Gönderen Konu: Milli Piyade Tüfeği Projesi  (Okunma sayısı 417080 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı cracker66

• DefenceTurk
  • *
  • 0
Milli Piyade Tüfeği Projesi
« Yanıtla #330 : 28 Mart 2012, 16:45:10 »

bunu diyorsan bundan haberim var ben sadece diğer üzerinde dürbün takılı olanıda gördüm hangisi olduğunu tam anlamadım sayfalarda ki tüm yorumları tek tek okuyacak vaktim yok hangisi hangisiymiş diye.Sadece iki resim görünce kafam karıştı o yüzden sordum konudan geri kaldığım yok bu resim baya bir önce çekildi yani ;)

Çevrimdışı M.B.T

• DefenceTurk
  • *
  • 27
« Yanıtla #331 : 29 Mart 2012, 00:37:44 »
Mpt'nin en son güncel halini,Cumhurbaşkanımız tanıttı.üsteki fotoğrafta.Testler sırasında dahada geliştirdilerse temmuz ayında görürüz.

Çevrimdışı cevdeath

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #332 : 03 Haziran 2012, 01:18:30 »
yahu akaadşalr bu silahın benim ilk gördüğüm silahla hiççç alalkası yok mkek dalgamı geçiyor ilk silah hk-416 benziyordu sonra değiştirddielrmi hiç bir bilgüm yok lütfen yardım edinnnn ::)

benim bildiğim bu silah halk tabiriyle mehmetçik 1 iken hk 416 ya çok benzediği için hk firması bunun üretilmemesi için mke ye çok baskı yaptı.Hatta gerçek olup, olmadığını bilmeyerek yaziyorum.Özür dilerim.Mahkemelik bir durum bile olmuş.Daha sonrada mehmetçik 2 ile halk tabiriyle bunu değiştirdiler.Sanırım kalibre de sorun olmuştu.

Fakat anlamadığım şu benim ; Bu silahı seri üretime geçirmek için bu silahı birilerinin satın alması gerekir.

Ve TSK da böyle bir değişime hazır olmadığını düşünüyorum ki zaten hk-33 e zor geçildi.

Yanlışım varsa düzeltirseniz sevinirim..

« Son Düzenleme: 03 Haziran 2012, 15:19:26 Gönderen: cevdeath »

Çevrimdışı heruamarth

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #333 : 03 Haziran 2012, 15:11:17 »
İnternet ortamında büyük harfler kullanmak bağırdığınız anlamına gelir. İmla kurallarına dikkat ederseniz, konuyu da baştan itibaren okursanız istediğiniz bilgiyi edineceksiniz.

MPT, şu an kısıtlı saha testi aşamasında, yani bir miktar ürün TSK bünyesinde sahada deneniyor, önümüzdeki aylarda seri üretimin başlaması planlanıyor.

Çevrimdışı cevdeath

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #334 : 03 Haziran 2012, 15:22:50 »
İnternet ortamında büyük harfler kullanmak bağırdığınız anlamına gelir. İmla kurallarına dikkat ederseniz, konuyu da baştan itibaren okursanız istediğiniz bilgiyi edineceksiniz.

MPT, şu an kısıtlı saha testi aşamasında, yani bir miktar ürün TSK bünyesinde sahada deneniyor, önümüzdeki aylarda seri üretimin başlaması planlanıyor.

Böyle bir şey olduğunu  bilmiyordum. Öncelikle özür dilerim.. Ve imla kurallarını tam anlamıyla bilmiyorum. Baştan sona kadar tüm mesajları okudum. TSK bünyesinde sahada denendiğini söylediniz bunu öğrendiğiniz bir kaynak var mı ?

Çevrimdışı enes38

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #335 : 04 Haziran 2012, 11:17:40 »

Böyle bir şey olduğunu  bilmiyordum. Öncelikle özür dilerim.. Ve imla kurallarını tam anlamıyla bilmiyorum. Baştan sona kadar tüm mesajları okudum. TSK bünyesinde sahada denendiğini söylediniz bunu öğrendiğiniz bir kaynak var mı ?
Birçok  yerde  denemelere başlandığı  söylenmişti  ,birçok haber sitesinde  bunu okudum  , şu anda silah  üretim bandına girmiş olmalıki  bu yılın sonu  yada önümüzdeki yılın başlarında  özel birliklere teslimi öngörülüyordu  , yani silah testleri geçmiş olacakki teslimatta bahsediliyor , artık bu silah  tsk malı oldu  yani  piyade tüfeği projesi proje aşamalığından çıktı   şimdi üretim bandına  alındı.

Çevrimdışı cevdeath

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #336 : 11 Haziran 2012, 15:02:29 »
Umarım bir yerde bu silahla karşılaşırım. O zaman size kesin bir bilgi vermeyi istiyorum.

Çevrimdışı skywalker

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #337 : 23 Haziran 2012, 15:31:26 »
Geçen sene ramazan bayramından sonra ısparta piyade alayında test edilmeye başlanacaktı. üretimi başlamıştır heralde.

Çevrimdışı lordiman89

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #338 : 05 Temmuz 2012, 21:22:52 »
Ama 5.56 küçük be abi en azından 7.62 olması lazım adamı öldürmek için. :-\

Çevrimdışı ~~İsmaiL~~

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #339 : 06 Temmuz 2012, 17:46:33 »
Nediyorsun sayın kardeşim tüfeğimiz zaten 7.62 hiç önceki sayfalara bakmıyormusun sen.