Gönderen Konu: Su-57 (T-50) PAKFA  (Okunma sayısı 134887 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ankhises

• Ziyaretçi
Ynt: Su-57 (T-50) PAKFA
« Yanıtla #250 : 28 Ağustos 2019, 12:36:07 »
Şunuda şöyle bırakalım gayet açıklayıcı bir video olmuş.

https://www.youtube.com/watch?v=OgwwJltfoUE

Çevrimdışı BATTLESTAR

• 2018 ve 2019 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #251 : 28 Ağustos 2019, 13:11:32 »
Şunuda şöyle bırakalım gayet açıklayıcı bir video olmuş.

https://www.youtube.com/watch?v=OgwwJltfoUE

Güzel video gerçekten ama atladıkları bir yer var. Hava kuvvetlerinin gelen F-35'leri Kara saldırı amaçlı kullanacağına inanıyorlar. Bana göre aslında böyle bir durum yok .

Neden ?

Eskiler bilir bizim zamanında F-5'ler envanterden çıktığında mevcut envantere ek 40-80 arası hava önleme uçağı ihtiyacımız ortaya çıktı. Ef-2000 alınması düşünülüyordu. Ama biz bütçeyi F-35'e ayırmayı seçtik. Çünkü F-35 kara saldırı uçağı olduğu kadar hava önleme uçağı olarakta güvenilebilir bir uçak olacaktı. Buna sadece biz değil abd'de güveniyordu keza üretilecek F-35 oranına F-22 leri oranlarsak  avcı-bombacı oranından çok uzakta olduğundan F-35'lerin hava önleme görevleri içinde düşünüldüğü apaçık ortadaydı.

F-35'e hava önleme konusunda güvenmemizin nedeni çok gelişmiş bir aesa radarı olması , stealth olması , manevrası zayıf olsada çok uzun menzilli (aim-120d, meteor) ve çok geniş vuruş açılı ve kaska monte sistemle tam uyumlu (aim9x ve asraam) füzeleri taşıyacak olmasından ileri gelmektedir ve nato doktrini gereği zaten uçağın it dalaşı menziline girmeden düşmanı bertaraf etmesi ön görülüyordu.

Yani toparlarsak F-35'ler her ne kadar direk malatyaya gelsede orta vadede Tfx'ler gelene kadar 2-3 filosunun hava önleme, 1-2 filosunun da taktik sead filolarında genelde kulanılacağını düşünüyorum keza ihtiyaç buralarda. Diğer yandan her hangi bir düşman devletinin ilk hava kuvveti ve hava savunmasının stealth uçaklarca bertarafı sonunda F-16'larla hava desteğinin sağlanması daha mantıklı olacaktır. F-16'lar kara sadırı ve bombardıman görevlerinde F-4'leri aratmayacak mühimmat taşıma ve hassas hedef vuruş kabiliyetine sahipler.

Sonuç olarak Türkiye'nin  F-35 alternatifi olarak su-34 gibi kara saldırı odaklıdan çok su-57 ve su-35 gibi hva üstünlük uçaklarıyla ilgilenmesine şaşmamalı.
Savaş Var Denildiğinde Biz;

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #252 : 28 Ağustos 2019, 13:12:33 »
Türk Silahlı Kuvvetleri her zaman kendini ispat etmiş ürünler kullanmıştır. SU57 daha üretilmeden , yetenekleri , kabiliyetleri sadece Rus propagandasından ibaretken neye istinaden oraya gidip bundan mı alacagız deniliyor. Uçak isterlerini Türk Silahlı Kuvvetlerinin generalleri mi belirliyor yoksa siyasi irade mi ? Yahu durun bir uçak üretilsin ortaya çıksın nedir ne değildir belli olsun ondan sonra ya alırsınız ya almazsınız. Ortada olmayan uçağın neyini almaya heves ediyorsunuz. Henüz ortada uçak yok uçak. Gördüklerinizin alayı prototip.

