Gönderen Konu: Su-57 (T-50) PAKFA  (Okunma sayısı 134052 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 191
Ynt: Su-57 (T-50) PAKFA
« Yanıtla #220 : 18 Ağustos 2019, 17:31:30 »
Aman uzak duralım da

Medyadaki iddia edilen haberleri pek ciddiye almayın. O uçakların Hava kuvvetlerin envanterine girmeleri imkansız. Nokta.

Çevrimdışı BlackHawk89

• DefenceTurk
  • *
  • -4
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #221 : 18 Ağustos 2019, 17:42:16 »
Yalnız bu uçak beyaz renkte acayip güzel görünür göze. Motor ve motor çıkışlarınıda birbirine yakınlaştırsak.

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 191
« Yanıtla #222 : 18 Ağustos 2019, 17:55:41 »
Yalnız bu uçak beyaz renkte acayip güzel görünür göze. Motor ve motor çıkışlarınıda birbirine yakınlaştırsak.

Güzelim uçak Mila Jovoviç gibi güzel ve atik olsa da onun rahat edebileceği yatak ransa ve yorgan ona göre tasarlı değil rahat edemez. Ve en kısa zamanda seni boşar.

Lafın kısası hava kuvvetlerin lojistik ve ikmal altyapı Rus tiplerinden tamamen farklı.

Çevrimdışı Commander

• DefenceTurk
  • *
  • 18
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #223 : 18 Ağustos 2019, 18:05:06 »
Ben rusları anlamıyorum ya rus hava kuvvetleri amerikanın yanından bile geçemez ama halen abd ile yarışa giriyorlar hava konusunda. Rus hava kuvvetleri güçlü ama 5.nesil uçaklarda tam bir fiyasko. Amerika bile F-35'lerden toplam 2.000-.2.500 adet alacak ruslar nasıl yetişecek bilemiyorum.
Ayakta ölmek,diz üstü yaşamaktan daha iyidir.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #224 : 18 Ağustos 2019, 19:32:34 »
Atak helikopterinde olduğu gibi yerlileştirebilirsek harika olur.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı BATTLESTAR

• 2018 ve 2019 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #225 : 27 Ağustos 2019, 13:54:32 »
Arkadaşlar biz şaka maka Su-57'yi almayız, satmazlar , korkutmak için yapıyoruz vs. diyoruz ancak bu uçağın bir export versiyonu var; ve bizim cumhurbaşkanımız bu uçağı canlı inceleyen ilk dünya lideri.

Evet bir nato ülkesi olarak bir rus uçağı almanının bir sürü dezavantajları var. Altyapısı, bakımı, mühiimmatı, eğitimi, doktrini ve fiyatı vs. Ancak çok zor durumda kalırsak almayacağımız gibi bir şeyde algılanmasın. Nedir bu çok zor durumlar ?

En olasıdan başlayarak ;

1- Doğu akdenizde yaşanacak bir gerilimde İsrail F-35'lerinin ülkemiz askeri birimlerine (gemi, uçak vs.) düşmanca bir hareket ihtimali .

2- Arap finansmanı ile Mısıra yaptıkları gibi Yunanistana 1 filo f-35 vermeleri .

3- Amerikanın bizi cidden İran yerine koyup tehdit etmesi .

İşte böyle durumlarda elimizde fazla değil 2 filo su-57 bulunması ulusal bağımsızlığımız için çok önemli bir kaidedir. İster çok stealth olsun ister export versiyon az stealth rcs'si 0.1 gibi bu uçaklar için basit bir rakam olduğu takdirde her türlü oyun değiştirtirici bir uçak olur. Çünkü böylece uçak bütün stealth olmayan uçakları daha tespit edilmeden bvr menzilden vurma kabiliyetine sahip olur. Buda nice koca hava kuvvetlerinin çöp olması demektir.

Nükleer kadar olmasa bile şu sıralar ciddi bir caydırırcı.
Savaş Var Denildiğinde Biz;

Çevrimdışı tumucin

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #226 : 27 Ağustos 2019, 14:01:13 »
yahudilerin askeri üslerimize bir düsmanca bir hareket edmezi 3

dünya savasinin baslankici olur beyaz saray -beyaz ev böyle olmazini

istermi sonunda beyaz eve bomba düsecek

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #227 : 27 Ağustos 2019, 14:39:35 »
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Su-57'yi inceledi

Türkiye, F-35 programından çıkarılması sonrasında Su-57 seçeneğini masaya yatırmıştı.

Türkiye'nin Rusya'dan S-400 hava savunma sistemi alması, Amerika'da büyük bir rahatsızlığa neden oldu.

Tüm tehditlere rağmen Türkiye'nin teslimat sürecini başlatması üzerine Amerika, Türkiye'yi F-35 programından çıkardı.

F-35 YOKSA SU-57 VAR
Bu karar Türkiye ile Rusya arasında yeni bir anlaşmanın fitilini ateşledi.

Türkiye'nin ciddi ciddi düşündüğü Su-57'ler özellikleriyle F-35'in oldukça üzerinde.

Moskova'daki Jukovski Uluslararası Havaalanı'nda düzenlenen MAKS-2019 Uluslararası Havacılık ve Uzay Fuarı'nın açılış törenine katılmak üzere ülkeye giden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin tarafından karşılandı.

