Gönderen Konu: Milli Piyade Tüfeği Projesi  (Okunma sayısı 417137 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Tuco

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 21
Ynt: Milli Piyade Tüfeği Projesi
« Yanıtla #500 : 07 Ekim 2015, 23:37:53 »
Adamlar oy toplıycaz diye Altayla Ankayı envantere soktu ya, sağa sola bi bakın TF2000 falanda girmiştir,uçak gemim nerede benim!!!!

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #501 : 07 Ekim 2015, 23:53:20 »
Adamlar oy toplıycaz diye Altayla Ankayı envantere soktu ya, sağa sola bi bakın TF2000 falanda girmiştir,uçak gemim nerede benim!!!!

Yoldaymış. Geliyormuş! :)
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı мคяครℓเ

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #502 : 08 Ekim 2015, 12:55:25 »
Şu an pkk  ya yapılan operasyonlarda mpt ler kullanılıyormu acaba. Bilgisi olan varmı...

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #503 : 08 Ekim 2015, 13:08:10 »
Şu an pkk  ya yapılan operasyonlarda mpt ler kullanılıyormu acaba. Bilgisi olan varmı...

Önceki sayfalardan...

http://www.defenceturk.com/index.php?topic=1663.440
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı мคяครℓเ

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #504 : 08 Ekim 2015, 13:14:32 »
Teşekkürler. Atlamışım oraları ama benim bildigim. Az dagıtılmıştı birliklere. Neyse pazarlamak kendini kanıtlamış artık...

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #505 : 08 Ekim 2015, 13:17:32 »
Askerliğini yapanların çoğu MPT-76'nın selefi G-3'ü kullanmıştır. Bu silah hakkında pek çok şikayet duymuşsunuzdur. MPT-76 daha fazla üretilip daha çok kişi tarafından kullanıldıkça, onun hakkındaki yorumları da öğrenebiliriz. Daha gelişmiş bir silah olduğu için beklentilerimiz de olumlu yönde.

Çevrimdışı azarax

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #506 : 16 Aralık 2015, 23:37:29 »
Modern Piyade Tüfeği’nde seri üretim imzası
Kalekalıp A.Ş. ile Savunma Sanayii Müsteşarlığı arasında Modern Piyade Tüfeği Projesi Seri Üretim Dönemi (Dönem-2) Sözleşmesi imzalandı.

SSM tarafından yürütülmekte olan Modern Piyade Tüfeği Projesi kapsamında; Savunma Sanayii İcra Komitesi tarafından sözleşme görüşmelerine başlanmasına karar verilen Seri Üretim Dönemi Sözleşmesi, Kalekalıp Makina ve Kalıp Sanayi A.Ş. (Kalekalıp) ile Müsteşarlığımız arasında 15 Aralık 2015 tarihinde yaklaşık 60 Milyon TL bedelle imzalanmıştı.

SSM’den yapılan açıklamada, Kara Kuvvetleri Komutanlığı, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı ve Jandarma Genel Komutanlığı birliklerine teslim edilecek, ilk etaptaki ihtiyaç olan 35 bin 14 adet MPT-76’nın tedarik edilmesi amacıyla yürütülen proje kapsamında, daha önce Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu (MKE) ile 20 bin adet MPT-76 tedariki için sözleşme imzalandığı hatırlatılarak Kalekalıp ile imzalanan Modern Piyade Tüfeği Projesi Seri Üretim Dönemi (Dönem-2) Sözleşmesi kapsamında ise 15.014 adet MPT-76 üretilecektir. İlk aşama teslimatları ile birlikte iyileştirme ve geliştirme faaliyetleri de gerçekleştirileceği bildirildi.

Tüm tasarım, geliştirme ve kalifikasyon faaliyetleri tamamen millî imkânlarla gerçekleştirilmiş olan MPT-76’nın seri üretim döneminde, öncelikle silahlı kuvvetlerin olmak üzere tüm dost ve müttefik ülkelerin hafif silah ihtiyacının karşılanmasının hedeflendiği kaydedildi.

http://www.milliyet.com.tr/modern-piyade-tufegi-nde-seri-gundem-2164625/

Çevrimdışı мคяครℓเ

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #507 : 17 Aralık 2015, 00:08:33 »
Ben sanki birde biryerde MPT56 gordum.

Çevrimdışı azarax

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #508 : 17 Aralık 2015, 17:40:00 »
mpt56 da daha sora üretilecek sanırım. şuan ordumuza gereken 7.62mm bir silah

Çevrimdışı мคяครℓเ

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 24
  • DefenceTurk.com
Mpt 76 Test...
« Yanıtla #509 : 26 Aralık 2015, 14:29:22 »
<a href="http://youtu.be/MkMX3UGLNTU" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://youtu.be/MkMX3UGLNTU</a>

Resmen baya zorlamislar silahi. Buz,camur icinde yinede makine gibi maasallah. Özellikle pespese sarjor degistirdiklerinde resmen soba bacasi gibi duman cikiyor silahtan...