Gönderen Konu: Milli Piyade Tüfeği Projesi  (Okunma sayısı 417798 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı enes8101

• DefenceTurk
  • *
  • 1
Ynt: Milli Piyade Tüfeği Projesi
« Yanıtla #430 : 09 Eylül 2014, 13:14:25 »
ÖZEL HABER | MİLLİ PİYADE TÜFEĞİ KIŞLALARDA

1.21 de sapıtıyor piyade :D ama diz üstünde veya yerdeki atışları çok güzel
ZOR HEMEN İMKANSIZ ZAMAN ALIR
             --------MAROON BERETS--------

Çevrimdışı mavi1991

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #431 : 09 Eylül 2014, 15:52:01 »
Bu silah uzun menzilli tuttuğu koparan ağır tipde bir silah yani doğudaki görevler için bire bir. Fakat kısa menzilli çatışmalar için biraz ağır kalır onun yerine Sar modelindeki ak 47 özellik bakımında andıran bir silahımız daha var ama tsk dan bir şipariş gelmedi diye biliyordum.

Çevrimdışı Tuco

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 21
« Yanıtla #432 : 09 Eylül 2014, 20:02:40 »
Çok tepiyor gibi

Çevrimdışı enes8101

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #433 : 09 Eylül 2014, 20:40:17 »
Yok aslında çok tepmiyor piyade teptiriyor...

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #434 : 09 Eylül 2014, 20:46:34 »
Ayakta ateş eden eleman rastgele her hedefi vurabilir maşallah. :D
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı azarax

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #435 : 10 Eylül 2014, 18:25:26 »
7.62mm tutması kolay değil. ayrıca kısa mesafede neden ağır kalsın. daha da etkili olur.

Çevrimdışı enes8101

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #436 : 10 Eylül 2014, 18:55:36 »
Azarax hocam neden kısa mesafelerde 4.1 kg lık 7.62 mm bir silah kullanılsın ki?Tam aksine tar21,p90,fn f2000,ump gibi silahlar hem daha hafif olur hemde geri tepmesi az olur...

Çevrimdışı Destinyy

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 4
« Yanıtla #437 : 10 Eylül 2014, 23:12:22 »
1.21'deki piyade MOA rekoru kırarak giunnes rekorlar kitabına adını yazdırdı.

Bu kalibredeki bir silah için anormal bir durum değil bu kadar geri tepme. Silahın atış modları var zaten. Ayakta atışlarda tavsiyem özellikle ER'ler için yarı otomatik, tekli atış'dır. :D

Silahı inceleme fırsatı buldum abartısız bir yarım saat kaplamasına, dizaynına, ergonomisini her şeyi imkan dahilinde incelemeye çalıştım. Silahın pozitif yönlerini söylemek gerekirse. Açıkcası tam bir piyade tüfeği olmuş desem yeridir. MKEK-Kale, TSK ile iyi bir işbirliği yapabildiğini gösteriyor. Cidden çok işlevsel bir silah olmuş açıkcası ergonomik açıdan. Özellikle o hiç beğenmediğim M4 vari el tutamağı silahla atış pozisyonuna girdiğinizde fikirler değişiyor. Hedef almayı kolaylaştıran aynı zamanda sadece hedefden ziyade görüş açısını kısıtlamayan bir yapısı var. Silahın ağırlık merkezi omuz kısmına doğru diyebiliriz pek zorlamıyor açıkcası kolu ama ağır yinede. Silah çok kalın bu bir gerçek, o şarjörle, rail kısmındaki el tutma kısmıda çok kalın. HK, M4, Barret gidip hepsini inceledim bunlara kıyasla silahın kaplaması biraz acaip duruyor gibime geldi pek bilgili olmadığım için o konuda bir şey diyemeyeceğim iyimi veya kötümü. Kabaca aklımda kalanlar bunlar. Performansal verileri videolardan gördüğümüzle işte. Bir kaç fotoda benden olsun.

Çevrimdışı azarax

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #438 : 12 Eylül 2014, 21:06:14 »
Azarax hocam neden kısa mesafelerde 4.1 kg lık 7.62 mm bir silah kullanılsın ki?Tam aksine tar21,p90,fn f2000,ump gibi silahlar hem daha hafif olur hemde geri tepmesi az olur...

hocam ne için kullanacağınıza bağlı. bize hem yakın mesafede etkili hem de en az 400m tesirli menzili olan bir silah lazım. 7,62mm olması da şart. kullanılan teknolojiye göre daha hafif yapmak mümkündür belki ama ileride onu da yaparlar inş. ama daha küçük bir silah yaparsanız menzil düşecektir ki buna gerek yok mp-5 lerimiz var zaten. bu silah da yakın mesafede kesinlikle çok etkilidir. ben de zaten bunu kastetmiştim.

Çevrimdışı azarax

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #439 : 12 Eylül 2014, 21:11:11 »
silahın emniyeti de hk ürünlerinden farklı olmuş sanırım