Gönderen Konu: Türk askerinin korsan savaşı sürecek mi?  (Okunma sayısı 2670 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
Türk askerinin korsan savaşı sürecek mi?
« : 31 Ocak 2010, 13:46:40 »
Türk askerinin korsan savaşı sürecek mi?

31 Ocak 2010 Pazar 10:45
Aden körfezindeki Türk askerlerin görev süresi uzatılacak mı? Meclis kararı bu hafta içinde alınacak.

Türk askerinin Aden Körfezi'ndeki görev süresinin uzatılması, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ömer Dinçer hakkında verilen gensoru ile Kamu Düzeni ve Güvenliği Müsteşarlığı kurulmasına ilişkin düzenleme, TBMM Genel Kurulunun bu haftaki önemli gündem maddelerini oluşturacak.

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) deniz unsurlarının, Aden Körfezi, Somali karasuları ve açıkları, Arap Denizi ve mücavir bölgelerdeki görev süresinin 1 yıl daha uzatılmasını öngören Başbakanlık Tezkeresi, 2 Şubat Salı günü TBMM Genel Kurulunda görüşülecek.

http://www.internethaber.com/news_detail.php?id=230825
« Son Düzenleme: 03 Şubat 2010, 12:52:23 Gönderen: SKYWOLF »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
Ynt: Türk askerinin korsan savaşı sürecek mi?
« Yanıtla #1 : 03 Şubat 2010, 03:40:51 »
Türk askeri bir yıl daha Aden'de
TSK'nın Aden Körfezi'ne asker göndermesi yönündeki hükümet tezkeresi TBMM'de kabul edildi

02.02.2010 18:28

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) deniz unsurları, Aden Körfezi, Somali karasuları ve açıkları, Arap Denizi ve mücavir bölgelerde 1 yıl daha görev yapacak.

http://www.haberturk.com/haber.asp?id=204638&cat=110&dt=2010/02/03
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı Felix

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 1
  • Beyniyle düşünmeyen bizden değildir.
« Yanıtla #2 : 03 Şubat 2010, 04:45:27 »
Kendi davalarımız yetmiyor sanki, birde elaleme savaşıyoruz..

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #3 : 03 Şubat 2010, 12:55:52 »
Daha önce de söylemiştim. Bu tüp görevlerde kullanılan gemiler bu işe uygun değiller. Korsanların kullandıkları küçük tekneleri fırkateynlerle yakalamaya çalışıyorlar. Balyozla sinek ezmek gibi birşey. Orada MRTP botları kulanılsa çok daha etkili olur. Yonca tersanesinin bu tip görevler için üzerinde çalıştığı "Kangal" botları var. Hem yerli savunma sanayimiz için güzel reklam olur.