Gönderen Konu: Milli Piyade Tüfeği Projesi  (Okunma sayısı 417516 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı мคяครℓเ

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 24
  • DefenceTurk.com
Ynt: Milli Piyade Tüfeği Projesi
« Yanıtla #460 : 08 Ocak 2015, 12:09:26 »
Bu daha da güzel. MKE kalsa ne kadar sürerdi bilinmez. Bu isleri biraz hızlandırır rekabette iyidir. Yayılması da güzel savunma alanında sirketlerin cogalması da yararlı isi ögrendikten sonra bakarsın Kale kendi daha gelimis silah üretir de MKE rahat rahat calısmayı bırakır...

Çevrimdışı Cakas

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #461 : 08 Ocak 2015, 12:19:19 »
Kale acaba ihracat hedefiylemi yoksa kapasite meselesi yüzündenmi üretime katılacak.

Çevrimdışı Destinyy

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 4
« Yanıtla #462 : 08 Ocak 2015, 12:40:45 »
Mazideki durumlara bakarak olaydan anladığım kalekalıp 'ın tüfek üretimine direk olarak katılacağı hatırlayalım kuvvet seri üretimden kaynaklanacak hataları dağıtmak için 2 farklı üretim tesisinde tüfeğin seri üretime gireceği söz konusuydu 2.tezgahda Kalekalıpa verilmiş.

21.yy Türk askeri geyiği 20.yy nazaran Türk-Alman üretiminden ziyade MKEK-Kale arasında çekişicek gibi.  ::)

Çevrimdışı acabuco

• DefenceTurk
  • *
  • 1
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #463 : 08 Ocak 2015, 17:33:31 »
Dostlar bu projeyi hic takip edememistim, %100 yerli uretim mi yoksa proje asamasi yabanci bir ulkeden cikma, birlestirme mi bizden ? Nedir ne degildir ?

Çevrimdışı AVCI

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #464 : 11 Ocak 2015, 00:54:03 »
Dostlar bu projeyi hic takip edememistim, %100 yerli uretim mi yoksa proje asamasi yabanci bir ulkeden cikma, birlestirme mi bizden ? Nedir ne degildir ?

Projede tasarımda imalatta tamamen yerli acabuco merak etme :)

Çevrimdışı мคяครℓเ

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #465 : 11 Ocak 2015, 01:30:17 »
Bu yerli konusu acılınca. Hemen bazı arkadaslar su burdan sunu surdan digerlerini ordan burdan alıyoruz. Ne yerlisi diyor. Ya bunda gercekten vidasına kadar bizim diyebilirmiyiz.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #466 : 11 Ocak 2015, 02:32:21 »
Bu yerli konusu acılınca. Hemen bazı arkadaslar su burdan sunu surdan digerlerini ordan burdan alıyoruz. Ne yerlisi diyor. Ya bunda gercekten vidasına kadar bizim diyebilirmiyiz.

O arkadaşlar pek haksız sayılmazlar. Her sistemin bazı parçaları dışarıdan alınıyor olabilir. Ama bu sistemin yerli olma gerçeğini değiştirmez. Aslında bütün dünya da işler böyle yürüyor artık. %100 yerli üretim yapan yok gibi.

Sorunuza net cevap veremem. Yeni bir silah ve silahın ne kadarını kendi imkanlarımızla üreteceğimizi bilmiyorum. Ama bi piyade tüfeği gibi basit bir silahın tüm bileşenlerini artık üretebiliyor olmamız gerekir diye düşünüyorum. Sonuçta uzay mekiği falan değil bu!
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
MPT hakkında yeni iddia
« Yanıtla #467 : 22 Ocak 2015, 00:12:17 »
MPT hakkında yeni iddia

Milli Piyade Tüfeği konusunda ortam gerginliğini korurken, “Tüfek üretimine başlandı. 20 bin MKE, 15 bin özel sektör üretecek” iddiası ortalığı iyiden iyiye karıştırdı. Sendika yetkilileri ise bu iddiaların gerçeği yansıtmadığını açıkladı.

ÜRETİM BAŞLADI İDDİASI

Milli Piyade Tüfeği’nin özel sektöre verilmemesi konusunda Türk Metal Sendikası’nın diğer sivil toplum örgütleri ile görüşmeleri sürüyor. Resmi ağızlardan net bir açıklamanın yapılmaması ise kafalardaki soru işaretlerini artırıyor. Ortaya atılan son iddia ise Milli Piyade Tüfeği’nin üretiminin başladığı ve MKE’nin 20 bin adet üretim yapacağı, özel sektörün ise 15 bin adet üretim gerçekleştireceği yönünde.

İKİNCİ ÜRETİM HATTI MI GELİYOR?

Türk Metal Sendikası yetkilileri ise bu iddianın asılsız olduğunu, Milli Piyade Tüfeği üretiminin özel sektöre verilmemesi için mücadelenin sürdüğünü, üretim konusunun protokol aşamasında olduğunu bildirdiler. Üretim konusunda müsteşarlığın özel sektör ısrarı sürerken, MKE Silah Fabrikası içerisinde ikinci bir üretim hattının kurulacağı, bu hatta MKE işçisinin özel sektör personeline eğitim vereceği yönündeki iddialar da gündemdeki tazeliğini koruyor.

SÜREKLİ BAŞARISIZ OLMUŞLARDI

Ancak MKE işçisinin bu duruma karşı çıktığı biliniyor. Sürecin başından beri üretime dahil olma çabası içerisinde olan özel sektörün birçok kez üretimde başarısız olması ise MKE işçilerinin mücadelesinin haklılığını ortaya çıkarıyor.

ATALAY, “YENİ BİR PROJE”

Hafta sonu Kırıkkale’de basın toplantısı yapan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Beşir Atalay’ın, özel sektörün Milli Piyade Tüfeği üretimine dahil olması konusunda, “Özel sektörün dahil olacağı proje yeni bir proje” açıklamasını yapması da kafalardaki soru işaretlerini artırdı. (HABER;FATİH GENÇER)

http://www.haber71.net/mpt-hakkinda-yeni-iddia/
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı мคяครℓเ

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #468 : 22 Ocak 2015, 07:43:15 »
Yine engellemek icin. Ne dümenler dönüyor.

Çevrimdışı enes8101

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #469 : 22 Ocak 2015, 09:07:45 »
Ben anlamıyorum bu MKE işçisini.Hayır, 35000 tüfeği başkalarına vermeyince ikramiye mi alacaklar . Emekleri olabilir saygım sonsuz ama herkes biliyor ki MPT ni biraz ite kaka,zar zor yaptılar. Ne olacak yani 15000 de Kale üretsin,hem daha çabuk olur. Acaba neyden korkuyorlar?
ZOR HEMEN İMKANSIZ ZAMAN ALIR
             --------MAROON BERETS--------