Gönderen Konu: Milli Piyade Tüfeği Projesi  (Okunma sayısı 417057 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı _darkraven_

• DefenceTurk
  • *
  • 0
Milli piyade tüfeğimiz kullanıma hazır
« Yanıtla #100 : 18 Aralık 2010, 17:09:52 »
Bu standart işinide anlamadım gitti.Nato standartı bilmem ne...Yap 7.bilmem ne kullan illa nato-abd-ab uyumlu mu olacak?Kendi ihtiyacına göre yap.Yok abd-nato izinden sapmam diyorsan hk33ler elinde patlar.(tıpkı big brother abdnin 5.56larının afganıstanda çuvallaması gibi)

40 yıllık anti terör tecrüben var ne bakıyorsun elin oğlunun standartına...1800-1900 yıllarda fransa-ingiltere hayranlığı vardı şimdi abd...

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #101 : 18 Aralık 2010, 17:17:02 »
Hayranlıkla ne alakası var ya!
 Nato üyesi bütün ülkeler genel olarak aynı silahları, aynı cephaneleri kullanırlar. Adı üzerinde, STANDART!
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı _darkraven_

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #102 : 18 Aralık 2010, 17:21:51 »
Hayranlıkla ne alakası var ya!
 Nato üyesi bütün ülkeler genel olarak aynı silahları, aynı cephaneleri kullanırlar. Adı üzerinde, STANDART!

Kim koymuş bu standartı ve neden koymuş acaba yoksa mühimmatıda abdden alalım diyemi?

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #103 : 18 Aralık 2010, 17:28:53 »
Neden ABD'den alalım kardeşim. MKE sabun mu üretiyor?
Neden koymuş biraz düşünelim istersen.
NATO ne demek kısaca, amacı nedir?
Düşmana karşı birlikte hareket etmek için kurulmuş demektir değil mi?
En basit örneği; aynı cephede birliklere gerektiğinde cephane ve silah nakletmek gerekmeyecek mi?
Farklı ülkelerin farklı cephaneleri ortak kullanımda nasıl işe yarayacak? A müttefikin cephanesi bittiği için B müttefiki ele geçirdği bölgeyi destek göremediği için savunamadı vs vs.
Bu nedenle bir birlik içerisindeki kuvvetlerin genel olaran aynı veya benzer tip silah ve ceohane kullanması en matıklısı.
Bu sadece askeri alanda değil, sanayide de böyle.

X aracın bilmem neresindeki civata düşmüş. Gel görki senin elindeki civata metrik civata, ancak aracı yapan ülke Withvorth civata kullanmış. Yolda kaldın.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı _darkraven_

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #104 : 18 Aralık 2010, 17:34:21 »
Nato mu kaldı hem bizi savunacaklarına inanıyormusun?Bakınız kıbrıs harekatı bize destek çıkmadılar biz üyeyiz kıbrıs ise değil nerede kaldı 5. madde 5. madde yoksa nato ne işe yarar...Hani pkkya karşı destek natonun genel merkezinde pkklı itler cirit atıyor...El kaide olunca 5. madde işler ölen Türk askeri olursa unut 5. maddeyi...

Sorular sorular...Nato standartı abd silahlarının üye ülkelere empoze edilmesi için uydurulan abd oyunudur...Abd silah sanayisi nasıl ayakta kalacak?

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #105 : 18 Aralık 2010, 17:36:37 »
Nato mu kaldı hem bizi savunacaklarına inanıyormusun?Bakınız kıbrıs harekatı bize destek çıkmadılar biz üyeyiz kıbrıs ise değil nerede kaldı 5. madde 5. madde yoksa nato ne işe yarar...Hani pkkya karşı destek natonun genel merkezinde pkklı itler cirit atıyor...El kaide olunca 5. madde işler ölen Türk askeri olursa unut 5. maddeyi...

Sorular sorular...Nato standartı abd silahlarının üye ülkelere empoze edilmesi için uydurulan abd oyunudur...Abd silah sanayisi nasıl ayakta kalacak?

İyi sen öyle sanmaya devam et.

ABD tüfeği mi kullanıyoruz biz? Kullandığımız mermileri MKE üretmiyor mu?
Evet...
Ama hepsi NATO standartı.

Çevrimdışı _darkraven_

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #106 : 18 Aralık 2010, 17:43:29 »

İyi sen öyle sanmaya devam et.

ABD tüfeği mi kullanıyoruz biz? Kullandığımız mermileri MKE üretmiyor mu?
Evet...
Ama hepsi NATO standartı.

155 mm obüs mermileri,uçak bombaları,özel yapım mermiler...Mke lisans altında üretiyor dostum...Patron belli...

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #107 : 18 Aralık 2010, 17:52:38 »
Kimin lisansı? ABD'nin mi?

Çevrimdışı _darkraven_

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #108 : 18 Aralık 2010, 18:12:18 »
Kara harekatındaki obüs mermilerini hatırlıyormusun?Hani üzerinde ''Bitmedi devamı gelecek'' yazan o resimlerde dikkatimi çeken birşey vardı arka sıradaki obüs mermilerinde ingilizce yazılar vardı bazılarında ise MKE damgası araştırdım konuyu elimizde bolca abd menşeyli obüs ve top mermisi olduğunu öğrendim.Fırtına için üretilenler hariç diğer çap ve ebattaki mermiler abd malı.Yeni üretimler ise lisans altında üretim.

Çevrimdışı EfsaneAsker

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #109 : 18 Aralık 2010, 18:27:07 »
Ne alakası var bizim NATO standartları ile ABD arasında. Hayır daha mantıklı bir kalibre varsa kullanalım. Fuzuli, sadece biz ABD ne yaparsa tersini yaparız mantığı ile 7,62 merminin kalibresini 7 yapmanın mantığı var mı? Remington kullanılmıyor çünkü onun için yeni makine kurulacak, elindeki hali hazırda stoğun varken niye israf yapasın ki? Ayrıca ABD metrik sistem kullanmamasına rağmen standart mühimmatlarda doğrudan inç kullanılmayarak mm kullanılıyor.

NATO ile her ne olursa olsun resmen ortağız ve herhangi bir ortak çalışma durumunda gereklilik bu standartlar. Tüm pakta üye ülkelerde bu şekilde ve bu sistemi ABD kurmuş olsa bile bunun herhangi bir sakıncasını göremiyorum.