Gönderen Konu: Su-57 (T-50) PAKFA  (Okunma sayısı 134011 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı tumucin

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 24
  • DefenceTurk.com
Ynt: Su-57 (T-50) PAKFA
« Yanıtla #150 : 14 Temmuz 2018, 21:19:36 »
Su 57 devam ederler  yoksa abdye  kos vermis olurlar

Çevrimdışı Alp

• DefenceTurk
  • *
  • 21
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #151 : 15 Temmuz 2018, 11:40:32 »
Bence bunlar Su-57 greliştirme döneminde ciddi ciddi yeni kavramlar geliştirmiş olabilirler, bu ne denle 10 sene sonra SU-58 ile çıkabilirler podyuma...

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #152 : 20 Temmuz 2018, 08:43:31 »
Rusya ve Hindistan beşinci nesil için ortaklığa geri dönecek mi?

Fatih Yılmaz/Kokpit.aero

Rusya’nın beşinci nesil savaş uçağı Su-57’nin seri üretimine başlamayacağı açıklamasının yankıları sürerken uçakla ilgili bu kez tam tersi bir haber gündeme oturdu. Daha geçen hafta uçağın üretimindeki teknik zorluklar ve bütçe kısıntısı nedeniyle Su-57’nin seri üretiminden vazgeçildiği ileri sürülmüştü.

Ancak Rusya’nın beşinci nesil savaş uçağı (The Fifth Generation Fighter Aircraft -FGFA) projesi için Hindistan ile tekrar iş birliği yapabileceği bildirildi. Interfax haber ajansına konuşan üst düzey bir Rus yetkili Delhi yönetiminin beşinci nesil avcı uçağı geliştirmekle kesinlikle ilgilendiğini, mevcut projeler içinde Sukhoi Su-57’nin en gelişmiş ve en teknolojik olanı olduğunu kaydetti.

Savunma sanayi ile yakından ilgilenen birçok gazete geçtiğimiz günlerde Hindistan Savunma Bakanlığı’nı referans göstererek Hindistan’ın FGFA projesine katılmayacağını, ancak projenin daha sonraki aşamalarında dahil olabileceğini yazmıştı. Nisan ayında Hindistan'ın FGFA projesinden çekildiği açıklanmıştı. Uluslararası medyada yer alan haberlere göre Hindistan'ın tüm teknolojiyi paylaşması halinde Rusya ile birlikte çalışmaya devam etmeye hazır olduğu vurgulanmıştı.

Rusya’nın Hindistan ile tekrar ortaklık yapma konusunda istekli olması, Moskova yönetiminin Hindistan’a teknoloji transferine yeşil ışık yaktığı yorumlarına neden oldu.

Rusya-Hindistan FGFA programı, yeni nesil bir savaş uçağı tasarlamayı ve geliştirmeyi hedefliyor. Yeni  nesil uçak yüksek manevra kabiliyetine, son derece entegre bir radyo-elektronik ekipman, durumsal farkındalık, merkezi farkındalık ve radyo-elektronik savaş sistemine sahip olacak.

Daha önce FGFA tasarımı için bir sözleşme kapsamında yapılan tüm çalışmaların tamamlandığı ve uçağın konseptinin geliştirildiği bildirilmişti. FGFA projesi için ilk sözleşme Aralık 2010’da imzalanmış, projenin ilk aşamasının 18 ay içinde bitirilmesinin amaçlandığı duyurulmuştu.

Hindistan basınına göre, nihai tasarımın yanı sıra uçak için yapılan araştırma ve geliştirme çalışmaları 11 milyar dolara mal olacaktı. Her iki ülke uçağın tasarımı, geliştirilmesi ve üretiminde maliyetleri eşit paylaşacaktı.  Hindistan'da bir fabrika kurulacak, prototipler ve uçuş testleri burada gerçekleştirilecekti.

Hint Hava Kuvvetleri, FGFA projesi çerçevesinde 166 tek kişilik ve 48 çift kişilik beşinci nesil savaş uçağı almayı planlıyordu.

http://www.kokpit.aero/rusya-hindistan-ortaklik
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Archangel99

• DefenceTurk
  • *
  • 177
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #153 : 22 Temmuz 2018, 02:53:12 »
Ben de bu uçağın bir şekilde üretileceğini düşünüyorum. Belki de yeni bir şey keşfettiler ve bu uçağa entegre etmek için üretmeyeceğiz kılıfını attılar ortaya. Bir nevi erteleme. Ya da bundan öğrendiklerini daha gelişmiş ve belki de F-22'den bile daha iyi bir uçak üreterek ona entegre edeceklerdir.

Üstatların da dediği gibi; Rusya, ABD ve Çin'in yanında geri kalmak istemez. Rakipleri 5. nesil uçakları envanterine sokmuşken Ruslar mevcut 4. nesiller yeterli demez. Rusların bu projeden vazgeçtiğini kesinlikle düşünmüyorum. Bir şeylerin döndüğü aşikar. Türkiye'nin bile 5. nesil milli uçak projesi devam ederken Rusların 4. nesille devam etmesi akla ve mantığa aykırı.

Çevrimdışı Archangel99

• DefenceTurk
  • *
  • 177
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #154 : 22 Temmuz 2018, 02:59:57 »
Ben pek olasılık vermiyorum Su-57'nin seri üretiminin asla olmayacağına! Biraz gecikebilir ama üretilecektir diye düşünmekteyim.

Hayır doğru. ruslar çok büyük bir krizin kapıda olduğunu biliyorlar. pak fa da yok, armata da. petrol parasıyla beylik taslamanın devri kapandı!

