Gönderen Konu: Su-57 (T-50) PAKFA  (Okunma sayısı 134945 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ankhises

• Ziyaretçi
Ynt: Su-57 (T-50) PAKFA
« Yanıtla #230 : 27 Ağustos 2019, 15:46:08 »
yahudilerin askeri üslerimize bir düsmanca bir hareket edmezi 3

dünya savasinin baslankici olur beyaz saray -beyaz ev böyle olmazini

istermi sonunda beyaz eve bomba düsecek

Arkadaşım birincisi burası din düşmanlığı yapacagınız bir site değil. Bizi insanların Yahudi - Hristiyan - ateist olması değil , devlet politalarının ülkemize olan tavırları ilgilendirir. Birkaç defadır hem bozuk Türkçeniz hemde din düşmanlığınıza tanık oluyoruz. Ben İsraile karşıyım çünki devlet politikalarını sevmiyorum. ABDye karşıyım devlet politikalarını sevmiyorum.İsrail hakkında ne düşündüğünüz sizi baglar , haklısınızdırda lakin işin içine din düşmanlığı girdi mi orda duracaksınız. Biz ortadogunun cahil , geri kalmış bir ülkesi değiliz. Bugün yahudi , hristiyan düşmanlığı yapar yarın sonunu alamaz alevi-sünni muhabbetine çevirirsiniz çok çabuk gaza gelen milletiz.. O yüzden ben sayın yöneticiden şimdiden mudahalede bulunmasını istiyorum. Yahuilerin hristiyanların kara kaşına kara gözüne aşık değilim ama din düşmanlığı yapılmasından rahatsızlık duyuyorum. Şu Türkçenizide bir düzeltin artık , Türklük sadece İsraile Amerikaya artislenmekle olmuyor dilinizi konuşamıyorsunuz daha...

Din düşmanlığı yapmıyor ki?

"Yahudiler (israil'i kastediyor), askeri üslerimize karşı düşmanca bir hareket gerçekleştirmez. Ki bu üçüncü dünya savaşının başlangıcı olur ve Beyaz Saray bunun olmasını istemez. Çünkü kendileri de bu büyük savaşın içerisine girmek zorunda kalacaklar" diyor.

Arkadaşın Türkçesi gerçekten bozuk. Çok uzun süredir yurtdışında olduğu belli. Bu nedenle hoş karşılamak gerekir.
Ben alıştım ve bak anlayabiliyorum artık.  :D
Bu bozuk Türkçeli arkadaş Şii deyince kimi anlıycaz İran'ı mı ? Alevi derse kimi anlıycaz Azerileri mi ? Böyle mi anlaşıcaz ? Neyse... Uzatmıyorum.
« Son Düzenleme: 27 Ağustos 2019, 15:52:30 Gönderen: DonnieBrasco »

Çevrimdışı Commander

• DefenceTurk
  • *
  • 18
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #231 : 27 Ağustos 2019, 15:58:36 »
Su-57'nin bütün sorunlu çözüldükten sonra iyi bir uçak olabilir mi ?
Ayakta ölmek,diz üstü yaşamaktan daha iyidir.

Çevrimdışı BATTLESTAR

• 2018 ve 2019 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #232 : 27 Ağustos 2019, 16:07:43 »
Burada Su-57 aşıklığı vs. yaptığım sanılmasın da gıcık kaptığım bir durum daha var.

Öyle bir bahsediliyor ki sanki F-35 sıfır Kore japon arabası kadar bakımı, idamesi , kullanımı kolay Su-57'nin ki uzay gemisi kadar zor.

Elbette ikisinin harbe hazırlık oranı bizim için aynı olamaz. Ancak ;

1-) Pilotlarımız Su-57 kullanmayı bilmiyor ;

F-35 kullanmayıda bilmiyorlar. E yolladık eğitime geri dönderdiler işte. Bu ülkenin pilotları zamanında Azeri Mig-29'larla da uçtu sonuçta.

2-) Su-57 için yeni silahları kullanmak gerek  ;

F-35'tede öyle olacak . Sen sanıyormusun ki 250-300 km'den uçak tespit eden radarı olan bir uçakta elindeki 100+ civarı amraam C-7 ile idare edeceksin. İste veya isteme

Göktuğ füzeleriyle birlikte paşa paşa Aim-120d Amraam veya Meteor alacağız. Ki en son Tfx maketinin yanında gördüğümüz bu meteor olacak ki buda yeni bir mühimmattır. Eğitimi bakımı idamesi vs. Belki lrasm alacağız . (Som'dan kapasitesi ve mantalitesi çok farklı bir mühimmat).

