Gönderen Konu: INTA SPACETURK.  (Okunma sayısı 5413 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı RekarnO

 • DefenceTurk
 • DefenceTurk
 • *
 • İleti: 2181
 • 1
INTA SPACETURK.
« : 28 Ocak 2010, 23:10:38 »
INTA Spaceturk 2001 yılında faaliyetine Avrasya Bölgesi’nde uzay tabanlı uzaktan algılama teknolojileriyle başlamış olan öncü ve lider konumda bir firmadır. INTA Spaceturk çeşitli görüntü ürünlerini üretmek için Ankara’da bulunan uydu yer istasyonundan GeoEye’ın 82cm çözünürlüklü Ikonos görüntü uydusunu doğrudan görevlendirmeyle operasyonlara başlamıştır. Geoeye’ın bir Master Channel Partner'ı olarak münhasır haklarla Türkiye, Azerbeycan, Gürcistan'da Ikonos uydu görüntülerinin yanı sıra 50cm çözünürlüklü GeoEye-1 Uydu görüntü ürünlerinin kaynağı olmaya devam etmektedir. Bölgenin çok geniş bir uydu görüntüsü arşivine sahip olan INTA Spaceturk 0.5m, 1m ve 2.5m çözünürlüklü uydu görüntüsü ürünlerinin dağıtımını yapmaktadır. Kendi uydu yer istasyonunu işleten bir firma olarak Inta Spaceturk, program yönetimi, CBS üretimi, yazılım, coğrafi-veritabanı ve savunma uygulamaları geliştirme faaliyetlerini diğer ileri teknolojiler ve uzman personeli ile uydu görüntüleri yanısıra iletişim sistemleri temelinde katma değerli ürün ve hizmetlere dönüştürmektedir.


     
 
     
 Şubat 2001 tarihinde kurulmuş olan INTA Spaceturk Aralık 2001 tarihinde Ankara'da 1500m2 lik kapalı alanıyla modern binasından Ikonos uydusunun bölgesel işletimi ve görüntülerinin satışı alanlarında faaliyet göstermeye başlamıştır.

Ikonos uydusunun işletimi nedeniyle ilk aşamada Space Imaging Eurasia markasıyla pazara çıkan firmamız daha sonra Spot Image firması ile yapmış olduğu SPOT5 uydusu görüntülerinin dağıtım anlaşması ve sunulan servislerin çeşitlenmesi sonrasında INTA SPACETURK tescilli markası ve İNTA Uzay Sistemleri İletişim A.Ş. ticari ünvanı ile faaliyetini sürdürmeye devam etmiştir. INTA SPACETURK Mart 2009 dan başlamak üzere GoeEye firmasının 1m çözünürlüklü Ikonos uydusu yanısıra, 50cm çözünürlüklü GeoEye-1 uydusu görüntü ürünlerini münhasıran Türkiye, Azerbeycan ve Gürcistan’da dağıtımına başlamıştır. Diğer taraftan zaman içerisinde oluşan yeteneklerini savunma sektörüne de aktarmaya başlayan INTA SPACETURK bugün askeri pilot eğitim simülatörleri için uydu görüntülerine dayalı görsel veritabanı üretimi ve bilgi işlemeye yönelik sistem çözümleri sunmaktadır. Amacımız uzaktan algılama sektöründe çok yönlü yeteneklere sahip, çok kaynaklı ve  müşteri odaklı çalışma prensibimiz ile Avrasya bölgesi ve ötesinde pazar lideri olmak ve savunma sektöründe uçuş simülatörleri ile bilgi sistemlerine yönelik uzmanlık çözümleri sağlamaktır.
 

Çevrimdışı RekarnO

 • DefenceTurk
 • DefenceTurk
 • *
 • İleti: 2181
 • 1
Ynt: INTA SPACETURK.
« Yanıtla #1 : 28 Ocak 2010, 23:11:23 »
Ülkemizin güçlü gruplarından Çukurova Holding bünyesinde Anadolu A.Ş. ve bir girişim sermayesi firması olan Uydusan A.Ş. Ortaklığında kurulan INTA SPACETURK sadece grubun diğer firmaları değil ülkemizin bilişim teknolojileri firmaları arasından ileri teknoloji uygulamaları ve uzayın kullanımı alanında ülkemizin öncü bir firması olarak ön plana çıkmaktadır.   