Zaten alınacağı da yok şu an. Cumhurbaşkanı o cümleyi birilerine siyasi mesaj vermek için kullandı bence. Putin bile şaşırdı.  ;D ;D
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 231
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #253 : 28 Ağustos 2019, 16:46:24 »

Rus haber ajansına konuşan Rusya'nın Federal Askeri-Teknik İşbirliği Servisi (FSVTS) Direktörü Dmitry Shugayev, Türkiye ile Rusya'nın Su-35 ve Su-57 tipi savaş uçağı konusunda teslimat görüşmeleri yaptığını açıkladı.

http://www.haber7.com/guncel/haber/2891520-turkiyeden-muthis-hamle-abd-f35leri-geri-verebilir

Çevrimdışı tumucin

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #254 : 28 Ağustos 2019, 20:42:55 »
kac gol oldu ben sayamadim 

Kokpit Aero  bir gol yedi Hakan Kılıç  anladin sen abd yanlizi
« Son Düzenleme: 28 Ağustos 2019, 20:47:06 Gönderen: tumucin »

Çevrimdışı Yasar

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 360
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #255 : 28 Ağustos 2019, 20:50:38 »
Bize Caatsa uygulatmak için ne varsa yapıyoruz sanki.
Mısır ve Endonezya örnekleri önümüzde. Su35 siparişi vermek istiyorlardı . Alabilecekler mi acaba?  ABD alırsan bak Caatsa yı uygularım diyor.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #256 : 28 Ağustos 2019, 21:24:00 »
ABD'nin dayatmalarından artık bütün müttefikleri rahatsız. ABD kendisini hızla yanlızlaştırıyor. Böyle giderse kimse ABD'yi umursamayacak, bizim gibi...
Herkese CAATSA uygularsa batar!
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı tumucin

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #257 : 28 Ağustos 2019, 21:29:19 »
Bakan Çavuşoğlu: F-35'leri alamazsak yeni alternatifler ararız

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Savaş uçağına ihtiyacımız var. F-35'leri alamazsak yeni alternatifler ararız ama bunu tercih etmeyiz." dedi.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/bakan-cavusoglu-f-35leri-alamazsak-yeni-alternatifler-arariz-41315017

Çevrimdışı ACE

• DefenceTurk
  • *
  • 134
« Yanıtla #258 : 28 Ağustos 2019, 23:05:36 »
Bize Caatsa uygulatmak için ne varsa yapıyoruz sanki.
Mısır ve Endonezya örnekleri önümüzde. Su35 siparişi vermek istiyorlardı . Alabilecekler mi acaba?  ABD alırsan bak Caatsa yı uygularım diyor.
ABD'nin dayatmalarından artık bütün müttefikleri rahatsız. ABD kendisini hızla yanlızlaştırıyor. Böyle giderse kimse ABD'yi umursamayacak, bizim gibi...
Herkese CAATSA uygularsa batar!

Evet bir ara yine Hindistana da atar yapmışlardı. İyice “ben hepinizin ağasıyam” moduna girdiler.  İşte o yüzden biraz da Gripen almaya çalışalım diyordum. Motoruydu vs derken Amerika onlara da engel olsun İsveç de çıkar çatışmasına girsin... :D

Çevrimdışı Yasar

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 360
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #259 : 29 Ağustos 2019, 02:04:50 »
Hem Su35 hem de su57 almak kadar yanlış bir adım olamaz. Rus ayısına güven olmaz. ABD çok mu iyi? Oda aynı kefede sayılır. Ama hiç olmazsa müttefik!
Aslında yeni uçak almak ta gereksiz eğer bugüne kadar Tusaş ve tei nin verdiği beyanatlar doğruysa.
Önce hürjetler devreye girer , f4 lerden ve f16 lardan yük alır 2023 ve sonrası için. Sonra 2028 den itibaren MMU envantere girmeye başlar.
Ha , iki sebepten dolayı yeni uçak alırız:
1. MMU işi olmayacaksa . Bunun altından kalkacak teknik altyapımız yoksa.
2. MMU 2030 lara doğru envantere girecek gibi görünüyorsa

O zamanda batı uçağı almamız lazım. Herşeyiyle bize ters olan Rus uçağı değil. Ama belki rant var Rus uçağında. Bilemeyiz ki!