Gönderen Konu: Milli Piyade Tüfeği Projesi  (Okunma sayısı 417040 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı enes38

• DefenceTurk
  • *
  • 1
Milli piyade tüfeğimiz kullanıma hazır
« Yanıtla #120 : 05 Ocak 2011, 14:33:18 »
Tam bir rezillik, tam bir fiyasko. Nasıl nazikçe eleştirsem diye düşünüyorum ama sonunda basacam küfürü !!
eee  yapsalarda  yapmasalarda  maaşları  yatıyor    işten atılma  gibi bir dertleri yok  çünkü hepsinin abartısız  hepsinin  yüksek  yerlerde  dayıları var , eee mke de  çalışmak  kolay değil

Çevrimdışı Hawkerx

• Yarbay John Sheppard
  • DefenceTurk
  • *
  • 1
  • Başarılarını gizlemek, en büyük başarıdır. La Roch
« Yanıtla #121 : 05 Ocak 2011, 15:55:35 »
İlk prototipler 5.56 idi.(malum nato standartı ıvır zıvırı) Özellikle 5.56 hk 33 e nin antiterör görevlerinde yeterli etkiyi göstermemesi üzerine 7.62 ye dönüş kararı alındı.Bu durumda prototipler baştan tasarlandı,sistemler değişti.Aynı sorundan abd de muzdarip Afganistanda 7.62 ye dönüyorlar.

Neymiş babacığım komşunun tavuğu sana kaz görünürmüş.30 yıllık antiterör tecrübeni,askerin uyarılarını gözardı eder ''Joni herşeyi bizden daha iyi bilir tüfeğide...'' dersen madara olurmuşsun...

-----
2 ayrı proje var piyade tüfeği ve hafif makineli türek.İkiside başa sardı çünkü kalibre isteği değişti.2 yıl uzadı otomatikman proje...

Aslında bu kadar aceleyede gerek yok yakında pkklı itler lazer silahıyla gelecek çatışmaya bence direk lazer silahı işine girelim...

Hadi be gatlingmi mi olcak döner mekanizmalı süper diycem ama daha adam gibi piyade tüfeği yapamayan mke bunu nasıl yapacak.

ELLER YUKARI HERŞEY AJAN SHEPPARDIN KONTROLU ALTINDA. [SGA 5X19-VEGAS] (STARGATE ATLANTİS CSI VERSİON EPİSODES)

Çevrimdışı Loneatilla

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #122 : 05 Ocak 2011, 16:57:12 »
ben alıyamıyorum..şimdi kac cesit tüfek üretecekler ve nezaman dağıtılacak??
1)hafif makinalı
2)döner mekanizmalı makinalı
3)hk 416 klonu 7 62 piyade tüfeği
4) keskin nişancı t 12
5)hk 33
6) keskin nişancı tufan
unuttuklarım olabilir 2008 den beri aynı terane bir piyade tüfeği üretilip catışma bölgelerindeki askere dağıtılmışmıdır???

Çevrimdışı _darkraven_

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #123 : 05 Ocak 2011, 17:10:11 »
ben alıyamıyorum..şimdi kac cesit tüfek üretecekler ve nezaman dağıtılacak??
1)hafif makinalı
2)döner mekanizmalı makinalı
4) keskin nişancı t 12
5)hk 33
6) keskin nişancı tufan
unuttuklarım olabilir 2008 den beri aynı terane bir piyade tüfeği üretilip catışma bölgelerindeki askere dağıtılmışmıdır???

Üretmekten kasıt prototip üretmekse evet bunlar üretildi.ama üretilen her prototip seri üretime geçmiş değil.

Hkk 33 ve jng 90 bora tüfekleri hariç askere verilen yeni üretim silah yoktur.Diğerleri sadece prototiptir.

Çevrimdışı shielt

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #124 : 05 Ocak 2011, 17:58:34 »
jng 90 da verilmedi askere. azerbaycana satıldı..

Ben senelerdir diyorum bu işin altından mke sadece kendi kalkamaz. Kale grubu da dahil olmuştu işe ama ses seda çıkmadı. veya bizden gizleniyor..
Ben isterim ki sadece hafif silahlar üreten yarı kamu yarı özel şekilde bir şirket kurulmalı, her türlü desteği olmalı. ve askerin ayrıca diğer kurumların ihtiyacını karşılamalı..

Ssm yıllardır mke nin bişey yapamayacağını biliyor , neden hala mke ye güveniyor anlamıyorum.. Git bi şirkete destek çık  adamlar sana mke den daha iyi fabrika yapsın sende ondan al silahları..

Öf kafam karıştı daha ayrıntılı anlayan varsa anlatsın..

Ama şunuda ekleyelim ,elinde sonunda mke bişeyler çıkaracak ve bende inanıyorum ki bu kadar seneye ve emeğe değecek birşey çıkacak ortaya. Ne kadar mke olsada sonuçta bizim malımız...

Çevrimdışı sephiroturk

• DefenceTurk
  • *
  • -3
« Yanıtla #125 : 05 Ocak 2011, 18:43:42 »
Bu yil seri üretimine geçilmesi planlanan bir piyade tüfegi var ama yüzünü gören cennetlik misali ..
Dünyayi sarsicak bir silah degilki nesini sakliyorlar ? Kamu oyu begenmez elestiri bombardimani olur diye seri üretime geçildikten sonra çatlak seslere geçti bor'un pazari sür esegi nigde ye deyip tanitmayi planliyor olabilirler  :-\

Çevrimdışı Hawkerx

• Yarbay John Sheppard
  • DefenceTurk
  • *
  • 1
  • Başarılarını gizlemek, en büyük başarıdır. La Roch
« Yanıtla #126 : 05 Ocak 2011, 18:48:12 »
Bu yil seri üretimine geçilmesi planlanan bir piyade tüfegi var ama yüzünü gören cennetlik misali ..
Dünyayi sarsicak bir silah degilki nesini sakliyorlar ? Kamu oyu begenmez elestiri bombardimani olur diye seri üretime geçildikten sonra çatlak seslere geçti bor'un pazari sür esegi nigde ye deyip tanitmayi planliyor olabilirler  :-\

Birde mke tüm dünyanın hayranlıkla baktıgı her ülkenin mutlaka özel kuvvetlerine çoğu devletlerininde lisans altı standart silahı yaptıgı amerikanın bile satın aldıgı bir silah yapıyor. forumun yarısı intahar eder :D

ELLER YUKARI HERŞEY AJAN SHEPPARDIN KONTROLU ALTINDA. [SGA 5X19-VEGAS] (STARGATE ATLANTİS CSI VERSİON EPİSODES)

Çevrimdışı QRI

• QRI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #127 : 05 Ocak 2011, 18:51:28 »
belki piyade icin lazer silahi yapmislar.kim bilir.

Çevrimdışı sephiroturk

• DefenceTurk
  • *
  • -3
« Yanıtla #128 : 05 Ocak 2011, 19:10:30 »
Atip durmayin ya  ;D
Rezil ettik zaten adamlari yeter bu kadar  :P

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #129 : 05 Ocak 2011, 19:20:43 »

Bu nedir???

Ayrıca Döner mekanizmalı dediği minigun gibi bir sistem değil dimi..

Döner namlulu diyor olsa evet derdim.

Bekleyelim ve görelim. Testi kırılmadan toakdı basmayalım.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com