Savunma projeleri ekonomik kriz falan dinlemez. Türkiye yıllarca krizler yaşamasına rağmen savunma harcamalarını kısıtlamadı. Son yıllardaki ekonomik sıkıntılara rağmen 2018 savunma bütçesi arttırıldı Türkiye'de. Ekonomik kriz oldu, savunma projelerini iptal ediyoruz demez çoğu ülke. Hele Rusya gibi bir ülke asla demez. Bu işin arkasında başka bir şey var. Çin ve ABD 5. nesilleri kullanmaya başlamışken Rusya'nın 4. nesillerle yola devam etmesi düşünülemez.

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #155 : 22 Temmuz 2018, 08:33:36 »
@archangel

Haklisin kardes. Aynen devam. 1917 loading....
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #156 : 21 Ağustos 2018, 09:48:03 »
Hindistan 5.nesil projesinden çekilmedi

Rus Birleşik Uçak Sanayisi (UAC) Kuruluşu Başkanı Yuriy Slusar, Hindistan’ın beşinci nesil bir savaş uçağı geliştirmek için Rusya ile ortak projeden çekilmediğini belirtti.

Gazetem.Ru'da yer alan habere göre Hindistan ile ortak çalışmaların görüşülmeye devam ettiğini ve bu konunun daha kapanmadığını belirten Slusar, “Hindistanlıların bu projeden çıktığı oldukça konuşuldu, ancak bu projeden çıkmıyorlar. Bu durumun sonunda çalışma tasarımına geçeceğini umuyor ve beşinci nesil uçaklarımızı ortaklaşa gerçekleştireceğimize inanıyorum” dedi.

Uçağın projesine ilişkin anlaşma 2007 yılında imzalandı. Beşinci nesil savaş uçağı (FGFA), Hindistan tarafının teknik gereksinimlerine uygun olarak Rus Su-57 temelinde çalışılıyor. Bu uçağın ilk müşterisinin Hint Hava Kuvvetleri olacağı ve gelecekte üçüncü ülkelere gönderilmesi hedefleniyor.

SU-57'LERİN TESLİMATINA BAŞLANIYOR

Yuriy Slusar ayrıca Birleşik Uçak Kuruluşu ve Rusya Savunma Bakanlığı’nın Su-57 savaş uçaklarının ilk partisinin yaz sonuna kadar, muhtemelen “Armiya 2018″ forumunda teslim edilmesine dair bir sözleşme imzalamayı planladıklarını belirtti.

Slusar ” Rossiya 1″ kanalına yaptığı açıklamada “Yaz sonuna kadar, muhtemelen, Armiya 2018 Forumu’nun yapılacağı Patriot Park’ta Savunma Bakanlığı ile ilk sevkiyata ilişkin kontrat imzalayacağımızı düşünüyorum. Gelecek yıldan itibaren teslimatlar kısmen başlayacak” dedi.

Su-57 beşinci neslinin Rus savaş uçağı gizli teknoloji kullanılarak yapıldı. Uçak, süpersonik seyir hızını destekleyebiliyor. Radar sistemi, güçlü bilgisayarı ile donatılan uçakların birliklere 2019 yılında teslim edilmesi bekleniliyor.

http://www.kokpit.aero/rusya-hindistan-ortak-savas-ucagi
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #157 : 24 Ağustos 2018, 00:14:22 »
Rus Savunma Bakakanlığı 2 adet SU-57 savaş uçağı için Sukhoi ile sözleşme imzaladı. Teslimatlar 2020 yılına kadar yapılacak olup, prototiplerin 10 adedi de Hv.Kuv. kaydırılarak filo boyutu 12'ye çıkarılacak. 2 prototip ise yeni motor (Izdeliye 30) ile test edilecek...

Çevrimdışı marmara

• DefenceTurk
  • *
  • 39
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #158 : 08 Kasım 2018, 12:39:50 »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #159 : 14 Kasım 2018, 17:37:32 »
Su-57 avcı uçakları, 30 hava hedefini eş zamanlı olarak takip edebilir

© Sputnik / Yevgeniy Biyatov
SAVUNMA

Rus savunma şirketi Almaz Antey'e bağlı V. V. Tihomirov Araştırma Enstitüsü Müdürü Yuriy Belıy, Su-57 avcı uçaklarının yüksek hassasiyetli görüş kabiliyeti sayesinde 30 hava hedefini eş zamanlı olarak takip edebildiğini söyledi.

Zvezda televizyonuna demeç veren Belıy, Su-57 avcı uçaklarının benzersiz özelliklerini anlattı.

Su-57 avcı uçaklarının yüksek hassasiyetli görüş kabiliyeti sayesinde 30'a kadar hava hedefini eş zamanlı olarak takip edebildiğini kaydeden Belıy, bunun uçağın her kısmına yerleştirilen antenler sayesinde mümkün olduğunu ifade etti.

Belıy, şimdiye dek hem Rusya hem de yurtdışında üretilen uçaklara burun kısmında olmak üzere sadece bir yer belirleyici monte edildiğinin altını çizerek, Su-57'lerin her kısmında bulunan antenler sayesinde eşsiz görüş kapasitesine sahip olduğunu vurguladı. 
Suhoy Test ve Tasarım Bürosu tarafından tasarlanan Rusya'nın en yeni 5. nesil çok işlevli avcı uçağı Su-57, karşı tarafın hava savunma sistemlerinin kullanıldığı hava, kara ve deniz hedeflerini ve hava komuta merkezlerini imha etme kabiliyetine sahip.

Su-57'nin ilk uçuşu 2010'da Rusya'nın Komsomolsk-na-Amure kentinde gerçekleşti. İlk seri üretim grubunun 2019'da Rusya Hava-Uzay Kuvvetleri'ne teslim edilmesi bekleniyor.

https://tr.sputniknews.com/savunma/201811141036147875-su57-hava-hedefi-es-zamanli-takip/