Gönderen Konu: Su-57 (T-50) PAKFA  (Okunma sayısı 134095 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı RekarnO

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 2
Ynt: Su-57 (T-50) PAKFA
« Yanıtla #30 : 07 Şubat 2010, 19:02:48 »
350 km menzilli, ne füzesi bu. Radar güdümlü sanırım Ve hava savunma bataryalarına yönelik galiba. AGM-88 harm tipi bir yapıya sahip sanırım. Yanlışmıyım. İlk defa görüyorum bu silahı..Galiba bu uçak için üretildi.

Birde bomba taşıma kapesitesi ve yerleşim bakımından F-22 ile aralarında çok bir fark yok sanırım. Tekerlek yerleşimi biraz yer kaybettirmiş.F-22 de gövde içinde silah taşıyan ve füzeleri muhafaza eden kapaklarda bile füze taşınıyor. Ruslar böyle yapmamış. Onun yerine yanlardan ziyade B-1 lancer gibi uzun bölmeye bombaları istiflemişler.

F- 22  de arka tarafta bomba yerleri yok, sadece ön bölüme yerleştiriliyor ve yandaki kapakcıklara. Gövde altı yerleşimini söylemiyorum.

Ben f-22 de 10 adet bomba taşıma yeri gördüm, yanlışmıyım. Ayrıca rus uçağı daha geniş yani daha mı çok bomba alıyor?

Çevrimdışı RekarnO

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 2
« Yanıtla #31 : 07 Şubat 2010, 19:07:25 »

Bu Pak-fa ların kanatlarını katlama özelliği varmı? F-14 ler gibi,  ::)

Çevrimdışı FoXhounD

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #32 : 07 Şubat 2010, 23:31:09 »
Rusların yeni 350 km birde bildiğim 400km menzilli füzeleri (ultra long range air to air missile mi deniyodu?) genelliklere awacslara karşı kullanılır.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #33 : 08 Şubat 2010, 12:48:08 »

Bu Pak-fa ların kanatlarını katlama özelliği varmı? F-14 ler gibi,  ::)

Bunlar Pak-fa değil, sadece çizim. Gerçek olan PAK-Fa  ilk sayfada resmi olan ve geçen ilk uçuşunu gerçekleştiren uçaktır.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı AVCI

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #34 : 08 Şubat 2010, 13:01:22 »
Alıntı
Bu Pak-fa ların kanatlarını katlama özelliği varmı? F-14 ler gibi

Ben olmadığını sanıyordum ama waff'ta aşağıdaki CGI'ya rastladım;sanırım kanat uçlarındaki bölümlerden katlanabiliyormuş.Belki ilerde Su-33'ler gibi Pak-fa'larıda uçak gemilerinden kalkarken görebiliriz.

Alıntı
Rusların yeni 350 km birde bildiğim 400km menzilli füzeleri (ultra long range air to air missile mi deniyodu?) genelliklere awacslara karşı kullanılır.

Doğrudur.Ancak bu füzenin farkı üzerinde aesa sensörler bulunması ile hem hava hem kara hedeflerine karşı kullanılıabiliyor olmasıdır.
« Son Düzenleme: 08 Şubat 2010, 13:07:52 Gönderen: AVCI »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #35 : 08 Şubat 2010, 13:13:27 »
350 km menzilli, ne füzesi bu. Radar güdümlü sanırım Ve hava savunma bataryalarına yönelik galiba. AGM-88 harm tipi bir yapıya sahip sanırım. Yanlışmıyım. İlk defa görüyorum bu silahı..Galiba bu uçak için üretildi.

Radar güdümlü füze demek, AGM-88 HArm gibi hava savunma sistemlerini vurmak için geliştirilmiş bir füze demek değildir. Radar güdümlü füzeler, genellikle fırlatıldıkları uçağın radarıyla takip deline hedefleri vururlar. Veya belirli bir mesafeden sonra kendi radar sistemleriyle hedef takibine devam ederler.

Bu füze de görüldüğü üzere kendi radar sistemne sahip. AVCI'nın da dediği gibi AESA radarı bulunması ilginç. Resimde yazdığına göre hava ve yüzeydeki hedefler için tasarlanmış. 350 km menzil de çok fazla. Sevgili FoXhounD'un da belirttiği gibi Rusların 400 km menzilli KS-172 füzeleri var ve bunların asıl görevi AWACS uçaklarını etkisiz hale getirmek. Ama yerdeki hedefleri vurmak değil.

ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı AVCI

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #36 : 26 Şubat 2010, 15:53:37 »
PAK-FA projesine ait iki yeni video.Özellikle ikincisine dikkatinizi çekmek isterim.Uçağın gövde üretiminin büyük bölümünün titanyumdan yapıldığını biliyoruz.Dünya titanyum rezervinin çoğuna sahip olan Rusya bu kaynağın tadını çıkarıyora benziyor.Böyle blok blok titanyumlar heryerde kullanılacak kadar çok değil malesef.İzleyin...

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=-HcUXA4z9tI&amp;feature=player_embedded" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://www.youtube.com/watch?v=-HcUXA4z9tI&amp;feature=player_embedded</a>

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=PezVEP0Wabs&amp;feature=player_embedded" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://www.youtube.com/watch?v=PezVEP0Wabs&amp;feature=player_embedded</a>
« Son Düzenleme: 26 Şubat 2010, 16:03:23 Gönderen: SKYWOLF »

Çevrimdışı EfsaneAsker

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #37 : 27 Şubat 2010, 14:30:33 »
O metallerin hepsi titanyum mu? Titanyum sağlam, hafif ve bir o kadar da pahalı bir metal. Adamlar titanyumu bakır gibi kullanıyorlar :).

Çevrimdışı Felix

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 1
  • Beyniyle düşünmeyen bizden değildir.
« Yanıtla #38 : 27 Şubat 2010, 14:38:03 »
Yahu adamlar Titanyum kullanıyorum diye artistlik yapıyor iyi hoşta el kevlar kompozit işini biraz abarttığı için titanyumun Kev. Kom. kadar yeri yok gözümde.
Kompozit malzemelerle EF ye esneklik kazındırıp manevra kabiliyeti artırmaları bir örnektir buna.

Çevrimdışı AVCI

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #39 : 07 Mart 2010, 12:56:06 »

« Son Düzenleme: 08 Mart 2010, 17:29:14 Gönderen: SKYWOLF »