Gönderen Konu: Türk Hava Kuvvetlerinin F-35 gelene kadar olan durumu?  (Okunma sayısı 17849 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ahmt

• DefenceTurk
  • *
  • 0
  • sadfs
Ynt: Türk Hava Kuvvetlerinin F-35 gelene kadar olan durumu?
« Yanıtla #30 : 29 Ocak 2010, 16:51:54 »
Onların havada kalması için harcanan parayla bir müze kurulur  hafta sonu çocuklar eğlenir. :D

Çevrimdışı Bulancaklı

• DefenceTurk
  • *
  • 0
Türk Hava Kuvvetlerinin F-35 gelene kadar olan durumu?
« Yanıtla #31 : 08 Mart 2010, 15:21:39 »
slm arkadaşlar
f4lerin yerine 30-40 adet pakfa alsak 100 tane f35 200 küsür f16 müthiş bir ekip olur

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #32 : 08 Mart 2010, 15:57:33 »
slm arkadaşlar
f4lerin yerine 30-40 adet pakfa alsak 100 tane f35 200 küsür f16 müthiş bir ekip olur

Satılık Pak-Fa var mı?
Ruslar son teknoloji ürünü yeni nesil savaş uçaklarını bir NATO üyesi ülkeye verirler mi?
Ya da daha önce hiç verdiler mi?
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Bulancaklı

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #33 : 08 Mart 2010, 21:51:39 »
soğuk savaş döneminde değiliz verebilirler muzakere etmeden bilemeyiz benimki tabiki kişisel bi istek dengeler ne gerektirir bilemem ama çift motorlu ef alma ihtimali olan yunanistan ve tüm komşularımıza ve hatta avrupadan bile bir adım önde olruz diye düşünüyorum saygılar

Çevrimdışı Felix

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 1
  • Beyniyle düşünmeyen bizden değildir.
« Yanıtla #34 : 09 Mart 2010, 15:58:57 »
soğuk savaş döneminde değiliz verebilirler muzakere etmeden bilemeyiz benimki tabiki kişisel bi istek dengeler ne gerektirir bilemem ama çift motorlu ef alma ihtimali olan yunanistan ve tüm komşularımıza ve hatta avrupadan bile bir adım önde olruz diye düşünüyorum saygılar
Eğer ki üstünlük kurmak istiyorsak ordumuz gayet yeterli , ondan daha önce daha kalifiye siyasetçiler edinmeliyiz.Ne yazık ki günümüzde savaşlar bilek gücüyle değil, beyin gücüyle kazanılıyor.Son çare olarak bilek gücü kullanılıyor.
Asıl konumuza dönecek olursak gerçekten Pakfa ve JSF ikilisi mükemmel ikili olacaktır.Ancak bu iki sistemden birisi beyazsa diğeri siyah, çok uyumsuz olacaklardır.Bir F35 in sahada bir F16 ile yapacığı kardeş çalışmayı ne yazık ki F35 ile Pakfa sağlayamayacaktır.Bunu sağlayabilmek için ya iki sisteminde kaynak kodunun elimizde olması gerek ya da iki sistemin baştan modernize edilmesi gerekecek ki bu uçakları öldürmek demektir.
Gerçekten alanın en kuvvetli hava gücüne kayıtsız şartsız sahip oluruz, ancak Pakfa nın F35 i , F35 inde Pakfa yı tanımayacağı bir gerçek gibi gözüküyor.Pilotlarımızın birbirini vurmalarını istemeyiz sonuçta değil mi ? =)

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #35 : 09 Mart 2010, 18:00:19 »

Düşünce olarak güzel tabi. Kim istemez ki bunu. Ama Rusların En gelişmiş silahlarını uzun bir süre paylaşacaklarını sanmıyorum. ABD bile F-22'yi çok isteyen müttefiki Japonya'ya vermedi. Bir süre daha vereceğini de tahmin etmiyorum.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı Bulancaklı

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #36 : 10 Mart 2010, 09:56:08 »
Rusyanın nato üyelerine bu uçağı satmak istediklerine dair bir açıklaması vardı sanırım Türkiye bu saatten sonra silahlı iha teknolojisinde ilerlemek istiyor bunun yanında kaynak kodlarına erişim olan pakfa ii olur bide ilerde f4lerin yerine kullanılmış f15 veya ef alımı olursa altyapı yenilemesi gerekmiyormu ve motorları f16'dan farklı değilmi? yani onlar içinde altyapı yatırımı lazım kaynak T50 kodları bizde olursa dost düşman tanıma özelliğine mudehale etme şansımız olur sanırım Ordumuzun durumunun gayet ii ve hızla modernleştiğinin farkındayım tabi gönül karada tank, denizde fırkaten, havada uçak tenolojisinde en iisine sahip olmak istiyor.
saygılar

Çevrimdışı EfsaneAsker

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #37 : 11 Mart 2010, 20:46:01 »
Rusyanın nato üyelerine bu uçağı satmak istediklerine dair bir açıklaması vardı sanırım Türkiye bu saatten sonra silahlı iha teknolojisinde ilerlemek istiyor bunun yanında kaynak kodlarına erişim olan pakfa ii olur bide ilerde f4lerin yerine kullanılmış f15 veya ef alımı olursa altyapı yenilemesi gerekmiyormu ve motorları f16'dan farklı değilmi? yani onlar içinde altyapı yatırımı lazım kaynak T50 kodları bizde olursa dost düşman tanıma özelliğine mudehale etme şansımız olur sanırım Ordumuzun durumunun gayet ii ve hızla modernleştiğinin farkındayım tabi gönül karada tank, denizde fırkaten, havada uçak tenolojisinde en iisine sahip olmak istiyor.
saygılar

Sorun bir açıdan şu bir uçak modeline geçeceksen pilotları bu konuda eğiteceksin ve sadece uçak değil bunun yedek parçaları var, bunun silah sistemleri var, eğer kaynak kodlar sendeyse yeni sistemleri adapte etmesi var... Böyle gidiyor. Bu yüzden bir sisteme geçmek (EF gibi) çok uzun ve maliyetli.

Çevrimdışı QRI

• QRI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #38 : 10 Mayıs 2010, 13:05:35 »
Ruslar bu ucagi bize satmaz.hatda fiyatinin iki katini odesek bile. bu ucak rusya icin stratejik onem tasiyor.onu satsa-satsa en yakin muttefiklerine satar.ve hatda bize satsada yazilim kodlarini asla vermez.siz soguk savasin bitdiyini dusune bilirsininz. ancak ruslar hala Turkiyeni guney-bati ve avrupa sinirindaki en tehlikeli ulke gibi goruyorlar.
atom bombasi olmasa bile kara savaslarinda ruslardan daha marifetlli ve sinsi goruyorlar. onun icin kendileri icin boyle tuzak hazirlamazlar. yani bu para isi diyil politika isi.stratejik guvenlik isi.
ruslarturklere karsi askerlerinin marifetine yok teknolojik ustunluyune guveniyorlar.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #39 : 10 Mayıs 2010, 13:10:38 »
Rusların uzun vadede bu uçağı bize satmak isteyeceklerini sanmıyorum. Zaten nato standartlarına uymayan bir uçağı bizlerin de almak isteyeceğimizi düşünmüyorum. Tabi bana "Türk Hava Kuvvetlerinde böyle bir uçak görmek istemez misin?" diye soracak olursanız  tabi ki EVET derim. Ama benim dememle birşey değişmez. :)