Gönderen Konu: Su-57 (T-50) PAKFA  (Okunma sayısı 135654 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı enes8101

• DefenceTurk
  • *
  • 1
Ynt: Su-57 (T-50) PAKFA
« Yanıtla #100 : 29 Ekim 2013, 12:07:21 »
evet şu çin füzesini bir alsak batıya büyük bir darbe vuracağız ondan sonra da güney Kore rusya çin japonya endonezya malezya ürdün suudiler ve tabiki türk cumhuriyetleri bize yeter
ZOR HEMEN İMKANSIZ ZAMAN ALIR
             --------MAROON BERETS--------

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #101 : 29 Ekim 2013, 12:16:56 »
Batının müttefiklik anlaşıyı, kendi çıkaların için Türkiye gibi ülkeleri sömürebildiğin kadar sömür. Ama sömürüken sakın öldürme, ne kadar uzun yaşarsa çıkarlarına o kadar hizmet edebilir. Bir yere asker mi gönderilecek, oo dostum biz müttefikiz, (Bakınız Türk askeri Afganistan'da. El-Kaide yüzünden müttefikleri Afganistan'ın altını üstüne getirdi.) Türkiye'nin çıkarları söz konusu olunca ortada kimse yok. (Bakınız 30 seneden fazladır süren pkk terörü, bir NATO üyesi olan Türkiye'ye açık bir saldırıdır, ama NATO üyesi diğer ülkeler bu konuda bırakın olumlu adım atmayı, terörü açık bir şekilde desteklemişlerdir.) Ver Türkiye'ye biraz silah, bir yığın hurda, al parasını çuvalla, bakımmış, modernizasyonmuş, müttefikmişiz vs vs. Bırakın bu işleri, paramızla rezil olmak buna denir. Sizin gibi müttefiğimiz olacağına akrep gibi dostlarımız olsun daha iyidir.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Destinyy

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 4
« Yanıtla #102 : 29 Ekim 2013, 12:53:52 »
NATO çok kompleksli bir oluşumdur gerçekten.. Aslında bu bazı noktada Türkiye'ninde değil doğu ülkelerinin suçudur.. Stratejik bir hata vardı.. Asla Türkiye gibi ülkeler tehdit edilmemeliydi. NATO son derece tehlikeli bir oluşum olmasına karşın bir o kadarda koruyucu bir oluşumdur. Bu yüzden zaten şu zamanda kimse NATO'dan çıkma vs.. gibi bir şeyi söyleyemez. Türkiye gibi ülkeler bu gibi oluşumlardan çıkarsa ortada kalır bu noktada saf tutmak zorunluluğu mecburidir bence. NATO'nun koruyucu kimliğine karşın sömürücü anlayışıda bir o kadar tehlikelidir. NATO'da zaten sistem yapıp satabilen ülkeler belli başlıdır. Bunlarda vermiyorum dediği vakit ulan noluyoruz, ne yapıcağız ayana düşebiliyoruz bön bön etrafa bakmak filan. Eğer farklı bir konsepte gittiğin vakitte NATO koruyucu kimliğimi bozamazsınız diyor ve tehdit etmeye başlıyor. İğne deliğinden, deve geçirmek gibi bir durumdur bu. Fakat iğne deliğinden bile bir devenin geçmesi pekala mümkünken Türkiye'nin bu noktada bir çok şeyi lehine çevirebileceği yada fani dünyada herkezin herşeyi lehine çevirebileceği pekala mümkündür. Sadece akıl işi birazcık..

Çevrimdışı enes8101

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #103 : 29 Ekim 2013, 13:07:19 »
evet şu aşamada nato dan çık gibi bir durum söz konusu değil olamaz ancak hem nato ya bağlı olup hem de yeni askeri ortaklıklar kurup doğu ülkeleriyle ilişkilerimizi geliştirmeliyiz
ZOR HEMEN İMKANSIZ ZAMAN ALIR
             --------MAROON BERETS--------

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #104 : 13 Haziran 2014, 00:54:49 »

Prototiplerden biri 10 Haziran'da bir arıza yaşamış. Uçağın üst kısmında hasar var. Uçak onarılarak çalışmalara devam edilecek.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #105 : 12 Ocak 2015, 16:30:25 »
Rusya ve Hindistan FGFA Ön Tasarımında Anlaştılar

Rus devlet medyasının 10 Ocak tarihli haberine göre Rus Sukhoi ile Hindistan'ın Hindustan Aeronautics Limited (HAL) şirketleri Beşinci Nesil Savaş Uçağı (FGFA) ön tasarımı için anlaştılar.

Birleşik Rus-Hint uçak üretim şirketi uluslararası işbirliğinin bölge müdürü Andrey Marshankin, Sputnik haber ajansına yaptığı açıklamada Sukhoi T-50 PAK-FA savaş uçaklarının ihracat varyantının tasarımının artık tamamlandığını söyledi.

Hindistan, tek koltuklu PAK-FA yerine çift koltuklu FGFA istiyor.

DefenceTurk.com
« Son Düzenleme: 12 Ocak 2015, 16:31:40 Gönderen: SKYWOLF »

Çevrimdışı мคяครℓเ

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #106 : 12 Ocak 2015, 16:59:14 »
Pak-Fa nin ikizi geliyor gibi.

Çevrimdışı melih18

• DefenceTurk
  • *
  • 0
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #107 : 12 Ocak 2015, 23:52:18 »
Tarihler 11 Şubat 2007`yi gösterirken ABD'nin en yeni ve en pahalı tasarımı 6 adet F-22 hayalet uçağı, Hawaii`deki Hickam hava üssünden havalanarak, ilk denizaşırı görevleri kapsamında Japonya'nın Okinawa adasındaki Kadena hava üssüne doğru yol almaktaydılar.
Uçaklara, havada yakıt ikmali yapmak üzere bir tanker uçağı da eşlik etmekteydi.
Uçaklar, başlangıç meridyeninin 180 derece doğusundaki, "Tarih değiştirme çizgisi"ne yaklaştıkları anda tüm Aviyonik sistemler kontrol dışı kaldı. Uçaklarda kısmi haberleşme mevcuttu fakat yön, yükseklik ve yakıt sistemleri devredışı kalmıştı.
Uçaktaki bilgisayarlar sıfırlanarak tekrar açıldı fakat problem halledilemedi.
Sonradan sorunun, bilgisayar yazılımındaki tarih/zaman kodundan kaynaklandığı belirlendi. Alt programdan üst programa “integer over flow exception” yollanması fakat üst programda bir “handler” olmaması yüzünden tüm kodun donması sonucu gelişen ve sadece ilave birkaç satırla halledilebilecek bir yazılım hatası, 125 milyon dolarlık teknoloji harikası uçağı Pasifik üzerinde çaresiz bıraktı.
Büyük bir şans eseri, o gün Pasifik üzerinde hava açıktı ve pilotlar herhangi bir aletli uçuş yapmadan, rotayı tekrar Hawaii`ye çeviren tanker uçağın kılavuzluğunda, onu izleyerek üslerine geri dönebildiler.
48 saat sonra hata düzeltildi ve uçaklar görev yerlerine uçtular.en iyilerde hata yapar

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #108 : 13 Ocak 2015, 01:15:28 »
Güzel hikaye Melih.
Peki konuyla alaksı nedir? PAK-Fa ile bağlayacağın başka bir ileti daha mı göndereceksin?

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #109 : 14 Ocak 2015, 18:43:58 »

Konuyla ilgili güzel bir fotomontaj.
« Son Düzenleme: 16 Ocak 2015, 20:03:58 Gönderen: SKYWOLF »