Gönderen Konu: Milli Piyade Tüfeği Projesi  (Okunma sayısı 417361 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
Ynt: Milli Piyade Tüfeği Projesi
« Yanıtla #590 : 19 Kasım 2016, 00:31:42 »
Sarsılmaz' ın oyuna dahil edilmesi yerinde bir karar olmuş.

Çevrimdışı Tuco

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 21
« Yanıtla #591 : 19 Kasım 2016, 00:50:13 »
Seri üretim aşamasına Sarsılmazın da dahil edildiği/edileceği ve 200 bin adetlik bir üretim yapılacağı konuşuluyor.Yakında duyarız haberlerini.

"Silah Sistemleri Dairemizde; Modern Piyade  Tüfeği  [MPT]  Projesi  kapsamında  5oo adetlik ilk kafile MPT-76’ların yakın zamanda teslim alınması ve 38.014 [MKE, KaleKalıp ve Sarsılmaz teslimatlarının toplamı] adetlik teslimatın  2o17  sonu  itibarıyla  tamamlanması planlanmaktadır.

S&H sayı 176 sayfa 14"

"İhracatın desteklenmesi amacıyla Müsteşarlığımız  tarafından  belirlenecek  nitelikleri sağlayan firmaların her birinden 3.ooo’e kadar MPT-76’nın TSK’nin ihtiyacına binaen tedarik edilmesine yönelik çalışmaların yürütülmesine ilişkin SSİK kararı gereğince Sarsılmaz Silah Sanayi AŞ’ne 19 Şubat 2o16’da TÇD yayımlanmış olup, teklif 19 Ağustos 2o16’da Müsteşarlığımıza  sunulmuştur.  Söz  konusu  teklifin değerlendirmesine ilişkin çalışmalara başlanmıştır."

S&H 176 sayfa 24
« Son Düzenleme: 19 Kasım 2016, 01:21:31 Gönderen: Tuco »

Çevrimdışı мคяครℓเ

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 24
  • DefenceTurk.com

Çevrimdışı мคяครℓเ

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 24
  • DefenceTurk.com
Mpt 55...
« Yanıtla #593 : 19 Kasım 2016, 11:24:09 »

MPT-55 piyade tufegi testleri gerceklestirilip seri uretime gecildi

https://twitter.com/TyrannosurusRex/status/796764306201333760

Çevrimdışı serkan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -115
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #594 : 19 Kasım 2016, 19:20:48 »
Gez ve arpacığı heralde MPT 76 da beğenmediler G3 e benzer şekilde yapmışlar. Gerçi sabit değil. el kundağındaki pikadini ray daha ergonomik bir şekle getirilemezmi acaba bu yeni silahların el kundakları çok fonksiyoneller tamam ama bana hiç kullanıcı dostu görünmüyorlar. Dişli çark tutar gibi ne kadar kötü görünüyorlar. Birde o aliminyum el kundağı nasıl oluyor aklım mantığım almıyor. Mesela Aralık ayında o el kundağını nasıl tutacak asker -20 derecede. Hadi o zaman eldiven zaten olur ama mart ayında eldiven takılmayan ama havanında biraz soğuk olduğu zamanda nasıl olacak mesela 15 derece hava sıcaklığında eldiven takılmaz ama bir aliminyum şeyde bütün gün tutulamaz. Gidin mesela bu mevsimde bahçe demirini tutun yarım saat bakalım ne olacak
Ben size komik bir şey söyleyimmi şu silahı 15 derecede bir askere verin gece 2 saat nöbet tutsun askısı varsa zaten hiç ellemez ama mesela askısı yok diyelim adım gibi eminim silahı aliminyum kundak yerine kompozit jarjör den tutacak irite şekilde taşırken yada bebek taşır gibi kundağı dirseğinin içine koyacak.
« Son Düzenleme: 19 Kasım 2016, 19:35:30 Gönderen: serkan »
beğen

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #595 : 19 Kasım 2016, 20:29:19 »
Alüminyum!
« Son Düzenleme: 19 Kasım 2016, 20:40:24 Gönderen: SKYWOLF »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 231
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #596 : 12 Şubat 2018, 19:25:51 »
En kapsamlı silah sevkiyatı! 4 bin 500 tane daha

Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu (MKEK) Kırıkkale Silah Fabrikası'nda üretilen ilk milli piyade tüfeği MPT-76'dan 4 bin 500 adedinin daha Kara Kuvvetleri Komutanlığına teslim edilmek üzere sevkiyatı yapıldı.