DİKKATLİ İNCELEME
Ülkeler arasındaki ilişkilere dair açıklamalarda bulunan iki lider, daha sonra fuar alanındaki sergilenen aralarında 5. nesil Rus savaş uçağı SU-57'nin de bulunduğu uçak ve helikopterler hakkında yetkililerden bilgi aldı.

SU-57 VE F-35’İN ÖZELLİKLERİ
-Rus Hava Kuvvetleri envanterine Su-57'nin bu yıl girmesi bekleniyor. F-35 ise başta programda yer alanlar olmak üzere bir dizi ülkede kullanılıyor.

-Su-57'nin takviyesiz süpersonik uçuş, kısa mesafeli kalkış ve iniş, radarlara görünmezlik (hayalet) teknolojileri, kapalı bölmelerde silah sistemleri, süper manevra kabiliyeti gibi özellikleri bulunuyor.

-F-35 ise kısa mesafeli kalkış ve iniş, dikey kalkış ve iniş, radarlara görünmezlik (hayalet) teknolojileri ve kapalı bölmelerde silah sistemleriyle görev yapıyor.

-Rusya'nın 5. nesil savaş uçağı saatte 2 bin 600 kilometre azami hıza, F-35 saatte bin 931 kilometre azami hıza sahip bulunuyor.

-Su-57, 5.8 saat uçarken F-35'te bu süre 2 saat 36 dakika. Su-57, 10 bin kilogram azami muharebe yükü taşıyabiliyor, 35 bin 480 kilogram azami kalkış ağırlığına ulaşıyor, yaklaşık 11 bin 100 kilogram iç yakıt rezervi bulunuyor.

-F-35 ise 8 bin 160 kilogram azami muharebe yükü taşıyabiliyor, 31 bin 751 kilogram azami kalkış ağırlığına ulaşıyor, yaklaşık 8 bin 900 kilogram iç yakıt rezerviyle görev yapabiliyor.

https://www.ensonhaber.com/cumhurbaskani-erdogan-su-57yi-inceledi.html
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Ankhises

• Ziyaretçi
« Yanıtla #228 : 27 Ağustos 2019, 15:13:11 »

Arkadaşım birincisi burası din düşmanlığı yapacagınız bir site değil. Bizi insanların Yahudi - Hristiyan - ateist olması değil , devlet politalarının ülkemize olan tavırları ilgilendirir. Birkaç defadır hem bozuk Türkçeniz hemde din düşmanlığınıza tanık oluyoruz. Ben İsraile karşıyım çünki devlet politikalarını sevmiyorum. ABDye karşıyım devlet politikalarını sevmiyorum.İsrail hakkında ne düşündüğünüz sizi baglar , haklısınızdırda lakin işin içine din düşmanlığı girdi mi orda duracaksınız. Biz ortadogunun cahil , geri kalmış bir ülkesi değiliz. Bugün yahudi , hristiyan düşmanlığı yapar yarın sonunu alamaz alevi-sünni muhabbetine çevirirsiniz çok çabuk gaza gelen milletiz.. O yüzden ben sayın yöneticiden şimdiden mudahalede bulunmasını istiyorum. Yahuilerin hristiyanların kara kaşına kara gözüne aşık değilim ama din düşmanlığı yapılmasından rahatsızlık duyuyorum. Şu Türkçenizide bir düzeltin artık , Türklük sadece İsraile Amerikaya artislenmekle olmuyor dilinizi konuşamıyorsunuz daha...
« Son Düzenleme: 27 Ağustos 2019, 15:15:01 Gönderen: DonnieBrasco »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #229 : 27 Ağustos 2019, 15:34:41 »

Arkadaşım birincisi burası din düşmanlığı yapacagınız bir site değil. Bizi insanların Yahudi - Hristiyan - ateist olması değil , devlet politalarının ülkemize olan tavırları ilgilendirir. Birkaç defadır hem bozuk Türkçeniz hemde din düşmanlığınıza tanık oluyoruz. Ben İsraile karşıyım çünki devlet politikalarını sevmiyorum. ABDye karşıyım devlet politikalarını sevmiyorum.İsrail hakkında ne düşündüğünüz sizi baglar , haklısınızdırda lakin işin içine din düşmanlığı girdi mi orda duracaksınız. Biz ortadogunun cahil , geri kalmış bir ülkesi değiliz. Bugün yahudi , hristiyan düşmanlığı yapar yarın sonunu alamaz alevi-sünni muhabbetine çevirirsiniz çok çabuk gaza gelen milletiz.. O yüzden ben sayın yöneticiden şimdiden mudahalede bulunmasını istiyorum. Yahuilerin hristiyanların kara kaşına kara gözüne aşık değilim ama din düşmanlığı yapılmasından rahatsızlık duyuyorum. Şu Türkçenizide bir düzeltin artık , Türklük sadece İsraile Amerikaya artislenmekle olmuyor dilinizi konuşamıyorsunuz daha...

Din düşmanlığı yapmıyor ki?

"Yahudiler (israil'i kastediyor), askeri üslerimize karşı düşmanca bir hareket gerçekleştirmez. Ki bu üçüncü dünya savaşının başlangıcı olur ve Beyaz Saray bunun olmasını istemez. Çünkü kendileri de bu büyük savaşın içerisine girmek zorunda kalacaklar" diyor.

Arkadaşın Türkçesi gerçekten bozuk. Çok uzun süredir yurtdışında olduğu belli. Bu nedenle hoş karşılamak gerekir.
Ben alıştım ve bak anlayabiliyorum artık.  :D