Ha evet adam belki sana amraam veya sidewinder'ı sisteme entegre etmeyecek ama göktuğu, som, kgk vs. eder. Hindistanınkileri edeceklerdi. Bu da bir iki filo için yeter.

3-) Su-57'nin bakımı çok farklı ;

F-35'in ki çok mu aynı ? Sanki F-86 sabre'dan beri amerikan uçakları aynı şekilde bakım idame ettiriliyor. Yerine geldiği uçakla 2 en iyi uçağınla 1 nesil farkı var . Elbette bakımı kullanılan malzemeleri vs. aynı değil.

İşte gitti eğite bakımcı astsubayla onlarıda yolladılar geri biliyorsunuz.

4-) SU-57 yerine gripen alalımcı kendine zeki gizemli tayfa ;

Değerli Ayhan Tarakçı'nın başıını çektiği bu grup değerli arkadaşlar bizde biliyoruz Gripen almayı ? Ama Gripen 5. nesil bir uçakmıdır. Stealth bir uçağın yerini tutabilir mi ? Hayır. Avrupa da hazır 5. nesil stealth uçak var mı ? Hayır. Yani Ecm kabiliyeti ile stealth olabilmek boş ve zor işler.  Eee ne bu tatava. Mevzu F-4'lerin yerine bir şey koymak olsa biz o açığı F-16'lar , sihalar, silahlı hürkuşla vs. kapatırız. Olmadı ikinci el F-16 , F-15 en kötü  2. el Tornado alırız.

Ha şunuda söyleyim Su-57'nin bizdeki tüm dezavantajları daha az olsa da Avrupa uçakları içinde geçerli bunuda unutmayalım.

Toparlarsak adamlar bize F-35 vermiyorsa ve düşmanlarımızda olacaksa napalım ? Taş mı atalım.
Savaş Var Denildiğinde Biz;

Çevrimdışı tumucin

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #233 : 27 Ağustos 2019, 16:14:58 »
israil yilanin basi midi biz yahudi isim olarak degistirecegiz diyen

alevisi-sunnisi beni bu konular ilgilendirmiyor

neden soruna gidiyor yahudi diyilce

https://www.ensonhaber.com/israilli-bakan-secim-oncesi-turkiye-uzerinden-oynuyor.html

bu haber benim soruma gidiyor bir TÜRK olarak
« Son Düzenleme: 27 Ağustos 2019, 16:16:46 Gönderen: tumucin »

Ankhises

• Ziyaretçi
« Yanıtla #234 : 27 Ağustos 2019, 16:41:07 »
israil yilanin basi midi biz yahudi isim olarak degistirecegiz diyen

alevisi-sunnisi beni bu konular ilgilendirmiyor

neden soruna gidiyor yahudi diyilce

https://www.ensonhaber.com/israilli-bakan-secim-oncesi-turkiye-uzerinden-oynuyor.html

bu haber benim soruma gidiyor bir TÜRK olarak
Tamam kardeş ne desem boşa olacak zaten konuyu dağıtmayalım.
« Son Düzenleme: 27 Ağustos 2019, 16:46:44 Gönderen: DonnieBrasco »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #235 : 27 Ağustos 2019, 17:11:35 »
Error 404 (Not Found)!!1

Cumhurbaşkanı Su-57 uçağını göstererek Putin'e soruyor: Bundan mı alacağız?
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı BATTLESTAR

• DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #236 : 27 Ağustos 2019, 17:39:43 »
Error 404 (Not Found)!!1

Cumhurbaşkanı Su-57 uçağını göstererek Putin'e soruyor: Bundan mı alacağız?

Putin ne cevap veriyor anlayamadım. Ama yüz ifadesi tabi tabi veririm bekle ile bir düşünelim arasında.

Uçağın export versiyonu olacaksa şansımız yüksek cidden.

Çevrimdışı Commander

• DefenceTurk
  • *
  • 18
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #237 : 27 Ağustos 2019, 17:47:24 »
Putin iç sesi: Daha motoru hazır değil milyar dolar lazım ama alabilirsiniz. :D
Ayakta ölmek,diz üstü yaşamaktan daha iyidir.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #238 : 27 Ağustos 2019, 17:49:38 »

İki tane PD-170 bağlar uçururuz.  ;D ;D
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı BATTLESTAR

• DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #239 : 27 Ağustos 2019, 17:52:14 »

Aynen başka bir yerden dinledim alabilirsiniz diyormuş. Galiba karşılığında İstanbulu isteyecek.  ;D