MKEK Silah Fabrikası'ndaki törende konuşan Kırıkkale Valisi Mehmet İlker Haktankaçmaz, millet olarak kenetlenilen, milli duyguların kabardığı bir dönemden geçildiğini söyledi.

AA'nın haberine göre; Zeytin Dalı Harekatı'na katılan askerlerin, ülkenin, devletin ve milletin güvenliği için kahramanca terör örgütleriyle mücadele ettiklerini belirten Haktankaçmaz, şöyle konuştu:

"80 milyonun her bir ferdi, farklı şekillerde oradaki mücadeleye destek oluyor. Millet olarak bütün mücadelemiz bu topraklarda başı dik şekilde yaşayabilmek ve ay yıldızlı bayrağımızı gönderde tutabilmek. Bu topraklarda ilelebet bağımsız bir şekilde yaşayacağız, kendi örfümüze ve geleneklerimize göre yaşayacağız. Hepimizin gayesi bu. Terör örgütleriyle mücadelemiz de bu kapsamda devam etmektedir. Türkiye için gurur günü. İnşallah savunma sanayimiz yüzde 100'lük yerlilik ve millilik hedefine ulaşacaktır. Bu doğrultuda emin adımlarla ilerliyoruz. Bu adımların en önemlilerinden bir tanesi burada gerçekleştirdiğimiz törendir. İnşallah bu sıkıntılı süreç geçecek. Milletimiz birlik ve beraberlik içinde olduğu müddetçe bu tür saldırıların bizi yıldırma gücü hiçbir zaman olmayacaktır."

http://www.milliyet.com.tr/en-kapsamli-silah-sevkiyati-4-bin-ekonomi-2608501/

Çevrimdışı Yabgu

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -96
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #597 : 12 Şubat 2018, 20:44:19 »
Anlamadım törenin yapılma amacı ne ? 4.500 silah sevkiyatı oldugu için mi tören yapılmış ? Birtek bana mı saçma geldi bu durum. Bu ülkenin herhangi bir sanayi sitesinde haftalık veya aylık 10binlerce ürün sevkiyatı yapılıyor insanlar o koşullarda çalışıyor ama MKE çok iş başarmış gibi tören mi yapıyor ? ne kadar boş vaktiniz varmış MKE bey :/
TURK OGUZ BEGLERİ BUDUN EŞİDİN. ÜZE TENGRİ BASMASAR , ASRA YİR TELİNMESER , TÜRK BUDUN , İLİNGİN TÖRÜNGÜN KİM ARTATI UDAÇI ERTİ ?

Çevrimdışı Archangel99

• DefenceTurk
  • *
  • 187
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #598 : 14 Şubat 2018, 00:42:02 »
MKEK'in çok daha kurumsal ve profesyonel olması gerektiğini düşünüyorum. TSKGV kurumlarını düşününce MKEK çok amatör bir kurum görüntüsünde.

Çevrimdışı Raptor44

• İnsanlar yaptıklarıyla yargılanır
  • Özel Üye
  • DefenceTurk
  • -72
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #599 : 14 Şubat 2018, 00:48:14 »
MKEK'in çok daha kurumsal ve profesyonel olması gerektiğini düşünüyorum. TSKGV kurumlarını düşününce MKEK çok amatör bir kurum görüntüsünde.
kesinlikle katılıyorum
IRK, DİN, DİL, MEZHEP ÖNEMLİ DEĞİLDİR ÖNEMLİ OLAN BU ÜLKE İÇİN YAPTIKLARINDIR