Gönderen Konu: Milli Piyade Tüfeği Projesi  (Okunma sayısı 415655 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Hawkerx

• Yarbay John Sheppard
  • DefenceTurk
  • *
  • 1
  • Başarılarını gizlemek, en büyük başarıdır. La Roch
Milli Piyade Tüfeği Projesi
« Yanıtla #180 : 04 Şubat 2011, 02:08:50 »
Ben askerliğim boyunca, sadece acemi birliğinde 5 el ateş ettim. Düşünsenize 18 ay boyunca sadece 5 mermi sıktım. Ama sorsanız Komandoydum, Jandarma Komando :)

Sen kanascı değilmiydi ya ben öyle hatırlıyorum.

ELLER YUKARI HERŞEY AJAN SHEPPARDIN KONTROLU ALTINDA. [SGA 5X19-VEGAS] (STARGATE ATLANTİS CSI VERSİON EPİSODES)

Çevrimdışı enes38

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #181 : 04 Şubat 2011, 08:38:30 »
Ben askerliğim boyunca, sadece acemi birliğinde 5 el ateş ettim. Düşünsenize 18 ay boyunca sadece 5 mermi sıktım. Ama sorsanız Komandoydum, Jandarma Komando :)

3 el  ateş  edip  kanascı  olan  tanıdığım  var  ;D  askerliği boyunca  sadece 3 el ateş  etmiş ne sıfırlama  yapmış nede  25~50 metre  atışlarını  sadece  200 metre atışlarına  girebilmiş , 3 atışta  200 metrede  hedefin  başından  vurunca  keskin  nişancı  yapmışlar , bir daha  silah  kullanmamış , şimdi havalı bir  tüfeği var  onunla  oynuyor  yani askerde  saçma  olaylara çok raslıyoruz.

Çevrimdışı EfsaneAsker

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #182 : 04 Şubat 2011, 12:21:00 »
Ben de amfibi olup yüzme bilmeyen ve 3. seviye çelik yelek mifer altında fenalık geçiren asker tanıyorum ufak tefek. Adamı kilosu az diye almayacaklarmış sınırda geçmiş. Daha mantıksız hikayeler de var araca ceza vermek falan ama konuyla alakası yok :).

Çevrimdışı [TR]AHMET

• DefenceTurk
  • *
  • 0
    • TSK Fotoğraf Galerisi
« Yanıtla #183 : 04 Şubat 2011, 12:25:53 »
Ohal bölgesi olmadığı sürece birliklere mermi istikakı çok düşük miktarda verilir bu yüzden birlikler tasarruf yapmak zorunda kalıyorlar. Denetleme zamanlarında hem eğitim hemde denetlemede kullanmak için mermi bulundurmak zorundalar ben birlikte atış birincisi olmama rağmen 4 tane denetlemede toplamda 100 civarı mermi attım. G.Doğuda askerliğini yapan kişiler için durum çok farklı harcadıkları mühimmatın hesabı olmuyor.

Saygılar.
TSK Fotoğraf Galerisi
www.Turkmilitary.com

Çevrimdışı RekarnO

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 2
« Yanıtla #184 : 04 Şubat 2011, 13:42:21 »
Doğuda kanasları uzmanlar ya da çavuşlara veriyorlarmış. Kimse sorduysam böyle söyledi, ve daha da ilginci eline kanas dahi almamış adamları kanascı yapıyorlarmış ama en ilginci de kanasın yüzünü gören yokmuş...

Depoda çürürmüş silahlar..

Etrafımdaki herkes aynı şeyi söylüyor..MERMİ DEĞERLİ...ulan mermi değerlide asker değerli değil mi... >:(

Neyse konuyu dağıtmayalım..

Çevrimdışı kanas

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
  • Sevdanın ligi olmaz
« Yanıtla #185 : 05 Şubat 2011, 10:44:47 »

Yok ben geüçcüydüm :( Hayalim kanas.
Ne Mutlu Türküm Diyene. Gazi Mustafa Kemal Atatürk

Çevrimdışı Hawkerx

• Yarbay John Sheppard
  • DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #186 : 06 Şubat 2011, 22:27:32 »
Arkadaşlar yeni konu açmamak için burada soruyorum.

7.62mm'lik bullpub tüfek olurmu ? Şuan varmı ? Neden biz bu tip bir silah seçmiyoruz ?

ELLER YUKARI HERŞEY AJAN SHEPPARDIN KONTROLU ALTINDA. [SGA 5X19-VEGAS] (STARGATE ATLANTİS CSI VERSİON EPİSODES)

Çevrimdışı RekarnO

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 2
« Yanıtla #187 : 07 Şubat 2011, 09:58:54 »
Kel-Tec RFB 7.62mm bullpup

AK47 ROMAINIAN 7.62x39 . Çok ilginçtir Silahı bullup yapmak için tetiği ve kabzayı ön tarafa çekmişler :D

Çevrimdışı Hawkerx

• Yarbay John Sheppard
  • DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #188 : 07 Şubat 2011, 12:16:39 »
Kel-Tec RFB 7.62mm bullpup  bu silahın geri tepmesi çok fazla.

Çevrimdışı armata

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #189 : 04 Mart 2011, 15:50:45 »