Gönderen Konu: SİVAS KANGAL  (Okunma sayısı 10494 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı aliarslan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
  • unutulanlar unatanları,asla unutmaz.
SİVAS KANGAL
« Yanıtla #10 : 19 Mayıs 2010, 12:07:32 »
Benim iki tane var eve bir kere hırsız girmeye teşebbüs edebildi sadece.

Çevrimdışı Hawkerx

• Yarbay John Sheppard
  • DefenceTurk
  • *
  • 1
  • Başarılarını gizlemek, en büyük başarıdır. La Roch
SİVAS KANGAL
« Yanıtla #11 : 19 Mayıs 2010, 12:50:18 »
Hırsızın Sonunu Merak Ediyorum :D

ELLER YUKARI HERŞEY AJAN SHEPPARDIN KONTROLU ALTINDA. [SGA 5X19-VEGAS] (STARGATE ATLANTİS CSI VERSİON EPİSODES)

Çevrimdışı diyarbakirlialperen

• Metin Çağrı YILDIRIM
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
  • ''Ucu bir olan ayrılır, Kökü bir olan birleşir.''
SİVAS KANGAL
« Yanıtla #12 : 07 Eylül 2010, 13:29:04 »
Benimde vardı bir kangalım kömür deposunda duruyordu yazı hiç ama hiç sevmezler kar yağdıgında sanki özgürlüğünü kazanmışçasına sevinirdi garibim :)

''Düşman ülkesi viran olacak Yurdumuz büyüyüp Turan Olacak.''

'Doğuyor bir güneş doğarak coşuyor'

Çevrimdışı BLACKHAWK

• DefenceTurk
  • *
  • 0
SİVAS KANGAL
« Yanıtla #13 : 07 Eylül 2010, 15:02:51 »
Hiç bir köpek baş edemez saf kangal ise maçın sonu belli.Bu aralar bende çok almak istiyorum ama fiyatları çok pahalı yarı kangal 500-1000 TL.
Saf kangal 1000-1500 hatta 2000 TL arası değişiyor.Ama onun gibi bir sadık dost yoktur internette gezerken videoları var araba çekiyor traktör çekiyor arabaya gerek yok aslında bir kangal yeter.:) Hayırlısı ile bi alalım ömür boyu bakarım.

Çevrimdışı boxer

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
SİVAS KANGAL
« Yanıtla #14 : 07 Eylül 2010, 15:03:36 »
Benimde vardı bir kangalım kömür deposunda duruyordu yazı hiç ama hiç sevmezler kar yağdıgında sanki özgürlüğünü kazanmışçasına sevinirdi garibim :)
Evet buna şahit oldum köyümüzde çobanlar köpeklerin kendileriyle güneşli günlerde gelmek istemediğinden bahsetmiştiler.Ama dağın başında gerçekten bir kangal insana güven veriyor.
Güçlü Ekonomi , Güçlü Ordu , Güçlü Türkiye

Çevrimdışı sephiroturk

• DefenceTurk
  • *
  • -3
SİVAS KANGAL
« Yanıtla #15 : 16 Aralık 2010, 03:18:19 »
Eski bir haber ama okudugumda ilgimi çekmisti paylasayim dedim

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi´nde (DPÜ), Sivas Kangal köpeği ile Türkiye´de yaşayan yabani bir kurdun belli şartlarda çiftleştirilmesi sonucu elde edilen ´´Türk kurt köpeği´´nden yeni bir nesil elde edildiği bildirildi....

http://www.haber7.com/haber/20070116/Turk-Kurt-kopegi-yavru-sahibi-oldu.php

Çevrimdışı EfsaneAsker

• DefenceTurk
  • *
  • 1
SİVAS KANGAL
« Yanıtla #16 : 16 Aralık 2010, 20:56:58 »
Türk kurt köpeği gelecek nesillerde sorunsuz ürüyebiliyor mu?

Çevrimdışı ist_eternal

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
SİVAS KANGAL
« Yanıtla #17 : 17 Aralık 2010, 01:36:04 »
Rahmetli dedem vermişti bana yavruyu,yazın köy giderdik ailecek,yavru peşimi bakmıyordu,gel zaman git zaman bizim ateşle aynı odada yatmaya başladık gizli gizli ediyle büdü gibi olduk bizim istanbula dönme zamanı gelince  bende kayış attı beraber yaylaya kaçtık bütün kasaba bizi aramış gece boyunca sabah orman işletmesinin memurları görmüş kasabaya haber vermişler geldiler aldılar bizi dedem sert adam kesinlikle vermez yavruyu, kasabaya indiğimiz akşam ben yorgan döşşek 40 derece ateş havale bizimkiler yusuf tabii çocuk gidecek diye hastane iğne falan sabah eve gelmece baktım dedem rahmetli tahtadan kafes yapıyor, bu seferde bizim valide istemiyor ateşi dedem bir bağırmaca annede susmaca.Ben ateşle beraber büyüdüm kardeş gibi oldu bana askere gittim yemekten kesildi serumla yaşattılar telefonun diafonundan konuştum onunla izine geldim ıslığma çelik teli koparttı geldi kendini ayarlıyamadı beni çamurlara yıktı manita ayağıyla itmeye kalktı tokatladın si çektim,son 6 ayı zor geçti ben yemeden içmeden kesildim,istanbulda götürmediğim veteriner kalmadı en son bostancıdaki veterinere kafa attım paket oldum uyutalım dediği için adamın ne suçu var,ama insan kardeşinden evladından vazgeçemiyor.öldüğünde çok ağladım ve annem bendende çok ağladı evden adam çıkmış gibi oldun oldusu fazla esasında herkes bu şekil bir sevğiyi yaşamasını isterim sanırım buna en yakın sevgide evlat sevgisidir,karşılk yok menfaat yok insan doğasındaki hiçbir olumsuzluk  yok hani görürüsünüz ya kucağında bir fino yere göğe sırdıramıyor, o insandan mutlusu yoktur ekseri yaşlı insanlardır buı kişiler çocuğundan görmediği ilğiyi sevgiyi 2 kiloluk o fino fazlasıyla verir o insanda kendi dünyasında mutlu olur olayda budur.

