Gönderen Konu: Milli Piyade Tüfeği Projesi  (Okunma sayısı 417447 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı enes38

• DefenceTurk
  • *
  • 1
Yerli piyade tüfeği ile ilgili değişik bişey :))
« Yanıtla #300 : 23 Temmuz 2011, 09:11:31 »

ilk hali daha güzeldi

Çevrimdışı Falcon

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 0
  • Akıl herşeyindir-Falcon
Yerli piyade tüfeği ile ilgili değişik bişey :))
« Yanıtla #301 : 23 Temmuz 2011, 12:35:42 »
Tamamda bu konu Milli Piyade Tüfegi  altında yayınlanması gerekmektedir.
Bir İkincisi bu tüfek degil ki ya gösterilen tüfekle alakası bile bulunmamaktadır.

Çevrimdışı Hellfire

• DefenceTurk
  • *
  • 0
Milli Piyade Tüfeği Projesi
« Yanıtla #302 : 24 Temmuz 2011, 17:54:18 »
Yukarıda Falcon'un eklediği resimlerde Cumhurbaşkanı milli piyade tüfeğini incelerken görülüyor,bende bu ziyaret ve incelemenin videosuna denk geldim youtube'da..Daha önce verildiyse kusura bakmayın  :)

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=sMmnRmeMrwE&amp;NR=1" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://www.youtube.com/watch?v=sMmnRmeMrwE&amp;NR=1</a>

Çevrimdışı Falcon

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 0
« Yanıtla #303 : 25 Temmuz 2011, 01:24:40 »
Verilmedi eklediginiz için teşekkür ederiz

Çevrimdışı kara4915

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #304 : 25 Temmuz 2011, 20:38:39 »
ben bu milli piyade tüfeginden pek bir şey anlamadım piyade tüfeklerine baktıgımızda hepsi kendine has özgün tasarımlar örmeğin mp-5 serisi neredeyse her serisi dahi farklı ve özgün diğer üreticilerdede böyle görüyorum ancak bizim yerli dedigimiz piyade tüfeğine baktıgımda yıllardır kullandıgımız silahlar canlanıyor aklımda bu silah üzerinde senelerce araştırma yapan mühendisleri düşünüyorum neyse bu işe başlamamızı bile başarı görüyorum beklentileri karşılamasada

Çevrimdışı Falcon

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 0
« Yanıtla #305 : 25 Temmuz 2011, 22:04:56 »
Sonuçta  bu zamana kadar bir çok tüfek kullanmış bir ordu ve ülke var.Orijanal tasarım birinci tasarımda çıkmaz kı
AK-47  SH-77 alman tüfeginden benzer olarak üretilmiştir.İlk tasarımın özgünlük konusu tartışılır ama gerçekten bence güzel ve birçok silahın karımsımı var elbette bende fn-2000 gibi farklı silah isterdim ama kendi tüfegimide begeniyorum ben güçlü ve güzel  ama gelecekte ne olur daha farklı varyasyonlar elbette geliştirilebilir.

Çevrimdışı Kasabalı

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #306 : 26 Temmuz 2011, 03:39:52 »
Söylediklerine göre dünyadaki bütün piyade tüfeklerinin en iyi özelliklerini almışlar belki en iyi tasarım hk-417 dedir :D

Çevrimdışı enes38

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #307 : 26 Temmuz 2011, 09:24:52 »
sağlam olsun , hafif olsun ,  tutukluk yapmasın en önemlisi 300 metreden düşmanın kafasına  sıkılsın  , askerde kimse tasarımına bakmıyor  , asker için  silahın görünüşü önemsizdir , özellikle o silahı  günlerce omuzundan düşürmüyorsan  dağda taşda geziyorsan  o silahın sağlamlığı ve  hafifliği herşeyin önünde gelir.

Çevrimdışı Hellfire

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #308 : 26 Temmuz 2011, 13:39:42 »
2006 yılında Kütahya Hava Er Eğitim Tugay'ında askerliğimi yaparken bana verdikleri (neredeyse hepimizinki aynıydı) G-3 piyade tüfeği sanırım 1980 üretimiydi hatta aramızda "tüfek bizle yaşıt" esprisini yapardık  ;D

Nuh nebiden kalma,modası geçmiş,sıcak çatışma anında durmadan tutukluk yapan ve güven vermeyen,ağır bir tüfekten daha iyi birşey ortaya çıkacağı kesin..Zaten sahada kullanıldıkça eksiği kusuru anlaşılır ve elden geçirilir daha da iyisi yapılır..Önemli olan bir yerden başlamak..

Çevrimdışı centurul

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #309 : 27 Ağustos 2011, 03:14:32 »
arkadaşlar mehmetcik-1  atış denemeleri sırasında dipcigi kırıldıgı icin rafa kaldırdılar bencede bu mkek türkiyenin kangırenli bacagı ne birinin bişi üretmesine izin veriyo  nede mermi fiyatlarını düsürüyo  9mm mer mi 1 tl yuh yani