Gönderen Konu: TF-2000 PROJESİ  (Okunma sayısı 189539 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Destinyy

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 4
Ynt: TF-2000 PROJESİ
« Yanıtla #110 : 14 Mayıs 2015, 18:04:53 »
Attığınız maketler sadece birer konsept belirtiyor. Çook genel hatlarıyla bunlardan biri desem ki diyebiliriz gemi ortaya çıktığında o resimlerden bi tanesi ile bile.bağdaştıramazsınız Aselsana ait TF-2000 i eve geçince atarım. O daha değişik ilginç bişe olmuş silah yerleşimi.  ;D

Çevrimdışı мคяครℓเ

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #111 : 14 Mayıs 2015, 18:46:55 »
Sagolasın senide cok ugraştırdım. Görmek büyük bir zevk olacak benim için. Tf 100 ne oldu. Milgem i konseptine gecince o kalktımı. Yoksa devam ediyormu tf 100...

Çevrimdışı Destinyy

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 4
« Yanıtla #112 : 14 Mayıs 2015, 21:29:21 »
Milgem aslında 2 aşamalı bir programdı. İlk başlarda bu Ada sınıfı ve TF-100 olarak ikiye ayrılıyordu fakat araya İ sınıfı sokuşturuldu 3 aşamalı bir programa çıktı.  Milgem adı bir sınıfa işaret etmiyor adı üstünde Milli Gemi-Programıdır.
Ada Sınıfı
İ Sınıfı
TF-100 şeklinde gidecek bu harita. TF-2000 bambaşka bir yetenek olarak bakılıyor bu ağaçta. ASW/ASUW ve AAW ayrımı diye bakabiliriz.

Çevrimdışı assslan

• DefenceTurk
  • *
  • 9
  • Ne Mutlu Türküm Diyene...
« Yanıtla #113 : 14 Mayıs 2015, 23:38:57 »
Bu gemicikler Akdeniz' deki dengeleri baya bir değiştirir. Çafrad bir hazır olsaydı...

Çevrimdışı мคяครℓเ

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #114 : 18 Mayıs 2015, 21:27:19 »
Siyahgribeyaz dan.
"TF-2000 ile ilgili olarak ise teknik ayrıntılar TF-100 kadar netleşmiş değil. Geminin tasarımı daha ziyade ASELSAN ÇAFRAD projesine bağlı. Ancak dikkatimi çeken husus, donanma yetkililerinin gemide kullanılacak füze sistemi, daha doğrusu seçilecek füzenin entegrasyonu konusunda çok endişeli görünmemeleri idi."
Acaba coktan belirlenip. Calışmalar başladımı. Sanki onu işaret ediyor...

Çevrimdışı assslan

• DefenceTurk
  • *
  • 9
  • Ne Mutlu Türküm Diyene...
« Yanıtla #115 : 19 Mayıs 2015, 00:00:52 »
Siyahgribeyaz dan.
"TF-2000 ile ilgili olarak ise teknik ayrıntılar TF-100 kadar netleşmiş değil. Geminin tasarımı daha ziyade ASELSAN ÇAFRAD projesine bağlı. Ancak dikkatimi çeken husus, donanma yetkililerinin gemide kullanılacak füze sistemi, daha doğrusu seçilecek füzenin entegrasyonu konusunda çok endişeli görünmemeleri idi."
Acaba coktan belirlenip. Calışmalar başladımı. Sanki onu işaret ediyor...
Anladığım kadarıyla ÇAFRAD' a istedikleri sistemi entegre edebileceğimizden bahsediyor.

Çevrimdışı AVCI

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #116 : 19 Mayıs 2015, 09:36:15 »
Milgem aslında 2 aşamalı bir programdı. İlk başlarda bu Ada sınıfı ve TF-100 olarak ikiye ayrılıyordu fakat araya İ sınıfı sokuşturuldu 3 aşamalı bir programa çıktı.  Milgem adı bir sınıfa işaret etmiyor adı üstünde Milli Gemi-Programıdır.
Ada Sınıfı
İ Sınıfı
TF-100 şeklinde gidecek bu harita. TF-2000 bambaşka bir yetenek olarak bakılıyor bu ağaçta. ASW/ASUW ve AAW ayrımı diye bakabiliriz.

http://i.hizliresim.com/62m9E9.jpg

Destiny,

Burada bir hatayı düzeltelim daha fazla yerleşmeden,TF-100=I sınıfıdır.İkisi farklı projeler değildir.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #117 : 19 Mayıs 2015, 10:47:33 »
Ada Sınıfı
İ Sınıfı

http://i.hizliresim.com/62m9E9.jpg

Destiny,

Burada bir hatayı düzeltelim daha fazla yerleşmeden,TF-100=I sınıfıdır.İkisi farklı projeler değildir.

Yanlış hatırlamıyorsam fuarda bilgi veren subay TF-100 ile İ sınıfının farklı olduğunu söylemişti. Karıştırıyor da olabilirim ama sanki bu şekilde hatırlıyorum.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı AVCI

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #118 : 19 Mayıs 2015, 11:50:45 »
Yok farklı değiller,kesin bilgi ikisi aynı.

Çevrimdışı Destinyy

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 4
« Yanıtla #119 : 20 Mayıs 2015, 01:09:33 »
Ben fuarda deniz kuvvetleri yetkilisi ile konusurken adam baya baya ayrı bir projeymiş gibi anlatıyordu enteresan. Bu bir yana şimdi aklımda deli sorular. Ben TF-100'den kapsamlı bir ASW/ASUW yeteneklerini uzak diyarlardada hissettirebilecek bir filoyu sağlıklı her türlü tehlikeye karşı koruyabilecek tarzda bir şey bekliyordum. Bir anlamda FREMM tarzı bir yapı canlanıyordu hep aklımda. Hatta bir aralar TF-2000 ortak gövde long hull-short hull mevzuları vardı. Ilerde barbarosların yerini alacak gemi bumu yani demesen geçmiyorum herr ne kadar mekolardan daha gelişmiş daha kompakt bir dizayn olsada. Çok farklı yetenekler bekliyordum gerçekten üzüntü verdi açıkcası.
Benim mantığımq ada sınıfı gemilerimizde asla yatmamakda bana göre bolgemizin jeo yapisida dikkate aldigimizda.;
Turk Tipi Hucumbot
İ sınıfı
TF-100(fremm ayarinda)
TF-2000'dir.
Ilerde daha kapsamlı bir asw asuw gemisi daha var ufukda deseler kuvvet harbi aptal ayagına yatarım suan. Ongorusuz bir sekilde silahlaniyoruz. LPD aliyrosun LHD kivaminda bunlara sensor ve silah donanimi buyuk menzilleri buyuk refakatciler lazim.