Gönderen Konu: Milli Piyade Tüfeği Projesi  (Okunma sayısı 415534 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Hawkerx

• Yarbay John Sheppard
  • DefenceTurk
  • *
  • 1
  • Başarılarını gizlemek, en büyük başarıdır. La Roch
Milli piyade tüfeğimiz kullanıma hazır
« Yanıtla #150 : 09 Ocak 2011, 00:14:48 »
Bu arada mercedes  ile uçak arasında nasıl bir benzerlik kurdun çözemedim. İkisi de birbirinden tamamen alakasız şeyler.

İkiside ulaşım aracı :D

ELLER YUKARI HERŞEY AJAN SHEPPARDIN KONTROLU ALTINDA. [SGA 5X19-VEGAS] (STARGATE ATLANTİS CSI VERSİON EPİSODES)

Çevrimdışı TR(B)

• DefenceTurk
  • *
  • -23
« Yanıtla #151 : 09 Ocak 2011, 17:07:22 »
Bu arada mercedes  ile uçak arasında nasıl bir benzerlik kurdun çözemedim. İkisi de birbirinden tamamen alakasız şeyler.

İkiside ulaşım aracı :D

Tebrikler on on on puan  :)

MKE bu yıl bir ürün çıkartacakmı.

Çevrimdışı AVCI

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #152 : 09 Ocak 2011, 17:10:18 »
Arkadaşlar bu konu çok uzadı biliyorum.Ama aldığım bir habare göre şubat yada mart aylarında piyade tüfeğini görebileceğiz.Az daha sabır.

Çevrimdışı ASPARUK

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #153 : 09 Ocak 2011, 17:45:14 »
Ben de o alakasızlığı vurgulamak için o örneği verdim zaten.  Kasaba gidip dişim ağrıyor demek gibi birşey bu. Hani iyi kesiyor ya, ona da bir çare bulur gibi...

Aselsanın görevi kıçı kırık bir piyade tüfeği yapmak değil ki. Tabiki tankın nasıl işlediğini anlamak için içinde aylarca yatıp kalkacaklar. Ona göre bir atış kontrol sistemi geliştirecekler çünkü. Tankı yapmayacaklar ama onun elektronik bir parçasını yapacaklar. Piyade tüfeğine de en fazla dürbün, gece görüşü, lazer gibi donanımlar yaparlar. Gerisi onların işi değil...
[/quote]

Lafın tamamı aptala söylenir misali. Benim söylediklerimde aptalca birşey var mı sorarım sana? Aselsan'ın ne üzerine bir kuruluş olduğunu bilmeyecek kadar aptal mıyım sence? O lafları MKE'nin beceriksizliğini vurgulamak amacıyla veriyorum. Alman markalarını kopyalamak dışında bir şey yapamayan bir zihniyetten cacık olmaz. Daha bu piyade tüfeğinin resmi bile ortada yok. Bana bile teklifte bulunsalar eminim tamamen yeni özgü bir piyade tüfeği resmi çizerim. Ben bile bir resmi çizebiliyorsam neden Aselsanda çalışan bir mühendis buna kafa yorarak ortaya birşey çıkarmasın' Çıkaramaz mı? Herşey beyinle başlar. Hiçbir şey düşünmeyen beyin tabii ki tek bir adım öteye gidemez.

Aselsan'da en azından düşünen beyin var MKEdeki gibi yan gel yat Osman zihniyeti yok. Çeçen mücahidler bile kendilerine özgü silahlar tasarlayıp yapabilirken onların MKE gibi bir kuruluşta çalışmasına ihtiyaç mı var?  hayır yok. Aselsan isterse yapar bu iş bu kadar basit. Ha! sen diyeceksin ki kardeşim Aselsan farklı MKE farklı. Yeterki istenilsin herşey yapılır. Aselsan sadece bu işe karar versin eminim kısa bir sürede sonuç alınır

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #154 : 09 Ocak 2011, 17:58:36 »
Arkadaş Aselsan işini iyi yapıyor diye neden alanında olmayan birşeyi ona yaptırıyoruz? Ya MKE'yi aselsan gibi verimli hale getiririz, ya da bu alanda faaliyet gösteren diğer yerli firmalara (Kale, sarsılmaz vs) bu işi yaptırırız.

ABD güzel uçak yapıyor diye Boeing'e piyade tüfeği mi yaptırıyor? Kimsenin teklifte bulunmasına gerek yok. İddia ettiğin gibi bir piyade türeği çiz, ilgililere gönder o zaman.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı ASPARUK

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #155 : 09 Ocak 2011, 18:11:06 »
Arkadaş Aselsan işini iyi yapıyor diye neden alanında olmayan birşeyi ona yaptırıyoruz? Ya MKE'yi aselsan gibi verimli hale getiririz, ya da bu alanda faaliyet gösteren diğer yerli firmalara (Kale, sarsılmaz vs) bu işi yaptırırız.

