Gönderen Konu: Milli Piyade Tüfeği Projesi  (Okunma sayısı 417129 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fırtına86

• DefenceTurk
  • *
  • 1
Milli Piyade Tüfeği Projesi
« Yanıtla #260 : 20 Mart 2011, 01:20:39 »
mkek bunun hesabını müsteşarlığa verir. öyle birşey olsa ben hiç zannetmiyorum ortada müsterşarlıkla yapılan sözleşme var özgün olacak şart bu bu kadar kolay değil amerikalı senin dediğini yapsa almanlardan hesap sorar bizden önce

Çevrimdışı ~~İsmaiL~~

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #261 : 20 Mart 2011, 01:28:14 »
Hiçbişey olmaz arkdaşım 3 seninin içinde bunuda düşünmüşlerdir artık eyer öyle birşey olursa mke yüzüne tükürmek gerek .

Çevrimdışı EfsaneAsker

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #262 : 20 Mart 2011, 10:20:44 »
Benim tam beklediğim tipte bir tüfek olmuş. Mehmetçik HK-416 tasarımıydı. Bunun da 7,62 olduğunu göre HK-417'ye benzeyeceğini düşünüyordum.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #263 : 20 Mart 2011, 13:14:10 »
Hiçbişey olmaz arkdaşım 3 seninin içinde bunuda düşünmüşlerdir artık eyer öyle birşey olursa mke yüzüne tükürmek gerek .

Eyer değil, atların üzerine uturmak için konulan oturağa denir. Doğru kelime EĞER. Türkçeyi düzgün kullanalım...

Benim tam beklediğim tipte bir tüfek olmuş. Mehmetçik HK-416 tasarımıydı. Bunun da 7,62 olduğunu göre HK-417'ye benzeyeceğini düşünüyordum.

Benzemesi normal. Aynı üreticinin tasarımı silahları yıllardır kullanıyoruz. Ama bu sefer Mehmetçik-1 gibi değil durum. Modern piyade tüfeklerinin üstün özelliklerini üzerinde taşıayacak bir silah olması için tasarım çalışmaları başladı. Beklediğim gibi bir silah çıktı ortaya.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı EfsaneAsker

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #264 : 20 Mart 2011, 14:50:18 »
Ben dış görünüş açısından kast ettim de. M-16 gibi ısınma sorunu olmasın.

Çevrimdışı kanas

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
  • Sevdanın ligi olmaz
« Yanıtla #265 : 20 Mart 2011, 14:51:40 »
Murat Bayar, her şartta çalışacak, ne olursa olsun çalışacak, kar altında çalışacak dedi duydunuz mu? Bu beni çok mutlu etti :)
Ne Mutlu Türküm Diyene. Gazi Mustafa Kemal Atatürk

Çevrimdışı HDS

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 0
« Yanıtla #266 : 20 Mart 2011, 16:20:08 »
Tüfek Milli Tasarim olsa bile, mekanizmasi Milli Tasarim olsa´da "Design Copyright" diye birsey var! Tüfek apacik AR-15 Modeline benziyor.
yani Türkiye veya MKE lisans parasi vermese........ Fuarlarda Amerika´li johnny gelip "hey arkadas tüfegi lütfen sergiden uzaklastirin, cünkü bu tüfegin Modeli bizim AR-15 Modellerine benizyor ve Design Copyright kanuna aykırı" derse.....
ayni Pakistanlilarin AK-47 Modellerini sergiden çıkardıkları gibi, (IDEF 2009 Ruslar sikayet´de bulunmusdu) bizde mi sergiden çıkarcaz?

HK, Knight Armament, vs vs bir dolu firma, kendi tufeklerinin AR-15 alt butunleri ile uyumlu oldugunu bagira bagira soyluyor.. Ben fuarlardan cikarildiklarini gormedim..

Yani, bu terimleri cok cigniyoruz agzimizda.. Su forumda "lisans", "tenoloji transferi", "FMS" falan yazsam hepsinden bin tane cikar.. Ama bu terimlerin ne demek oldugunu biliyor muyuz?.. Yoksa "Amerikali bir dugmeye basacak, savas bitecek" gibi gereginden cok daha fazla abartarak mi algiliyoruz?..

Çevrimdışı amonyak

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #267 : 20 Mart 2011, 17:54:15 »
Bizi fuardan atsalar ne yazar kardes önemli olan tutukluk yapmadan pkk itlerine ölüm kusmasi ve türk tezgahindan cikmasi gerisi bos

Bak bunu biz yaptik diyorlar suna benzemis buna benzemis davasini gecin yeter ya tekerlegi ilk bulan adama simdi lassa lisans parasimi versin teker her yerde yuvarlak silahlarda genel olarak asagi yukari ayni ebattalar ister ABD ister Alman vs vs vs önemli olan mal bizim 
Ya sevecek ya gideceksiniz baska yolu yok.

Çevrimdışı kanas

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
  • Sevdanın ligi olmaz
« Yanıtla #268 : 20 Mart 2011, 19:31:15 »
amonyak kardeşim, bu foto eski, yani bu fotodaki tüfengimiz seri üretime geçmeyecek. Lisans konusuna gelince, bu işlerden pek anlamam ama lisansı milli olsa iyi olur, satarken zorlanmayız.
Ne Mutlu Türküm Diyene. Gazi Mustafa Kemal Atatürk

Çevrimdışı DENO

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #269 : 20 Mart 2011, 19:34:45 »
amonyak kardeşim, bu foto eski, yani bu fotodaki tüfengimiz seri üretime geçmeyecek. Lisans konusuna gelince, bu işlerden pek anlamam ama lisansı milli olsa iyi olur, satarken zorlanmayız.

En önemlisi üretilen her tüfek başına lisans parası da vermeyiz...