Gönderen Konu: Su-57 (T-50) PAKFA  (Okunma sayısı 134041 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı picasso

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
Ynt: Su-57 (T-50) PAKFA
« Yanıtla #70 : 17 Ocak 2013, 23:37:40 »
herkes amerika degilki 10 seneyi gecti hala   ucagi hazir hale getiremeyeyip yilan hikayesine dondurecek.illa 10-15 senedemi olmasi lazim.ilk etapta 30 milyar ruble harcandi(1 milyar dolar) yine bu kadar para gerektigini altini ciziyorlar tam hazir hale gelmesi icin.Rus sisteminde belli sure belirler o surede tamamlayamazsan hayatin tehlikededir,gerci bu yontem sovyet sisteminden kalma 2 senede nukleer denizalti hazirlama gibi ama bu kadar kisa surede tamamlanmasi sonradan buyuk sikintilar cikiardi orasi ayri.7-8 senede ucagin seri uretime gecmesi gayet normaldir.

Ama ben Pakfa çalışmalarına  2002'de başlandı diye biliyorum. 2005'de seri üretime geçeceğini kabul edersek 10 değil 20 seneyi geçmiş olmuyor mu?  ::)

tamam da ben de f-35`i 1997`da basladigini biliyorum 2000`de ucacak diyorlardi  senin gibi hesaplarsak  30 sene olmuyormu? ;D 2002`de su-35 bile yoktu veya su-37 ile karistirdin  ;D.hatta su-35 ilk ucusunu 2008`de yapti.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #71 : 17 Ocak 2013, 23:50:20 »
Karışan birşey yok...

Alıntı
Sukhoi won the tender in 2002 with its T-50/I-21 proposal, with MiG and Yakovlev engaged as subcontractors in the development. Russian sources state that Sukhoi's ability to fund much of the development effort from company export revenue profits was a major factor in the decision.

The initial design of the PAK-FA was finished in 2004, amid public controversies about lower than intended maximum speed, and greater than intended empty weight. Full Russian MoD funding was not provided until 2005 - 20064.

http://www.ausairpower.net/APA-2010-01.html
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı picasso

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #72 : 18 Ocak 2013, 15:03:52 »
Karışan birşey yok...

Alıntı
Sukhoi won the tender in 2002 with its T-50/I-21 proposal, with MiG and Yakovlev engaged as subcontractors in the development. Russian sources state that Sukhoi's ability to fund much of the development effort from company export revenue profits was a major factor in the decision.

The initial design of the PAK-FA was finished in 2004, amid public controversies about lower than intended maximum speed, and greater than intended empty weight. Full Russian MoD funding was not provided until 2005 - 20064.

http://www.ausairpower.net/APA-2010-01.html

verdigin link amerikan sitesinden alinmis ama ordaki yazilarla verecegim linkteki yazilar birbirine uyusmuyor.
sana orijinal ruscasindan veriyorum,site devlet arsivi gorevini de ustleniyor.

http://www.opoccuu.com/pak-fa.htm

kisaca ozetlemek sitiyorum tercume ederek:
yeni nesil savas ucagini Sukhoi firmasi kendisi ustlenmek istedi ancak bazi sorunlarla kasilasinca MiG 1.44 ucagindan yararlanmak isteyince durum degisti.2002 senesinde iki firma birlesti yeni nesil savas ucagini uretmek icin.2004 kasim ayinda devlet baskani Putinle gorusme yaparak ucagin maketini gosterdiler.2005 senesinde projeyi devlet finanse etmeye basladi.2007 eylul ayinda de pak fa ucaginin 2009`da ilk ucusunu yapagini acikladilar.2009 23-aralikta ucak pistten iki defa denendi frenlerini kontrol etmek icin yuruyus yapti.2010 29-ocakta havada 47 dakika kalarak ilk ucusunu yapti.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #73 : 18 Ocak 2013, 19:57:17 »
Aynı şeyden bahsediyor. PAK-Fa çalışmaları 2002'de başlamıştır diyor ikisi de.

Not: O site Amerikan değil Avustralya merkezli, teknik seviyesi oldukça yüksek bir sitedir.
« Son Düzenleme: 20 Ocak 2013, 15:31:52 Gönderen: SKYWOLF »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #74 : 20 Ocak 2013, 16:06:01 »
T-50-4 Komsomolsk-on-Amur'dan Zhukovsky'e  ilk uçuşunu yaptı

17 Ocak'da 5. nesil savaş uçağı dördüncü uçuş modeli (PAK-FA T-50) Moskova yakınlarındaki Zhukovsky'de bulunan MMGromov Uçuş Araştırma Enstitüsü havaalanına geldi. Komsomolsk-on-Amur'daki bu uçakların üretiminin yapıldığı YAGagarin (KnAAZ) havacılık tesisi den havalanan Uçağın uçuşu birkaç ara durakları ile ilk kez yapıldı. T-50-4 Rusya Federasyonu Seçkin test pilotu Sergey Bogdan Hero tarafından uçuruldu. Uçak uçuş sırasında iyi bir performans sergiledi.

