Gönderen Konu: Milli Piyade Tüfeği Projesi  (Okunma sayısı 415720 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Hawkerx

• Yarbay John Sheppard
  • DefenceTurk
  • *
  • 1
  • Başarılarını gizlemek, en büyük başarıdır. La Roch
Milli Piyade Tüfeği Projesi
« Yanıtla #170 : 03 Şubat 2011, 14:38:36 »
Scar tüfeğinin tasarımı, prototip, üretim ve hazır hale gelmesi aşağı yukarı 6 yıl gibi bir zaman almış yanlış hatırlamıyorsam. Bizim mke de nereden baksak bu konular konuşulmaya başlanalı 5-6 yıl oldu ve ortada henüz piyasaya çıkacak bir tüfek lafı dolanıyor. Gerçi mke 30 yıldır bu silahla uğraşıyor ama yapamıyor :D.
 Mehmetcik-1 olayından sonra geçen zaman 2 yıl civarı. O zamandan beri projenin ve isteklerin sıfırlandığını ve herşeyin yeniden başlandığını varsayarsak mke aslında çok yavaş kalmadı. Belkide derin darbe yapıp bizleri şok edecek bir makine çıkaracak ortaya.

Mke ye aslında çok zaman verdik, bu işlerden anlayan az bir kesim olarak. ve verdiğimiz zamanın sonuna geldik. Bence mke de bunu biliyor ve ortaya güzel birşey çıkarmaya hazırlanıyor. Bekleyip görelim.

Ama tutarlarda m4 tarzı veya g-36 türü birşey çıkarırlarsa bence yaptıkalrı son iş olur. bu şansı iyi değerlendirmeleri gerekir bence. ya tamam ya devam durumuna getirirler adamı :D

Hiç sanmıyorum şok edici birşey çıkaracaklarını. Mke ye yazıkalr olsun. Sanırım TRM 'deydi bir elemanın akrabası kalekalıptamı ne çalışıyormuş. işte bir duyum almış tüfek g-36-hk-417 karışımı bişeymiş birazda m4 esintileri görünüyormuş ama tüfeğin vuruş başarısı kopya iddaları ve tipini gölgeleyecekmiş

ELLER YUKARI HERŞEY AJAN SHEPPARDIN KONTROLU ALTINDA. [SGA 5X19-VEGAS] (STARGATE ATLANTİS CSI VERSİON EPİSODES)

Çevrimdışı enes38

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #171 : 03 Şubat 2011, 14:42:13 »
Hiç sanmıyorum şok edici birşey çıkaracaklarını. Mke ye yazıkalr olsun. Sanırım TRM 'deydi bir elemanın akrabası kalekalıptamı ne çalışıyormuş. işte bir duyum almış tüfek g-36-hk-417 karışımı bişeymiş birazda m4 esintileri görünüyormuş ama tüfeğin vuruş başarısı kopya iddaları ve tipini gölgeleyecekmiş
ona  razıyız ,  yeterki  etkili bir silah  olsun  gerisi önemli değil , isterlerse kopya  yapsınlar  ama kopyasından geri kalmasın

Çevrimdışı Hawkerx

• Yarbay John Sheppard
  • DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #172 : 03 Şubat 2011, 15:18:03 »
   işte fark 7.62 mmlik bir silah afedersiniz kazma gibi duruyor. hatta omuza alıpbazuka niyetine kullanasınız var. Ama etkili bir kalibre. Ama 5.56 mm ise naif kullanışlı ,yakışıklı tam bir assault silahı ama etkisi tartışılır. 5.56mm boyutlarına yakın bir 7.62 mm yapmak zormudur acaba ah ah 6.8 mm nerelerdesin.

ELLER YUKARI HERŞEY AJAN SHEPPARDIN KONTROLU ALTINDA. [SGA 5X19-VEGAS] (STARGATE ATLANTİS CSI VERSİON EPİSODES)

Çevrimdışı RekarnO

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 2
« Yanıtla #173 : 03 Şubat 2011, 15:25:43 »
Şu tarz silahlar olsa olur mu  :P

Kısa namlu istiyorsak ve atış gücünden feragat etmek de istemiyorsak bize tek kalan seçenek Bullup tarzı silahlardır..

Çevrimdışı Hawkerx

• Yarbay John Sheppard
  • DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #174 : 03 Şubat 2011, 15:33:30 »
Şu tarz silahlar olsa olur mu  :P

Kısa namlu istiyorsak ve atış gücünden feragat etmek de istemiyorsak bize tek kalan seçenek Bullup tarzı silahlardır..

En üstteki fena değil gibi yanlız birde her askerdeki silahlarda g-36 olsun mensikanın fx-05 eri tarzında standart bir optik nişangah olursa sonraher askere dürbün derdindende bizi kurtarırlar.

Çevrimdışı RekarnO

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 2
« Yanıtla #175 : 03 Şubat 2011, 15:38:53 »
Birşey söylüyeyim ama kimse yanlış anlamasın. Bizim Askerlerimizin bazılarına bırakın g-3 sapan bile vermemek lazım. Kaldı ki yeni yapılacak silahların yanına bile yaklaştırmamak gerekir. Üstelik optik nişangah gibi şu an değerli bir aleti kesinlikle göstermemek gerekir. Neden diyeceksiniz. Hayatında ilk kez silah gören birine yeni silahı verip eğitim yaptırırsanız bozulması en fazla 2 hafta alır. Ben dürbünü çıkarıp birbiriyle şakalaşırken param parça eden adamlar tanıyorum. Kısacası yeni silahları sadece usta askerlere vermek lazım. şehirdeki adam kullansa ne olur kullanmasa ne olur..

