Gönderen Konu: TF-2000 PROJESİ  (Okunma sayısı 187414 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Hawkerx

• Yarbay John Sheppard
  • DefenceTurk
  • *
  • 1
  • Başarılarını gizlemek, en büyük başarıdır. La Roch
TF-2000 PROJESİ
« : 21 Ocak 2010, 13:29:25 »
Evet Arkadaşalar  merakla beklenen projelerimizden biri olan Tf-2000 in bilgi istek dökümanı yayınlandı .

gerçekten çok şaşırtıcı yerler var insan çok heyecanlanıyor

Link : http://www.ssm.gov.tr/anasayfa/hizli/duyurular/projeDuyurulari/Sayfalar/2010tf2000bid.aspx

« Son Düzenleme: 25 Mart 2010, 12:03:11 Gönderen: AVCI »

ELLER YUKARI HERŞEY AJAN SHEPPARDIN KONTROLU ALTINDA. [SGA 5X19-VEGAS] (STARGATE ATLANTİS CSI VERSİON EPİSODES)

Çevrimdışı Hawkerx

• Yarbay John Sheppard
  • DefenceTurk
  • *
  • 1
Ynt: TF-2000 Bilgi İstek Dökümanı
« Yanıtla #1 : 21 Ocak 2010, 14:07:06 »
Ayrıca linkdeki dökümanda

 Laser Directed / Kinetic Energy Weapons

die bişey var bu konu hakkında bilgisi olanlar bilgilendirebilirermi .

ELLER YUKARI HERŞEY AJAN SHEPPARDIN KONTROLU ALTINDA. [SGA 5X19-VEGAS] (STARGATE ATLANTİS CSI VERSİON EPİSODES)

Çevrimdışı WOLF

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 0
« Yanıtla #2 : 21 Ocak 2010, 14:40:26 »

ABD laser temelli bir hava savunma sistemiyle bir İHAyı düşürmüştü...

Belki de buna benzer birşeydir...

Ben Orta Asya'dan türeyen Anadolu'da büyüyen Avrupa içlerine yürüyen Türküm...

Çevrimdışı Hawkerx

• Yarbay John Sheppard
  • DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #3 : 21 Ocak 2010, 15:00:27 »

ABD laser temelli bir hava savunma sistemiyle bir İHAyı düşürmüştü...

Belki de buna benzer birşeydir...

inşallah öledir t-129 kardeş ayrıca kinetic energy weaponda şazeri direk deil kesik kesik atıyodu herhalde bilim teknikte duymuştum . ..... hmn waff a ekleyelimde gaygreekler çatlasın

Çevrimdışı WOLF

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 0
« Yanıtla #4 : 21 Ocak 2010, 17:49:38 »
WAFFa çoktan eklendi...

Bu arada WAFFtaki ismin ne?

Bende üyeyim de...

Ben Orta Asya'dan türeyen Anadolu'da büyüyen Avrupa içlerine yürüyen Türküm...

Çevrimdışı Hawkerx

• Yarbay John Sheppard
  • DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #5 : 21 Ocak 2010, 19:59:30 »
WAFFa çoktan eklendi...

Bu arada WAFFtaki ismin ne?

Bende üyeyim de...

ordaki adımda hawkerx de bu aralar pek uğraşamıodum ama artık zmn ayırıcam zaten ordaki romulusla denekise sinir olurum savaş çıksa direk gidip onları vurcam :D

Çevrimdışı ecelasd

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #6 : 21 Ocak 2010, 21:28:05 »
Benim nette sorun var girmio yazabilirmisiniz foruma dökümandaki bilgileri ?

Çevrimdışı RekarnO

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 2
« Yanıtla #7 : 21 Ocak 2010, 22:03:36 »
                                                    ANNOUNCEMENT FOR ISSUING OF REQUEST FOR INFORMATION (RFI)
                                                                   FOR TURKISH FRIGATE (TF-2000) PROGRAM
                                                                                         15/01/2010

Project Name                                         TF-2000
---------------------I------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
                              I       Undersecretariat for Defence Industries (SSM) initiated the TF-2000 Program
                              I       to meet the Anti-Air Warfare Frigate requirement of Turkish Naval Forces
                              I       Command. In this regard, Request for Information (RFI) is issued by SSM to
                              I       gather administrative, financial and technical information for the below
                              I       mentioned systems from relevant companies/organizations for planningpurposes of the Program.
The Scope of the       I
RFI:                         I
                              I         Directed Infrared Counter Measures
                              I         Electric Generation and Distribution Systems
                              I         Heating Ventilating Air Conditioning (HVAC)
                              I         Integrated Platform Management System
                              I         Laser Directed / Kinetic Energy Weapons
                              I         Main Propulsion System
                              I         Naval Gun System
                              I
                              I
---------------------I-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
                              I
                              I
                              I          The electronic copy of each RFI can be received by the
                              I         companies/organizations which are capable to design, develop and/or
                              I          manufacture the system(s).
                              I          The companies/organizations, who are willing to receive the RFI, will inform
   Conditions and        I             
Required                   I 
Documents for           I
Receipt of RFI:          I
                              I             SSM about their intention and system(s) that they are interested in by sending
                              I             an e-mail with the filled Company/Organization Information Scheme/Form and
                              I            the Product Catalogue to harp@ssm.gov.tr.
                              I
--------------------- I----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
                              I
                              I            RFI for the related system will be sent via e-mail in electronic media to the
                              I            companies/organizations that evaluated by SSM as appropriate from 12.01.2010
 Delivery Schedule     I
and Dates for RFI      I             to 29.01.2010.
                             I             Answers to the RFI shall be submitted to SSM by an official letter, as declared
                             I             within the RFI, until 15/02/2010 17:00 hours (local time).
                             I
                             I
                             I

PDF Formatından çevirebildiklerim bunlar. anlaşılır şekilde yazabildim sanırım..Bu PDF ye bir çare bulsunlar :P

Çevrimdışı skywalker

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #8 : 22 Ocak 2010, 12:15:19 »
Ben mi yanlış anladım yoksa "Laser Directed / Kinetic Energy Weapons" derken lazer işaretlemeyle hedefe yönlenen top/füze tazı bişeyden mi bahsediliyor.

Çevrimdışı Felix

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 1
  • Beyniyle düşünmeyen bizden değildir.
« Yanıtla #9 : 22 Ocak 2010, 12:47:25 »
Ben mi yanlış anladım yoksa "Laser Directed / Kinetic Energy Weapons" derken lazer işaretlemeyle hedefe yönlenen top/füze tazı bişeyden mi bahsediliyor.

Aynen öyle olması gerekiyor.Kızılötesi lazer ile işaretlenme yapılan füzeler sanırım,sizce ?  ;D