Gönderen Konu: Milli Piyade Tüfeği Projesi  (Okunma sayısı 417964 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Ynt: Milli Piyade Tüfeği Projesi
« Yanıtla #380 : 14 Eylül 2013, 12:11:07 »
Bunun üzerinde halen HK 416D yazıyor!  ;D ;D
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı KORAYKURT

• DefenceTurk
  • *
  • 2
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #381 : 14 Eylül 2013, 12:37:03 »
basınla ilişkilerini düzgün yürütemeyen bir firmadan nasıl olur da son model piyade tüfeği üretmesini bekleriz ?
Ne alakası var.Halkla ilişkiler başka bir şey,mühendislik,teknik bilgi birikim ve yapabilirlik başka birşey.MKE sürekli olarak günah keçisi olarak gösterilmeye çalışılıyor.Belkide bilinçli olarak  yapılmaktadır.Halkın gözünde itibarın düşürülmesi isteniyor düşüncesindeyim.MKE bir kamu kurumudur.Devletin kontrolünde veyönetimindedir.Peki şöyle bir soru sormak kimsenin aklına niye gelmiyor.Bir devlet kurumunu adam gibi yönetemeyenler,koskoca Türkiye Cumhuriyeti Devletini nasıl yönetecek?halkla ilişkileri başaramayanlar tüfeği nasıl üretecek demek yerine,kendimize bu soruyu soralım birazcıkta.Ayrıca ülkemizde basın kuruluşları çok mu iş biliyor da bütün suçu MKE ye atıyoruz.Benim düşüncem odur ki MKE özelleştirilmek isteniyor,haklı bir gerekçeyle satılabilmesi içinde bilinçli olarak saçmalıklar yapılmaktadır.Düşünsenize bir yandaş gruba MKE öldüm fiyatına satılsa TSK nın tüm mühimmat ihtiyacını ve silahını tek başına karşılar ve yandaş grup ihya olur. ;)

Çevrimdışı AVCI

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #382 : 14 Eylül 2013, 13:10:46 »
Vatanına milletine ihanet etmyecekse üretim araçlarını düzgün kullanarak askerin yıllardır beklediği bir tüfeği istenen kalite ve fiyatta verecekse bence iyi bile olur.Bu güne kadar ne gördük MKE den.Neyi başardılar adam gibi,tek suçlu ha bire hatalarını söyleyip duran bizler miyiz sence ?

Çevrimdışı Destinyy

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 4
« Yanıtla #383 : 14 Eylül 2013, 13:29:33 »
Konusu değilde öyle aklıma geldi birden bizim 105mm çapında havadan taşınabilir bir topumuz vardı ses seda duyan varmı..?

Çevrimdışı KORAYKURT

• DefenceTurk
  • *
  • 2
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #384 : 14 Eylül 2013, 13:32:23 »
Kurumu suçlamayı biliyorsunuzda,kurumu yönetenlere,aksaklıklar var sa yönetim ve organizasyonda gerekli revizyonları,iyileştirmeleri yapmayan yöneticilere niye bir şey söylemiyorsunuz?Dışardan sıradan vatandaş bu terslikleri görüyor da koskoca devlet bunları niye görmüyor?gerekiyorsa modernizasyon ,gerekiyorsa standardizasyon,gerekiyorsa yatırım,gerekiyorsa eğitim, yatırımları yaparak kurumu verimli bir hale getirebilirler.Bunu yapmıyorlarsa ben bunun altında bir art niyet ararım.

Çevrimdışı Destinyy

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 4
« Yanıtla #385 : 14 Eylül 2013, 13:34:15 »
Söylenmediğini nerden biliyorsunuz., MKEK'e laf atarken bile buna göndermek yapılıyor zaten. MKEK'de revizyona gidilmesi tüm savunma sanayi aleminin istediği bir şey, başta biz  ;D

Çevrimdışı AVCI

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #386 : 14 Eylül 2013, 14:00:30 »
Yahu biz MKE binalarına makina parkına mı kızıyoruz burada :) orayı yöneten işin başındakilere,kurumun yönetim anlayışının çağdışılığını gördüğü halde mühadahale etmeyen devlet ahalisine velhasılı boynumuza bu firmanın urganını bağlayan kim varsa onlara kızıyoruz.Taşa toprağa binaya makinaya değil sitemimiz.Kocaman bir tarihi olan,düzgün idare edilse dünyada alanında ilk üçte olacak bir firma MKE ama bunun olmaması ve yıllardır atalete mahkum kalması kanımıza dokunuyor ondan bütün bu kızgınlığımız.Sen anladın ne demek istediğimi sevgili Koray yorma beni daha fazla olur mu ?

Çevrimdışı enes8101

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #387 : 15 Eylül 2013, 11:15:15 »
ya arkadaşlar benim anlamadığım adamlar keskin nişancı tüfeğini yapıyor eee yarışmalardada önde gidiyor eeee bi türlü piyade tüfeğini halledemiyorlar ::)
ZOR HEMEN İMKANSIZ ZAMAN ALIR
             --------MAROON BERETS--------

Çevrimdışı AVCI

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #388 : 18 Eylül 2013, 08:04:44 »
Kore kendi piyade tüfeğinin yeni sürümünü çıkarmış,bizde hala ilk sürümü bekliyoruz.

Çevrimdışı Asbey

• DefenceTurk
  • *
  • 0
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #389 : 18 Eylül 2013, 20:27:08 »
Yandaş gruplar bir sürü ülkede hiç merak etme.Bu tüfeğin hala askerimize verilmemesinin sebebini yandaş gruplara bağlayabilir miyiz? Bu arada mke gibi kurumsal firmaların eli ayağıdır halkla ilişkiler o kadar önemlidir ki seni vezirde eder rezil de.
tuhaf olan sahtesinin gerçeğinden daha iyi olmasıdır ...