T-50-4 ilk uçuşunu geçen yıl 12 Aralık'ta Komsomolsk-on-Amur bölgesindeki Dzemgi havaalanında gerçekleştirdi ve kırk dakika sürdü. Uçuş planına tam uygun olarak başarılı oldu.

T-50 savaş uçağı ilk uçuşunu 29 Ocak 2010 tarihinde gerçekleşti. Şu anda çalışmalar  üç uçağın  bir dizi yer ve uçuş testleri ile devam ediyor. Yakında T-50-4'de testlere katılacak.  Bugüne kadar uçuş test programı çerçevesinde 200'den fazla uçuş gerçekleştirilmiştir.

DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #75 : 09 Şubat 2013, 20:50:48 »

Aero-India 2013 Fuarında sergilenen Hindistan Hava Kuvvetleri renklerine sahip PAK-FA maketi. Hindistan 2015 yılında ilk, 2017 yılında ikinci ve 2018 yılında da üçüncü olmak üzere üç prototip yapacakmış.

Bu da Hindistan'ın AMCA'sı. Hindistan Havacılık Kalkınma Ajansı'nın Advanced Medium Combat Aircraft'ı.
« Son Düzenleme: 13 Şubat 2013, 13:02:03 Gönderen: SKYWOLF »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #76 : 11 Nisan 2013, 15:05:55 »
Rus-Hint 5. Nesil Savaş Uçağı Taslak ve Teknik Proje Geliştirme Sözleşmesi Tamamlandı

Rus-Hint çok fonksiyonlu 5. nesil savaş uçağı (PMI / FGFA) bir kroki ve teknik proje geliştirme sözleşmesi tamamlandı. Savaş uçağının tasarımındaki geliştirme çalışmaları artık tamamlandı. Her iki taraf da araştırma ve geliştirme aşamasında iş miktarı ve görev paylaşımı konularında mutabık kalmışlardır.

5. nesil savaş uçağı ortak geliştirme ve üretim anlaşması, Askeri ve Teknik İşbirliği ortak Rus-Hint Hükümetlerarası Komisyonu 7. Oturumunda Moskova'da 18 Ekim 2007 tarihinde imzalanmıştı. Bu Rus-Hint askeri ve teknik işbirliğinin en büyük ortak projesidir.

Aralık 2010'da, Rosoboronexport, Sukhoi Şirketi ve Hindustan Aeronautics Limited savaş uçağı için bir taslak ve teknik proje geliştirmek için bir sözleşme imzaladı. Rus tarafı projenin ilk aşaması sırasında Hint uzmanlara eğitim verdi, tek bir çalışma ortamı oluşturmak için orijinal veri ve  yazılım sağladı.

Ocak 2012'den bu yana Uzman Hint çalışma grubu  Hindistan'da, Rus uzman bir grubu da Rusya'da çalışmaktadır. Her iki taraf da gerekli bilgi alış verişinde bulunmaktadırlar. Taraflarca geliştirilen PMI / FGFA savaş uçağı Hindistan Hava Kuvvetlerinin özel gereksinimleri nedeniyle Rus prototipten  bazı farklılıklara sahip olacaktır.

DefenceTurk.com

Çevrimdışı marial

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
  • Her Türk asker doğar
« Yanıtla #77 : 28 Nisan 2013, 16:42:05 »
Rusya yeni nesil T-50 savaş uçaklarını 3yıl sonra servise alıyor

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, 5. nesil savaş uçakları T-50 PAK-FA’nın, 2016 yılında servise gireceğini açıkladı. Daha önce savunma bakanlığı yaptığı açıklamada 2015 tarihini vermişti.
Sukhoi T-50′nin geliştirme süreci de devam ediyor, afterburner kullanmadan ses hızını aşabilen uçağa, yeni avionikler yeni array radar ve atış kontrol sistemleri takılacak. Tarafsız savunma uzmanlarının  ifadesine göre Rusya 205′ten itibaren seri üretime geçer.

Stealth özellikli T-50′yi ilk alması beklenen yabancı ülke de beklendiği gibi Hindistan. En az 250-300 arasında sipariş verdiği daha önce açıklanmıştı.

http://www.savunmasanayihaberleri.net/t-50-2016-yilinda-serviste/

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #78 : 28 Nisan 2013, 19:44:33 »
Hindistan T-50'yi alacak ilk yabancı ülke demek yanlış olur. Çünkü ortak çalışıyorlar.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #79 : 14 Mayıs 2013, 23:58:08 »
Rus Hava Kuvvetleri bu ay içerisinde T-50 uçağı ile testlere başlıyor.