Gönderen Konu: Milli Piyade Tüfeği Projesi  (Okunma sayısı 415546 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 191
Ynt: Milli Piyade Tüfeği Projesi
« Yanıtla #630 : 18 Mayıs 2018, 15:46:18 »
Ben addblocker meçburiyetten aktive etmiyorum yoksa gereken erişimler kısıtlanır.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #631 : 24 Mayıs 2018, 12:58:46 »

Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, Türkiye'nin gururu MPT-76 yerli üretim milli piyade tüfeğinin denenmesi için 10'dan fazla ülkeye hediye edildiğini açıklamış.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #632 : 25 Mayıs 2018, 11:28:51 »

MPT-76 Somalili askerlerin elinde.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimiçi Archangel99

• DefenceTurk
  • *
  • 177
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #633 : 30 Temmuz 2018, 20:13:46 »
Geçtiğimiz hafta Kıbrıs Barış Harekatının 44. yıl dönümündeki yürüyüş töreninde Kıbrıs Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı askerlerinin elindeki Kale KCR-556 tüfeği

Ayrıca Ürdün'de düzenlenen Warrior Competition KASOTC 2018 yarışmasına JÖH personelimiz KCR-556 ile katılmış.

Aynı yarışmada Katar Özel Kuvvetler personelinin elindeki Sarsılmaz Üretimi SAR-223T piyade tüfeği

Çevrimiçi Archangel99

• DefenceTurk
  • *
  • 177
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #634 : 17 Eylül 2018, 21:20:45 »
MKEK'in milli imkanlarla geliştirdiği KNT(Keskin Nişancı Tüfeği)-76 seri üretime başladı. Uzun bir zamandır birlikler tarafından teste tabi tutulan KNT-76, MKEK'in resmi sitesinde seri üretimdeki tüfeklerin arasında yerini aldı.

Çevrimdışı Yabgu

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -96
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #635 : 17 Eylül 2018, 22:30:47 »
İlk defa tüfek yapan bir şirket genelde 2. e 3. Nesilde tamamdır diyebiliyor. Bu şirketlerin tufekleri için harika olduklarını sanmıyorum lakin ilerde yapacakları için beklentim yuksek... Umarım geri dönüş almislardir ve iyileştirmelerle alternatifi bol bir piyasamiz olur.
TURK OGUZ BEGLERİ BUDUN EŞİDİN. ÜZE TENGRİ BASMASAR , ASRA YİR TELİNMESER , TÜRK BUDUN , İLİNGİN TÖRÜNGÜN KİM ARTATI UDAÇI ERTİ ?

Çevrimdışı BATTLESTAR

• 2018 ve 2019 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #636 : 17 Eylül 2018, 23:03:04 »
MKEK'in milli imkanlarla geliştirdiği KNT(Keskin Nişancı Tüfeği)-76 seri üretime başladı. Uzun bir zamandır birlikler tarafından teste tabi tutulan KNT-76, MKEK'in resmi sitesinde seri üretimdeki tüfeklerin arasında yerini aldı.

Manga tipi keskin nişancı tüfeği kısaca marksman tüfeği oluyor galiba. Uzun süredir mangalarda marksman tüfeği olarak ya dürbünlü g-3 veya direk kanas kullanılıyordu iyi oldu. Darısı 5.56 mm lmg ye .
Savaş Var Denildiğinde Biz;

Çevrimiçi Archangel99

• DefenceTurk
  • *
  • 177
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #637 : 18 Eylül 2018, 00:15:45 »
İlk defa tüfek yapan bir şirket genelde 2. e 3. Nesilde tamamdır diyebiliyor. Bu şirketlerin tufekleri için harika olduklarını sanmıyorum lakin ilerde yapacakları için beklentim yuksek... Umarım geri dönüş almislardir ve iyileştirmelerle alternatifi bol bir piyasamiz olur.

Teslim edilen her yeni partide silahın daha da iyileştirildiğini duydum. İlk parti teslimatlarda ortaya çıkan sorunlar geri bildirimle yeni üretilen silahlarda ivedilikle ortadan kaldırıyormuş.

