk.com
Ynt: Milli Piyade Tüfeği Projesi
« Yanıtla #640 : 12 Ekim 2018, 10:32:55 »
MKEden bahsediyorsun armut mu toplamışlar diyorsun serkan sende :))  ben hala MPT76yı nasıl yapmayı başardıklarına bile şaşırıyorum. Devletin en pasif , en hantal savunma kurumu. Diğer orduyu güçlendirme vakfı şirketleri gibi kendini geliştiremedi. Hafif bir canlanma olsa ben harika silahlar çıkarabileceklerini düşünüyorum ama hiç umut ışığı yok malesef
TURK OGUZ BEGLERİ BUDUN EŞİDİN. ÜZE TENGRİ BASMASAR , ASRA YİR TELİNMESER , TÜRK BUDUN , İLİNGİN TÖRÜNGÜN KİM ARTATI UDAÇI ERTİ ?

Çevrimdışı Raptor44

• İnsanlar yaptıklarıyla yargılanır
  • Özel Üye
  • DefenceTurk
  • -72
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #641 : 12 Ekim 2018, 12:23:53 »
Bence eksik kalmış bir mekanizması var her atıştan sonra doldurulması gerekicek ben olsam tambur veya normal şarjör mekanizması eklenmiş bir model alırdım
IRK, DİN, DİL, MEZHEP ÖNEMLİ DEĞİLDİR ÖNEMLİ OLAN BU ÜLKE İÇİN YAPTIKLARINDIR

Çevrimdışı Bogü Alp

• DefenceTurk
  • *
  • 43
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #642 : 12 Ekim 2018, 20:45:37 »
Özel sektör bir şeyler üretmeye başlayınca Mke elini çekiyor. Özel sektör tabanca üretti.
, MKE tabanca üretimini bitirdi. Özel sektör piyade tüfeği yapmaya başlayınca MKE üretimin büyük bir kısmını özel sektöre devretti. Şimdi de özel sektör başta Hatsanla beraber bomba atar üretimine girdi. MKE ne eksikse ne uretemiliyorsa onu üretme politikasını üreten bir devlet kurumu amacı lar sağlamak büyümek değil.

Çevrimdışı serkan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -115
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #643 : 13 Ekim 2018, 09:26:36 »
Raptor bu tüfek altına takılan 40 mm bomba atarın bir mekanizmaya takılarak tek başına silah gibi kullanılması hali bu yüzden tek tek doldurularak ateşleniyor aynı tüfekte olduğu gibi olmak zorunda yani.
Bu aşağıdaki silah aslında iki parça birisi tüfeğe takılan bildiğin bomba atar öbürüde bunu tüfek yerine ayrı bir silah gibi taşısınlar diye yapılmış basit bir konsriksiyon. Silahın tetiği bile yok dikkat edersen o tetikte 40 mm bomba atara ait. Omza dayama aparatına takılmış bildiğin 40mm bomba atar bu. Bu yüzden öbür tamburlu filan silahlarla mukayese etme.

Bak buda öyle. 40mm yi çıkart tüfeğe tak bildiğin 40 mm tüfek altı atıcısı takılı basit dipcikli mekanizma bunlar. Tetiği bile yok sadece dipçik

Ben biraz abartılı buluyorum bu kadar tantanalı dipcikli tüfek kadar şeyi. Sonuçta kundağa takılıncada aynı işi yapıyor kim çantasına bunu koyarki. İllada ayrı taşıyacaksan da şunun gibi olsun kafi
« Son Düzenleme: 13 Ekim 2018, 09:36:57 Gönderen: serkan »
beğen

Çevrimdışı Bogü Alp

• DefenceTurk
  • *
  • 43
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #644 : 15 Ekim 2018, 10:35:28 »
Konya da üretim yapan Akdaş silah firması da bomba atar yapmış. Biz Ata Arms'ı konuşurken sipariş bile almışlar.

http://m.milliyet.com.tr/amp/yerli-bomba-atarlar-kisla-yolunda-ekonomi-2758435/

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #645 : 15 Ekim 2018, 11:05:06 »
Konya da üretim yapan Akdaş silah firması da bomba atar yapmış. Biz Ata Arms'ı konuşurken sipariş bile almışlar.

http://m.milliyet.com.tr/amp/yerli-bomba-atarlar-kisla-yolunda-ekonomi-2758435/

Biz de ondan bahsediyoruz zaten. Bir önceki sayfada var haberi.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #646 : 17 Ekim 2018, 23:29:32 »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #647 : 27 Ekim 2018, 08:45:32 »

Çevrimdışı fatihvskamil

• DefenceTurk
  • *
  • 6
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #648 : 27 Ekim 2018, 15:00:17 »
silahın ucundaki  o şey ne?

Çevrimdışı serkan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -115
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #649 : 27 Ekim 2018, 15:43:01 »
Sanırım eğitim mühimmatı atarken kullanılıyor. Eğitim mühimmatında çekirdek olmadığı için mekanizmayı geri süremiyor seri atış peş peşe atış olamıyor belki manluyu kontrollü tıkayarak basınç yaratıp mekanizmayı çalıştırıyordur
beğen