Gönderen Konu: Milli Piyade Tüfeği Projesi  (Okunma sayısı 417498 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı мคяครℓเ

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 24
  • DefenceTurk.com
KTN-02 Keskin Nisanci Tüfegi...
« Yanıtla #550 : 12 Nisan 2016, 03:05:52 »
MKE...
Mpt76 ve Mpt55 ten sonra.
Mpt 7,62 ve 5,56 iki modelden sonra KTN-02 yari otomatik. Keskin nisanci silahi uretmis sanirim bilgisi olan varmi detayli sekilde.

https://www.instagram.com/p/BD9KEYhmax9/

Çevrimdışı Atak

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 1
  • DefenceTurk.com
Ynt: Milli Piyade Tüfeği Projesi
« Yanıtla #551 : 13 Nisan 2016, 08:58:30 »
Daha öncede yazdığım gibi bu normal bir ihbarla olacak iş bir iş değil.. Haberi aşağıda.

Makine ve Kimya Endüstrisi Kurumu (MKEK) Fabrika Müdürü Mustafa Tanrıverdi'ye suçüstü yapılan casusluk operasyonunun sanılanın aksine ABD'de yaşayan bir silah üreticisinin ihbarıyla başlamadığı, operasyonun uzun soluklu bir çalışmanın sonucu ortaya çıktığı öğrenildi.

MKEK Fabrika Müdürü Tanrıverdi Aralık 2015'te silah kaçakçılarıyla dirsek temasına geçince takibe alındı.
Dört ay süren fiziki ve teknik takipte, Tanrıverdi'nin bir Alman firmaya devletin gizli bilgilerini sattığı tespit edildi.
MİT, ABD'deki Türk asıllı silah üreticisi K.K.'ya yasal dokunulmazlık vererek Tanrıverdi'ye suçüstü yaptı.

MİT, Tanrıverdi'yi Aralık 2015'te radarına takılan bir dizi şüpheli faaliyeti nedeniyle mercek altına aldı. Tanrıverdi'nin ilişkiler ağı içinde anormal bağlantıların farkedilmesi, istihbarat teşkilatını kuşkulandırdı. Bunun üzerine MİT, Tanrıverdi'yi Aralık 2015'te yakın takibe alarak "Erguvan" adı verilen operasyonun startını verdi.

Kaynak: http://www.sabah.com.tr/gundem/2016/04/13/kod-adi-erguvan

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #552 : 13 Nisan 2016, 09:11:17 »
Bence Sabahın haberi güvenilir değil! Pek çok haberi gibi buna da inanmıyorum!Hikaye anlatıyorlar bana göre...
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #553 : 13 Nisan 2016, 17:45:41 »
Bence Sabahın haberi güvenilir değil! Pek çok haberi gibi buna da inanmıyorum!Hikaye anlatıyorlar bana göre...
+ 1 TRİLYON

Çevrimdışı Atak

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 1
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #554 : 13 Nisan 2016, 23:18:42 »
+ 1 TRİLYON

İçinizi rahatlatacaksa aynı haber odatv vb. sitelerdede mevcut.
Son yıllarda tarafsız, abartmadan, doğru haber yapan, güvenilir kaynak kaldımı ki ? Haberler bile gazetelerin veya gazetecilerin siyasi görüşüne göre şekilleniyor.
Haber konusu, olayın hangi görüşte olduğu bile haberin içeriğini şekillendiriyor. Bana göre tüm kaynaklardan faydalanmalı ki ortasını (işin gerçeğini) görebilelim.

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #555 : 14 Nisan 2016, 01:42:41 »
+ 1 TRİLYON

Son yıllarda tarafsız, abartmadan, doğru haber yapan, güvenilir kaynak kaldımı ki ? Haberler bile gazetelerin veya gazetecilerin siyasi görüşüne göre şekilleniyor.
Haber konusu, olayın hangi görüşte olduğu bile haberin içeriğini şekillendiriyor. Bana göre tüm kaynaklardan faydalanmalı ki ortasını (işin gerçeğini) görebilelim.

Açıkçası hiç bir Allah kuluna güvenimiz kalmamıştır.
Ayrıca gerçeği değil hakikati arıyoruz.
Çünkü herkesin gerçeği, kendine göre gerçek veya sanal gerçekliğidir- bilinmez!
Hakikat ise bunların tamamından arîdir.
Başkasının sanal gerçekliğini kabul edeceğimize, hakikati ararız daha iyidir.
Milleti bu hale getirenler utansın!

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #556 : 14 Nisan 2016, 08:41:42 »

Gazetecilerin siyasi görüşünden çok, durum tamamen duygusal!