Tabii bu oldukça normal. Türkiye piyade tüfeği üretiminde henüz çok yeni. Sorunların çıkması normal. İlk parti teslimatı yapılan ve sorun yaşayan tüfekleri de MKEK yeniden elden geçirip iyileştiriyor zaten.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Kara Kuvvetlerine 8 bin adet yerli 'AK40-GL' bomba atar yapılacak
« Yanıtla #638 : 12 Ekim 2018, 10:03:45 »
Kara Kuvvetlerine 8 bin adet yerli 'AK40-GL' bomba atar yapılacak

Güvenlik güçlerinin bomba atar ihtiyacının karşılanması için Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) tarafından düzenlenen ihaleye katılan Konya'daki Akdaş Silah firması, Kara Kuvvetlerine 8 bin adet 'AK40-GL' bomba atar yapacak.

Türkiye'nin önde gelen ateşli silah üreticilerinden, Konya'nın Beyşehir ilçesi Huğulu Mahallesinde faaliyet gösteren Akdaş Silah, Ar-Ge yatırımları ve özgün tasarım ürünleriyle ihracatta da başarısını sürdürüyor.

Yarım asra yakın yivli tüfek üretim tecrübesini savunma sanayisinde de göstermeye başlayan, milli piyade tüfeği MPT-76'nın gövde üretimini gerçekleştiren firmanın, Konya 3. Savunma Sanayi Zirvesi'nde sergilediği AK40-GL Bomba Atar büyük ilgi çekti.

Geçen yıl Savunma Sanayii Başkanlığının bomba atar ihalesine davet edilen Akdaş Silah, ihtiyacın 8 bin adedini üretmek için anlaşma yaptı.

Altı ay sonra planlanan teslimatların ardından bomba atarlar, Kara Kuvvetleri Komutanlığında Mehmetçiğin hizmetine sunulacak.

Özgün tasarımıyla yerli üretilen bomba atar için ulusal ve uluslararası patent başvuruları yapıldı.

Dipçik aksamı takılarak tek başına kullanılabilen, 40 milimetre kalibre tekli bomba atar, ses fişeği, gaz fişeği, tahribatlı mühimmat kullanımına uygun geliştirildi.

- Hafif ve uzun ömürlü

Özgün tasarımının sağladığı avantajla sağ ve sol elle kullanılabilen bomba atarda, görüş ve aydınlatma sistemleri takılabilecek tertibat bulunuyor.

Sağlamlığı ile ön plana çıkan AK40-GL Bomba Atar, 5 bin atışlık uzun ömürlü namlusu ve tesirli menzili ile rakiplerine üstünlük sağlıyor.

MPT-76'nın altına takılabilecek şekilde tasarlanan bomba atar, sürekli taşımaya uygun hafif tasarımıyla Mehmetçiğe yük olmayacak.

- "Envantere altı ay içerisinde girecek"

Şirketin genel koordinatörü İbrahim Kılınçoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, geçen yıl Türk Silahlı Kuvvetlerinin ihtiyacı doğrultusunda bomba atar silahı temini için ihale açıldığını söyledi.

Akdaş Silah'ın bu ihaleye davet edildiğini aktaran Kılınçoğlu, şöyle konuştu:

"Talep edilen ihtiyacın büyük çoğunluğu bizde kaldı. Toplam ihtiyacın 8 bin adedi Akdaş Silah'a verildi. Akdaş AK40-GL markasıyla bomba atarı üretime aldık. Şu anda prototip üretildi. Bir yıl içinde 8 bin bomba atarı teslim edeceğiz. Kara Kuvvetleri Komutanlığında kullanılmak üzere Savunma Sanayii Başkanlığına vereceğiz. Envantere altı ay içerisinde girecek. İlk parti teslimi 500 adet. İhalenin kabul süreci oldu. Geri dönüş yapıldı, 500 adedini 6 ay içinde teslim edeceğiz."

Kılınçoğlu, AK40-GL'nin terörle mücadelede etkin şekilde kullanılacağını belirterek, "Başarılı bir silah ürettiğimiz kanaatindeyiz. Bomba atarların 1500 atış ömrü olmasına karşın AK40-GL'nin namlu ömrü 5 bindir. Etkili menziliyle rakiplerinden öne çıkıyor. Milli piyade tüfeği MPT 76'ya takılıyor. Asker sürekli taşıyacağı için hafif olması gerekiyor." ifadelerini kullandı.

https://www.star.com.tr/guncel/yerli-bomba-atarlar-kisla-yolunda-haber-1394481/

Çevrimdışı serkan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -115
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #639 : 12 Ekim 2018, 10:24:57 »
MKE armutmu toplamış yine. 40 mm tüfek altı bomba atarı T40 ı yıllardır üretiyor zaten şu işi az uğraşıp becerememişler mi

MKE nin T40 ı
beğen