Gönderen Konu: TF-2000 PROJESİ  (Okunma sayısı 188680 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 183
  • DefenceTurk.com
Ynt: TF-2000 PROJESİ
« Yanıtla #380 : 19 Ocak 2023, 12:55:11 »
Birlesik kiralliktan dan Type-F23 Firkateyn alimi konusunun gercekligi konusunda suphem bulunmak yaninda temelden asilsizdir diyemiyorum. Birlesik kirallik envanterinde bulunan HMS Monmouth ve HMS Montrose,gemilerini 2021 yilinda  Yunanistanin birlesik kiralliktan Type F31 siparisi vermesi karsiliginda bedelsiz Yunanistanin aktarimi  haberleri cikmisti. Yunanistan baska secenege gidince bu opsiyon da kalkmis oldu.

TC nin elindeki Burak tipi gemiler yasli olsalar da yenisinin kendi tersanelerimizde rahatlikle yapilabilecegini dusunurum. F-23 konusunun da MMU karsilik  bir bedel oldugunu dusunmuyorum. Bedel odenmesi gerekiyorsa daha acil ve daha gerekli tedarik edilebilecek sistemlerin oldugunu dusunurum.

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 458
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #381 : 19 Ocak 2023, 13:06:40 »
Daha gerekli-tedarik edilmesi gereken sistemler tabiki var Sayın Metin . Ancak İngilizlerin amacı ; bizim ihtiyaç duyduğumuz ürünler değil ellerindeki eskimiş platformları bedeli karşılığında boşaltmak.
Konuya bizim değil İngilizlerin açısından bakın...

Ona kalsa type-23 değil type-26/31 ,önerirlerdi...

Ne karşılığında type-23 önerdiler acaba...
Ben MMU motor pazarlığı olduğunda ısrarcıyım daha doğrusu gönlümden böyle geçiriyorum...

Çevrimdışı Yasar

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 360
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #382 : 19 Ocak 2023, 15:37:01 »
Daha gerekli-tedarik edilmesi gereken sistemler tabiki var Sayın Metin . Ancak İngilizlerin amacı ; bizim ihtiyaç duyduğumuz ürünler değil ellerindeki eskimiş platformları bedeli karşılığında boşaltmak.
Konuya bizim değil İngilizlerin açısından bakın...

Ona kalsa type-23 değil type-26/31 ,önerirlerdi...

Ne karşılığında type-23 önerdiler acaba...
Ben MMU motor pazarlığı olduğunda ısrarcıyım daha doğrusu gönlümden böyle geçiriyorum...
Type23 fırkateyni büyük bir ADKG platformu. TCG Anadolu koruması yapamaz. Adamlar bunun yerine Type 31’i inşa ediyorlar. Bunları emekliye ayırıyorlar. TCG Anadolu koruması yapabilecek gemi Trype26.
Type 23 konusu biraz fazla abartılmış gibi geliyor bana. Bakan Akar, sadece gidip incelemiş gemiyi. İmzalanan bir anlaşma falan yok deniyor.
« Son Düzenleme: 19 Ocak 2023, 15:37:57 Gönderen: Yasar »

Çevrimdışı Mehmet75

• DefenceTurk
  • *
  • 42
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #383 : 19 Ocak 2023, 19:10:44 »
Hemen ihtiyacımız varsa kiralama yöntemi ile örneğin 5 sene kiralayarak almak bugünkü yaraya merhem olurdu aslında. Ama bir şartla; eş zamanlı olarak 4500+ tonluk ve milli silahlarla donacak yerli bir muadilinin bu 5 yıl içinde en az 4 adet tedarik edilmesi halinde anlamlı olur, itiraz eden de olmaz.

Açık denizde uzun süre (30/45 gün) liman yapmadan görev yapacak 32/48 vls'li bir gemi ihtiyacı hep olacak.

Bu sınıfın hava savunma muhribi tf2000 ile alakası yok.

Akdeniz geçişlerinde Fremm,belharra veya burke'lerle baş edebilecek; diğer Yunan ve mısır gemilerini iplemeyecek , hava savunması ve öz savunması kayda değer olan bir genel maksat teknesi hep ihtiyaç. Taaaa çaka bey zamanından beri ihtiyaç.

MMU motoru konusunda ise masaya sakal olarak fırkateyn değil de ef-2000+c130 koymuşlardır diye düşünüyorum.

Bu ay içinde f-16 işi kongreden geçmezse veya şart koşarlarsa siyaseten hadi canım denip İngiliz paketi realize edilebilir. Belki de edilmelidir.