Çevrimdışı ist_eternal

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
SİVAS KANGAL
« Yanıtla #18 : 17 Aralık 2010, 02:04:06 »
 Bu arada batı anadolu civarında pek kangal yoktur onlar balaktır ayırt edici özelliği alnı daha geniştir kangallar iç ve doğu anadolu bölgesinin hava şartlarına daha uyumludur kar ve tipiye karşı gözler çekik alnı daha düzdür bacaklarında çaoğunlukla tek bazende çift mahmuz vardır gece hayvanıdır erken yaşta sürüye verilirse güdük kalır ilk 2 yaş gıda çok önemlidir,prote
in ve kalsiyum takviyesi yapılmalıdır ben yumurta verirdim 2-3- tane çatur cutur yerdi kuzu kemiğide iyidir yabii ,çok aç kalırsa sürüdende hayvan götürebilir yar ve yoldaştır,bakımlı bir kangal baya masraflıdır dağ bayır ister bazen 2-3 gün kaybolurlar muhakkak dönerler dönmemişlerse ölmüşlerdir kurt takibine çıkarlar,askeri timi çığdan kurtarmışlardır,karsta hasta taşıyan köylülere saldıran 8 kurdu 3 kangal boğmuştur kapışma esnasında aldıkları yaralardan 3 de daha sonra ölmüştür.(benim ateş o soydandı)kanlı ekmekle beslersen vahşileşir hikayesi bir hikayedir,ruslar kangalın hastasıdır her sene şenliklere gelir kamyon yükü paraya yavru alırlar en ucuzu 700 dolardır,amerikan kennel kulüp halen kangalı ırk saymamaktadır,kimin umrundaysa g afrikada yırtıcılara karşı çiftliklerde kullanılmaktadıryurt dışında zenginlerin köpeği olarak tanınır benim bilgiğim 2 filimde baş rol oynadı en son 3d çekilen kediler ve köpekte teşkilatın başıydı yani kısacası ANADOLU ASLANI
« Son Düzenleme: 17 Aralık 2010, 02:12:55 Gönderen: ist_eternal »

Çevrimdışı shielt

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
SİVAS KANGAL
« Yanıtla #19 : 17 Aralık 2010, 11:01:20 »
Rahmetli dedem vermişti bana yavruyu,yazın köy giderdik ailecek,yavru peşimi bakmıyordu,gel zaman git zaman bizim ateşle aynı odada yatmaya başladık gizli gizli ediyle büdü gibi olduk bizim istanbula dönme zamanı gelince  bende kayış attı beraber yaylaya kaçtık bütün kasaba bizi aramış gece boyunca sabah orman işletmesinin memurları görmüş kasabaya haber vermişler geldiler aldılar bizi dedem sert adam kesinlikle vermez yavruyu, kasabaya indiğimiz akşam ben yorgan döşşek 40 derece ateş havale bizimkiler yusuf tabii çocuk gidecek diye hastane iğne falan sabah eve gelmece baktım dedem rahmetli tahtadan kafes yapıyor, bu seferde bizim valide istemiyor ateşi dedem bir bağırmaca annede susmaca.Ben ateşle beraber büyüdüm kardeş gibi oldu bana askere gittim yemekten kesildi serumla yaşattılar telefonun diafonundan konuştum onunla izine geldim ıslığma çelik teli koparttı geldi kendini ayarlıyamadı beni çamurlara yıktı manita ayağıyla itmeye kalktı tokatladın si çektim,son 6 ayı zor geçti ben yemeden içmeden kesildim,istanbulda götürmediğim veteriner kalmadı en son bostancıdaki veterinere kafa attım paket oldum uyutalım dediği için adamın ne suçu var,ama insan kardeşinden evladından vazgeçemiyor.öldüğünde çok ağladım ve annem bendende çok ağladı evden adam çıkmış gibi oldun oldusu fazla esasında herkes bu şekil bir sevğiyi yaşamasını isterim sanırım buna en yakın sevgide evlat sevgisidir,karşılk yok menfaat yok insan doğasındaki hiçbir olumsuzluk  yok hani görürüsünüz ya kucağında bir fino yere göğe sırdıramıyor, o insandan mutlusu yoktur ekseri yaşlı insanlardır buı kişiler çocuğundan görmediği ilğiyi sevgiyi 2 kiloluk o fino fazlasıyla verir o insanda kendi dünyasında mutlu olur olayda budur.
Valla hocam resmen hikaye yaşamışsın. Bende çok severim kangalları..

Gerçekten bir hayvanla insanın dostluğu başka birşeye değişmez. Mesela enim 6 yaşında bir muhabbet kuşum var, o kadar çok seviyorum ki anlatamam. adeta bir kardeşim gibi oldu artık. öyle ki bana istemediğim birşeyi yaptıran tek canlıdır kendisi. gerçekten bir hayvanla insan dost olabiliyor. özellikle hayvanlar insanlara karşı tamamen karşılıksızbir dostluk kurabiliyor. Ki sizinde en iyi bildiğiniz konudur.
Ben hep derim ki insan sevmeyen biri kısa bir zaman bir hayvana baksın o zaman dünyaya bakış açısı değişiyor..