ABD güzel uçak yapıyor diye Boeing'e piyade tüfeği mi yaptırıyor? Kimsenin teklifte bulunmasına gerek yok. İddia ettiğin gibi bir piyade türeği çiz, ilgililere gönder o zaman.

Hala aynı yerdesin. Ya ben anlatamadım ya da sen anlamadın ve de anlamak istemedin. Kardeşim elbette Aselsan yapmak zorunda değil. Fakat düşünen beyinler olduğu sürece, istenildiği müddetçe ve sermaya olduğu sürece her kurum istediğini yapabilir. KOÇ belli bir alanda mı yatırım yapmış durumda? o kurum Otokar şirketi var askeri araç üretiyor diye Migros ile alışveriş sektörüyle ilgilenmesin mi.?

Çevrimdışı _darkraven_

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #156 : 09 Ocak 2011, 18:26:03 »
Anlam karmaşası yaşanıyor verilen örnekler bambaşka...

Otokar 40 yıldır araç üretiyor en az 20 yıldır da askeri araç bu şirket zırhılı da araç üretebilir.migros da 40 yıldır bu işin içinde ayrıca ruslara satıldı en son hatırladığım kadarıyla.

Koç adı üstünde holding yani birden fazla farklı sektörde çalışan şirketi  içinde barındıran çatı kuruluş.

Aselsan ise adından belli askeri elektronik sanayi.

Burada düşünülmesi gereken mke nin aselsan gibi verimli hale nasıl dönüştürüleceğidir.Yoksa bizim fırında iyi ekmek yapmıyor gelsin aslesan ekmek üretsin...

Çevrimdışı ASPARUK

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #157 : 09 Ocak 2011, 18:32:13 »
Anlam karmaşası yaşanıyor verilen örnekler bambaşka...

Otokar 40 yıldır araç üretiyor en az 20 yıldır da askeri araç bu şirket zırhılı da araç üretebilir.migros da 40 yıldır bu işin içinde ayrıca Ruslara satıldı en son hatırladığım kadarıyla.

Koç adı üstünde holding yani birden fazla farklı sektörde çalışan şirketi  içinde barındıran çatı kuruluş.

Aselsan ise adından belli askeri elektronik sanayi.

Burada düşünülmesi gereken mke nin aselsan gibi verimli hale nasıl dönüştürüleceğidir.Yoksa bizim fırında iyi ekmek yapmıyor gelsin aslesan ekmek üretsin...

Kardeşim ortada anlam kargaşası yok! İstenilirse herşey yapılır. Tamamdır Aselsan elektronik malzeme ile ilgileniyor fakat istenilse ve de Aselsan'a talep gelse eminim MKEden daha iyi sonuçlar ortaya koyar. Yeterki istenilsin. Herşey istenilmekle başarılır. Bizim ki sadece MKE'nin hiçbir işe yaramadığını ima etmek için kullandığımız bir laf idi. Tabi anlayana!

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #158 : 09 Ocak 2011, 18:35:05 »
KOÇ belirli bir alanda yatırım yapmamış evet. Araç üretmesi için Otokarı kurmuş, Yoksa otokar iyi araç üretmiyor olsaydı, migrostan araç üretmesini mi bekleyecektik?

Devlet de aynı şekilde farklı yatırımlar yapmış. Elektronik sanayi için ASELSAN'ı kurmuş. Cephane ve silah üretmesi için de MKE'yi. MKE geretiği şekilde işlemiyorsa ya bunun nedenleri ortadan kaldırılır, ya da bu alanda çalışmaları olan kurumlar (bir önceki iletimde belirttim) bu işi yapmakla görevledirilir.

Aselsan teksiz yapar, görüş sistemleri yapar, füzeler için yazılım yapar, silah sistemleri için yazılım yapar, tank için atış kontrol sistemi yapar, uçak ve helikopterler için görev bilgisayarı vs yapar, yapar da yapar. Adamlara bir de piyade tüfeği işini verin. İsterseniz diğer geciken bütün projeleri aselsanın üzerine yıkalım. Nasıl olsa tek düşünen, araştıran beyinlerin olduğu kurum orası.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Hawkerx

• Yarbay John Sheppard
  • DefenceTurk
  • *
  • 1
  • Başarılarını gizlemek, en büyük başarıdır. La Roch
« Yanıtla #159 : 09 Ocak 2011, 18:38:22 »
aselsan olsa olsa proje planlama ve idame alanında tecrübelerinden yararlanılır.

ELLER YUKARI HERŞEY AJAN SHEPPARDIN KONTROLU ALTINDA. [SGA 5X19-VEGAS] (STARGATE ATLANTİS CSI VERSİON EPİSODES)