Gönderen Konu: Su-57 (T-50) PAKFA  (Okunma sayısı 133966 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Falcon

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 0
  • Akıl herşeyindir-Falcon
Ynt: Su-57 (T-50) PAKFA
« Yanıtla #50 : 24 Ağustos 2010, 19:54:09 »
öyle gözüküyor bakıcaz artık göstericek kendini artık 1 yada 2yıla ama bence ruslar tatlik yapmasın sukhoi kendi stilinden  şaşmasın
Bana göre rusların favori uçagı SU-35BM dir ''901''

Çevrimdışı FoXhounD

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #51 : 25 Ağustos 2010, 01:02:57 »
Rusların PAK-FA ile taklit yaptığını düşünmüyorum kendi açımdan.

Çevrimdışı Falcon

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 0
« Yanıtla #52 : 25 Ağustos 2010, 01:57:16 »
taklit degilde f-22'nin  süt kardeşi  ;D çok benzerlik var zaten bütün 5.ci nesil uçaklara baktıgımızda  f-22 den türetilmiş bir hava var benzerti var ama sukhoi firması genelde köpekbalıgı gibi ön tarafı çizerdi yukarı kısmını.Elbette bende taklit yapmamışlardır diyorum ama sukhoi bence çıkmasın kendi stilinden devam etsin.(Bu arada ben sadece dış görünüm olarak söyledim).Daha özgün oluyor.Keşke bizimde bir böyle uçagımız olsada desek ki burası yamuk orası buna benzemiş başka ülkeler yapıyor bizde şimdilik eleştirisini yapıyoruz..
« Son Düzenleme: 25 Ağustos 2010, 02:11:01 Gönderen: Falcon »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #53 : 25 Ağustos 2010, 17:29:05 »
Hepsi radar dalgalarını yansıtacak şekilde tasarlandığı için bu şekilde görünüyor. Yoksa taklit falan söz konusu değil.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı FoXhounD

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #54 : 25 Ağustos 2010, 22:21:03 »
Aslen şuan uçmakta olan proje aşamasında olan tüm 5. nesil jetler yakın tasarım karakteristik ozelliklerine sahip :).Pak-Fanın 2014,2015 gibi operasyonel hala gelmesi ve üzerine olgunlaşma süreci daha bu uçağı sanırım bir 8,9 sene tam kapasite göremiceğimiz anlamına geliyo ama gene F-35le yakın tarihlerde olacak.

Çevrimdışı seyyah

• seyyah
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #55 : 24 Temmuz 2011, 03:30:33 »
5. jenerasyon Rus savaş uçağı beklenen ilgiyi görecek mi?

Amerikan Raptor uçağına benzediği için "Raptorsky" ismi takılan Sukhoi T-50 test uçuşlarına devam ediyor. Uçuşlarında şu ana kadar bir aksaklık kaza filan sızmadı.

Hindistan bu uçaktan yaklaşık 300 kadar almayı düşünüyor Ruslarla birlikte üretecekler...

Stealth özelliğine sahip çok da estetik bir uçak ama şu ana kadar Hindistan'dan başka bir alıcısı çıkmadı.

Ne Arap ne eski Sovyet bloku ülkelerinden tık çıkmadı.

Bu ilgisizlik Rus üreticilerde hayal kırıklığı yarattı.

Bunda Medvedev ve Putin'in hatta bazı Rus generallerin Rus silahlarına güvensizlik ifade eden açıklamalarının rolü büyük.

Rus askeri ve sivil yöneticiler, sık sık teknolojilerinin eskiliğinden ve orduyu batı silahlarıyla donatmaktan söz ediyor.

Bu da Rus sanayiine olan güveni olumsuz etkiliyor.

İlgili haberler tıklayın:

PUTİN ORDUSUNA 730 MİLYAR DOLAR HARCAYACAK!

PUTİN RAPOTRSKY'İ YAPANLARI TEBRİK ETTİ
http://www.gazeteci.tv/rus-t-50-pak-fa-test-ucuslarina-devam-ediyor-ama-123384h.htm
Adaletin hakim olduğu yerde silahın yeri yoktur.

Çevrimdışı Falcon

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 0
« Yanıtla #56 : 24 Temmuz 2011, 06:33:23 »
Bütün bu projeler su-30 su-47 su-35 pakfa mig 35 olsun bunlar hep Mig 1.44 hazırlanması için yapılan deneyler ve elde edilecek paralar için asıl uçak onla ortaya çıkıcak.

Çevrimdışı KingWarrior

• KingWarrior
  • Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 0
« Yanıtla #57 : 24 Temmuz 2011, 10:43:58 »
Bütün bu projeler su-30 su-47 su-35 pakfa mig 35 olsun bunlar hep Mig 1.44 hazırlanması için yapılan deneyler ve elde edilecek paralar için asıl uçak onla ortaya çıkıcak.

O uçak çoktan müzeye kondu.

« Son Düzenleme: 24 Temmuz 2011, 11:05:42 Gönderen: KingWarrior »

Çevrimdışı bruce

• DefenceTurk
  • *
  • 0
  • T.C.
« Yanıtla #58 : 27 Aralık 2011, 12:23:15 »
Sonuçta Rusların taklite yanaşacaklarını yada ettiklerini düşünmüyorum. Çünkü gerek yok, ruslar uçağın ilk uçuşundan itibaren bu işlerle uğraşıp üretim yapıyorlar. Aynı şekilde helikopter ve uzay çalışmaları gibi. Bu konuda yeterli bilgi ve teknolojiye sahipler. Ayrıca sadece uçak değil, uçağın radarı, aviyonik sistemleri, silahları, motoru gibi konularda ilklere ve bugün kullanılan standartların oluşturulmasındada söz sahibidir. Aklın yolu birdir bir işin olması için gerekli şartlar standarttır o yüzden uçaklar birbirine benzemek zorundadır. Ben komşumuz olan Rusya ile yeterince ilgilenmediğimizi düşünüyorum. Nato standartlarına sıkışıp kaldığımızı düşünüyorum. Bir Hindistan gibi değişik teknolojik platform ve ürünlere sahip olmamızın bizim için faydalı olacağını düşünüyorum. F-35 ler gelene kadar muhakkak ara ürün olarak Rus uçaklarını tedarik etmeliyiz.

Çevrimdışı AYDIN

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #59 : 07 Ocak 2012, 18:00:09 »
Tebrik ederim başarılarından dolayı biz politikacıların ŞİAR edinmesini istediğim bir söz var bunu PUTİN söyledi kendisini sevmem fakat sözü çok anlamlaı HİÇ BİR MİLLET EN SON TEKNOLOJİSİNİ SANA VERMEZ HER ZAMAN ESKİMİŞ ELİNDEN ÇIKARMASI GEREKEN TEKNOLOJİYİ SANA VERİR.Yani ne pahasına olursa olsun kendi silahımızı uçağımızı tankımızı ve gemimizi kendimiz yapmalı ve bunu sanayiye entegre edip yaygınlaştırmalıyız.