Sabahın güvenirliğinin olmaması dışında haberi veren diğer site vs hepsinde kaynak aynı. O kaynağın haberine itimat etmediğimi daha önceki iletilerimden birinde gerekçeleri ile açıklamıştım. Yalancı çobanın hikayesine döndü iş! Bu nedenle artık inanmıyorum. Birileri kanalizasyona düşmüş, başka birileri de onu kurtarmaya çalışıyormuş gibi sanki. Hani ülkemiz sayelerinde çok güçlenmişti ya... Mağaralarda yaşarken bir anda hızlı trenlere, duble yollara vs kavuşmuştuk. Dünyada itibar görmeye başlamıştık vs...Her şeyi kendileri biliyorlardı!

İşler yolunda giderken biz yaptık, bizden öncekiler şöyle kötüydü, böyle kötüydü. İşler ters gidince Ahmet'in yüzünden, Mehmet'in yüzünden, geometrik yapılar, dış güçler büyümemizi istemiyor vs masalları.

Artık fazlasıyla mide bulandırıyor!
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı мคяครℓเ

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 24
  • DefenceTurk.com
Mpt 76...
« Yanıtla #557 : 08 Mayıs 2016, 19:08:38 »

Çevrimdışı DelKu

• DefenceTurk
  • *
  • 48
« Yanıtla #558 : 10 Mayıs 2016, 22:03:18 »
Videoda yapmaya çalıştıkları aptal propaganda silahların başarısını lekeliyor

Çevrimdışı мคяครℓเ

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #559 : 13 Mayıs 2016, 18:44:08 »
Milli Piyade Tüfeği MPT-76'nın seri üretimine başlandı.

Türk mühendis ve işçileri tarafından tasarlanıp üretilen Milli Piyade Tüfeği MPT-76'nın, MKEK Kırıkkale Silah Fabrikasında seri üretimine geçildi.

KIRIKKALE (AA)
Türk mühendis ve işçileri tarafından tasarlanıp üretilen ve "G-3 gibi etkili, kalaşnikof gibi güvenilir, M-16 gibi pratik" olarak tanımlanan Milli Piyade Tüfeği MPT-76'nın seri üretimine başlandı.

AA muhabirinin Makine ve Kimya Endüstrisi Kurumu (MKEK) Kırıkkale Silah Fabrikası yetkililerinden aldığı bilgiye göre, 1935 yılında 444 bin metrekarelik arazi üzerine kurulan fabrikada, 1968 yılına kadar çeşitli silahlar üretildi.

Halen Türk Silahlı Kuvvetlerinde yaygın kullanılan G-3 ve MG-3 tüfeklerin üretimi ise 1968 yılında başladı. Bu silahlar 1974 yılındaki Kıbrıs Barış Harekatı'nda da kullanıldı.

Fabrikada 1985 yılında MP-5, 1989 yılında 5,56 milimetre otomatik piyade tüfeği HK-33, 2007 yılında 7,62 milimetre Bora keskin nişancı tüfeği, 2009 yılında da Milli Piyade Tüfeği Projesi başladı.

Türk mühendis ve işçisinin birlikte gerçekleştirdiği ilk proje olan "Milli Piyade Tüfeği Projesi" 5 Mayıs 2014'te sona erdi. Proje kapsamında geliştirilen MPT-76, "50'nin üzerindeki testi başarıyla geçen dünyadaki tek silah" olarak Türkiye'nin gururu haline geldi. Bu testler sırasında toplam 1 milyon 100 bin civarında mermi kullanıldı.

Dakikada 700 mermi atıyor

Tamamen yerli imkanlarla geliştirilen Türkiye'nin ilk milli silahı MPT-76'nın seri üretimine de MKEK Kırıkkale Silah Fabrikası'nda başlandı. 4 kilo 180 gram ağırlığındaki silahın etkili menzili 600 metre, dakikadaki atım sayısı 700 mermi ve merminin ilk hızı saniyede 800 metre. Teleskopik dipçiğe sahip silahın, namlu boyu 406 milimetre. Çatal ayağı aynı zamanda el tutamağı vazifesi de görüyor. Üzerindeki pikatini raya, gece görüş dürbünü gibi her türlü cihaz takılabiliyor. Silah aksesuarları ile 413 parçadan oluşuyor.

Türkiye'nin en büyük kapalı poligonu

Bu arada, fabrikanın en önemli yatırımlarından biri olan kapalı poligon inşaatı da tamamlandı.

Türkiye'nin en büyük kapalı poligonu tesiste, 550 ve 300 metre uzunluğunda birer kapalı atış kanalı ile 100 metre uzunluğunda 2 kapalı atış kanalı bulunuyor.

Poligonda ayrıca 9 test odası yer alıyor. Bu sayede, MIL STD-810'a göre bütün hafif silahların çevresel testleri bundan sonra fabrika bünyesinde yapılabilecek. Poligonun hizmete sunulmasını ardından fabrika dışından gelen taleplere de cevap verilebilecek.

http://video.star.com.tr/album/haber/717078/1/Guncel
« Son Düzenleme: 21 Mayıs 2016, 11:05:33 Gönderen: мคяครℓเ »