INTA Spaceturk organizasyonel yapısı ve işletme faaliyetlerinde zaman içerisinde yaşanan şartlar, büyüme ve gelişmelere bağlı olarak önemli bir dinamizm sergilemiştir. Gelinen noktada idari bir yapı içerisinde bulunan fonksiyonel birimler bir kalite sistemi dahilinde müşteriden gelen gereklere uygun olarak ürün ve hizmetlerin müşteriye azami memnuniyetle sunulmasını sağlayacak süreçlerin yönetimi prensibiyle çalışır. Bu kapsamda şirketin faaliyetleri satış öncesi müşteri ilişkilerinin yönetildiği iş geliştirme ve programlar; satış sonrası ilişkilerin, iç ve dış kaynakların projeler temelinde yönetildiği programlar ve dahili kaynakların üretim faaliyetlerinin gerçekleştiği operasyonlar ekseninde oluşan ana süreç üzerinden yönetilmektedir.

Çalışanlarımız başarımızın temelidir. Potansiyel çalışanlarımızda, dinamik   kurum kültürümüze uyumluluk ararız.  Motivasyonu yüksek ve kendilerini özel iş alanımızda geliştirmek isteyen genç çalışanlara, rekabetçi bir ortamda kendilerini geliştirme imkânı yaratırız. Çalışanlarımızın hizmetlerinin karşılığı şirket hedeflerine ve kişisel hedeflere bağlı olarak değişkendir ve her sene katıldığımız araştırmalarla güncel ve rekabetçi tutulur. Çalışan memnuniyeti  araştırmaları ile kurum içi uygulamalarımıza yön veririz. 

Inta Spaceturk’de müşterimizin memnuniyeti ön plandadır ve şirketimizde süreçlerin yönetilmesiyle kalite yönetimi sistemi uygulanmaktadır. Faaliyetlerimizin konfigürasyon kontrol yönetiminde MIL-STD-973 esasları takip edilmektedir. Gölbaşı tesisimiz, BSI tarafından 2003 yılında ISO9001-2000 ile belgelendirilmiştir ve  tasarım faaliyetlerimiz 2006 yılında bu belge kapsamına alınmıştır.

Çevrimdışı RekarnO

 • DefenceTurk
 • DefenceTurk
 • *
 • İleti: 2181
 • 1
Ynt: INTA SPACETURK.
« Yanıtla #2 : 28 Ocak 2010, 23:13:08 »
Savunma ve Güvenlik
     
 
Uydu görüntüleri ile ülkelerin silahlı kuvvetlerine ve istihbarat birimlerine Ikonos uydusu ile 1-metre çözünürlükte ve 1-metre RMSE harita koordinat hassasiyetinde, SPOT 5 uydusu ile de 5-metre çözünürlükte (oversampling ile 2.5 metre çözünürlük) ve 15-metre ( CE %90 ) koordinat hassasiyetinde ürünler sağlanmaktadır. İNTA SPACETURK, savunma ve istihbarat kurumlarına dünyanın en hassas bölgesinin uydu görüntülerini en yüksek güvenlik, gizlilik ve süratte teslim etmektedir.
Savunma uygulamaları:


İstihbarat

Tesis sınıflandırması

Tesbit ve uyarı

Arazi analizi

Muharebe alanı keşfi

Muharebe düzeni

Kamuflaj ve aldatma tesbiti

Hedef analizi

Hasar değerlendirmesi

Görev provası ve simülasyon

Uluslararası anlaşmaların takibi


Harita ve jeodezi:


2,400 ölçeğe kadar görüntü haritaları

Sayısal arazi modelleri

Askeri planlama sistemi verileri

15-metreye kadar deniz derinlik (batimetri) analizi yer almaktadır
 
 

 
http://www.spaceturk.com.tr/showpage.aspx?id=1

Çevrimdışı EfsaneAsker

 • DefenceTurk
 • *
 • İleti: 992
 • 1
Ynt: INTA SPACETURK.
« Yanıtla #3 : 29 Ocak 2010, 00:07:27 »
Bu işlere asılınırsa terör sorununun çözümüne ilaç olur bu tip şeyler.