Çevrimdışı Hawkerx

• Yarbay John Sheppard
  • DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #176 : 03 Şubat 2011, 15:55:24 »
Birşey söylüyeyim ama kimse yanlış anlamasın. Bizim Askerlerimizin bazılarına bırakın g-3 sapan bile vermemek lazım. Kaldı ki yeni yapılacak silahların yanına bile yaklaştırmamak gerekir. Üstelik optik nişangah gibi şu an değerli bir aleti kesinlikle göstermemek gerekir. Neden diyeceksiniz. Hayatında ilk kez silah gören birine yeni silahı verip eğitim yaptırırsanız bozulması en fazla 2 hafta alır. Ben dürbünü çıkarıp birbiriyle şakalaşırken param parça eden adamlar tanıyorum. Kısacası yeni silahları sadece usta askerlere vermek lazım. şehirdeki adam kullansa ne olur kullanmasa ne olur..

Zaten ilk dönemlerde özel kuvvetler,sat,sas ,amfibi birlik,rütbeliler,komando tugayları ve sözleşmeli askerlere verilir. Öyle conscriptlere sanmam. :D Ha bu arada bende bir ara laser pointerlar askerelere verilirken birbirlerinin cinsel bölgelerine tutup kısır etmeye çalışmalarını duymuştum sonra sadece rütbelilere verdiler.

Çevrimdışı enes38

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #177 : 03 Şubat 2011, 18:16:05 »
hayatında  silah  görmeyen askeri , olası bir  harp durumundamı  eğiteceğiz?
yalnış anlama  yakında askere gidince anlarsın 
askere gidersin tankcı olursun ama 1 defa bile tankın içine  giremezsin , topcu olursun  atışlara götürmezler  hiçbirşey  öğretmezler ,  arkadaşım bahriyeliydi  askerliği bitti  geldi  heyecanla sordum  '' hiç fırketeyne bindinmi?'' diye  bana ne dedi hadi bil '' fırketeyn  ne? üstelik bu adama üstün başarı belgesi verip  göndermişler
zorunlu askerliğini  yapan  vatandaş  ne için askerlik yapar?  olası bir harp durumunda  işi bilen tankcın topcun  bahriyelin muhaberecin  olsun diye değilmi?   bir harp durumunda  bir  askere  hiç görmediği bir silahın bakımını  kullanımını  anlatmak  ne  kadar mümkündür?  bence  yalnış düşünüyorsun,  yine  askere gittiğinde göreceksin ve şaşıracaksın  afedersiniz , ne kadar mal varmış  diyeceksin öyledir mal çoktur!  bu malı  barışta  eğitemezsen  savaşta  nasıl eğiteceksin  yoksa  on yıl sonra çıkacak bir  savaşta  bu adamlar için  g3 silahımı  bulmaya çalışacaksın.

Çevrimdışı RekarnO

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 2
« Yanıtla #178 : 03 Şubat 2011, 19:13:56 »
hayatında  silah  görmeyen askeri , olası bir  harp durumundamı  eğiteceğiz?
yalnış anlama  yakında askere gidince anlarsın 
askere gidersin tankcı olursun ama 1 defa bile tankın içine  giremezsin , topcu olursun  atışlara götürmezler  hiçbirşey  öğretmezler ,  arkadaşım bahriyeliydi  askerliği bitti  geldi  heyecanla sordum  '' hiç fırketeyne bindinmi?'' diye  bana ne dedi hadi bil '' fırketeyn  ne? üstelik bu adama üstün başarı belgesi verip  göndermişler
zorunlu askerliğini  yapan  vatandaş  ne için askerlik yapar?  olası bir harp durumunda  işi bilen tankcın topcun  bahriyelin muhaberecin  olsun diye değilmi?   bir harp durumunda  bir  askere  hiç görmediği bir silahın bakımını  kullanımını  anlatmak  ne  kadar mümkündür?  bence  yalnış düşünüyorsun,  yine  askere gittiğinde göreceksin ve şaşıracaksın  afedersiniz , ne kadar mal varmış  diyeceksin öyledir mal çoktur!  bu malı  barışta  eğitemezsen  savaşta  nasıl eğiteceksin  yoksa  on yıl sonra çıkacak bir  savaşta  bu adamlar için  g3 silahımı  bulmaya çalışacaksın.

Evet, senin söylediğinde doğru. Haklı olduğun taraflar var. Ama ben anlatmak istiyorum ki, O (MAL) lara yepyeni silahı verip telef etmektense, hiç göstermemek daha iyidir. Ben demiyorum ki adam bunu da öğrenmesin ama yapacak birşey yok. Daha tuvaletini yapmayı bilmeyen insanları görüyorum..yıl 2011...

Çevrimdışı kanas

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
  • Sevdanın ligi olmaz
« Yanıtla #179 : 03 Şubat 2011, 19:42:40 »
Ben askerliğim boyunca, sadece acemi birliğinde 5 el ateş ettim. Düşünsenize 18 ay boyunca sadece 5 mermi sıktım. Ama sorsanız Komandoydum, Jandarma Komando :)
Ne Mutlu Türküm Diyene. Gazi Mustafa Kemal Atatürk