« Son Düzenleme: 19 Ocak 2023, 19:19:43 Gönderen: Mehmet75 »

Çevrimdışı DoganTuran

• DefenceTurk
  • *
  • 104
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #384 : 19 Ocak 2023, 23:07:21 »
Haber asılsızdır...
DKK her geminin hatta bir ülkenin en eski gemisi için bile fizibilite yapar. Bu, Kuvvetin taktik klasman gereği önemlidir. Hangi ülkenin elinde hangi miktarda ve hangi kapasitede gemi var bu sürekli güncellenir. Buradaki durumda, bu geminin fizibilite güncellemesinden ibaret. Haberi yapan site bunu gayet iyi bildiği halde böyle bir haber-ima yapması ise tam sorumsuzluk, tık sevdası.
Haberi yapana Sormak lazım, Sen bu gemiden çok çok üstün İstif sınıfını yaparken ve İngiliz gemi sistemi vede lojistiği hakkında tecrüben yokken bu eski ve yetersiz gemiyi ne diye alasın... Sonra da başka ülke gemi ihalesinde; İstifi nasıl önereceksin... Modernize Barbaros bile bu gemiye dalga toplatır.

En basit tabiriyle, Çok sorumsuz ve zekadan uzak bir haber...
« Son Düzenleme: 19 Ocak 2023, 23:08:54 Gönderen: DoganTuran »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #385 : 19 Ocak 2023, 23:19:40 »
Haberi yapana Sormak lazım, Sen bu gemiden çok çok üstün İstif sınıfını yaparken ve İngiliz gemi sistemi vede lojistiği hakkında tecrüben yokken bu eski ve yetersiz gemiyi ne diye alasın... Sonra da başka ülke gemi ihalesinde; İstifi nasıl önereceksin...
Alıntı

+1
Aynı düşüncede olduğumu belirtmiştim.
Bu çok mantıksız bir iddia!
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı KIZILELMA

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 4
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #386 : 20 Ocak 2023, 04:01:14 »
neredeyse 50 senelik Perryler 30 senelik Mekolardan daha iyi durumdaymis, cünkü ABD donanmasi daha kaliteli ve agir celik kullanmis. Almanlar ucuza kacmis. Bunu leopard2a4 tanklarindada fark ettik, ISID bunlari Suriyede leblebi gibi topladi neredeyse. Bence birdaha alman mali alinmamali. Almanlar Türkleri köle ve düsman görüyor, Almanyada TÜRKEN STRASSE diye bir yer var ve bunu Osmanli Askerler esir düstüklerinde kazmislar, ölene kadar.

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 196
« Yanıtla #387 : 20 Ocak 2023, 04:37:14 »
neredeyse 50 senelik Perryler 30 senelik Mekolardan daha iyi durumdaymis, cünkü ABD donanmasi daha kaliteli ve agir celik kullanmis. Almanlar ucuza kacmis. Bunu leopard2a4 tanklarindada fark ettik, ISID bunlari Suriyede leblebi gibi topladi neredeyse. Bence birdaha alman mali alinmamali. Almanlar Türkleri köle ve düsman görüyor, Almanyada TÜRKEN STRASSE diye bir yer var ve bunu Osmanli Askerler esir düstüklerinde kazmislar, ölene kadar.

Bir şey anlatırken doğru anlat kulaktan dolma dedikodu vari değil. En fazla tank zayiatını zeytindalı harekâtında verdik. PKK teröristlerin ellerinde bir kıyamet Javelin ve TOW ll füzelere vardı. Harekatdan sonra bunların çoğunu leblebi gibi topladık. Evet El Bab’da 72 kahramanımızın şehit verdik. Onun karşılığında 2000 eşit teröristlerine gübreye çevirdik.

Esir düşen askerlere gelince bunların bu iki akıncılar Viyana kuşatmasından sonra alman prensin himayesine teslim edilmişler.Hannover Prensi Philip askerleri kardeşi prenses Sofinin hizmetine bırakmıştır. Ömürlerinin sonuna kadar Hannover’de yaşayan bu iki askerler beş vakit namazlarını kılar ve Akıncık kıyafetlerini ömürlerinin sonuna kadar çıkarmamışlar.Bu Akıncılar öldükten sonra Müslüman usulü başları kıbleye bakarak toprağa verilmişler. Nerden mi biliyorum? Benim o şehirde ikametim var ve o iki zaten başına birkaç kere gittim.

O Türkenstraße dediğin yer Münih de ve orası Münih’in en sosyetik semti.
« Son Düzenleme: 20 Ocak 2023, 04:43:47 Gönderen: Tigerfish »

Çevrimdışı Cetin

• DefenceTurk
  • *
  • 4
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #388 : 01 Şubat 2023, 15:26:15 »
İ sınıfları özel sektöre verildiğine göre TF2000 kızağa konur mu son durum nedir? Bilgisi olan arkadaş var mı acaba. Şu an askeri tersanelerde kızakta hangi gemiler var?

Çevrimdışı Yasar

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 360
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #389 : 01 Şubat 2023, 16:50:23 »
İ sınıfları özel sektöre verildiğine göre TF2000 kızağa konur mu son durum nedir? Bilgisi olan arkadaş var mı acaba. Şu an askeri tersanelerde kızakta hangi gemiler var?
Nisan ayında “sembolik” bir Çelik-Kesim seromonisi olacak deniyor.