Gönderen Konu: Jaguar/Kasırga/Bora Füzeleri  (Okunma sayısı 213911 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Tuco

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 21
Ynt: Jaguar/Kasırga Füzeleri
« Yanıtla #170 : 18 Kasım 2016, 23:25:19 »
Suriye hava sahasında sıkıntı yaşadığımız şu günlerde çok değerli, umarım yakında hedefi imha görüntülerini de görürüz...

Çevrimdışı xxx

• DefenceTurk
  • *
  • -14
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #171 : 26 Nisan 2018, 10:45:19 »
http://www.milliyet.com.tr/en-yetkili-isim-acikladi-milli-ekonomi-2656039/

Arkadaşlar bora füzesi için bir başlık bulamadım onun için burda paylaştım.

Bakanın seçimi bile unutturur dediği iddada bir füze ne olabilir sizce ?

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
Ynt: Jaguar/Kasırga/Bora Füzeleri
« Yanıtla #172 : 26 Nisan 2018, 10:57:34 »

Konu başlığına ekledim.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Canik

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -27
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #173 : 26 Nisan 2018, 12:21:56 »

Haberde geçen füzelerle ilgili  ans ve gps i Aselsan mı üretecek?
« Son Düzenleme: 26 Nisan 2018, 12:23:42 Gönderen: Canik »

Çevrimdışı tumucin

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #174 : 26 Nisan 2018, 12:37:38 »
Roma sehri menzilimizdemi     oy icin  reklam yapiyor   bakan

Çevrimdışı EfsaneANKA

• DefenceTurk
  • *
  • 2
Uzun menzilli füze Bora-2 geliyor
« Yanıtla #175 : 26 Nisan 2018, 19:36:23 »
Uzun menzilli füze Bora-2 geliyor

Milli Savunma Bakanı Canikli, “280 km menzilli tamamen milli füzemiz Bora-1 envantere girdi. Şimdi daha ileri teknolojiye ve daha uzun menzile sahip Bora-2 için çalışıyoruz” dedi.
Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, geçtiğimiz yıl test çalışmaları başarıyla tamamlanan 280 kilometre menzilli ilk milli füze Bora-1’in TSK envanterine eklendiğini, bu füzenin daha uzun menzilli ve ileri teknolojiye sahip versiyonu olan Bora-2 için de çalışmaların başlatıldığını söyledi.

TBMM’de AKŞAM’a konuşan Canikli, Bora-2 füze sisteminin detayları ve menzilinin ilerleyen süreçte açıklanacağını belirtti. Milli füzelerin, yön bulma cihazları GPS ve ANS dışındaki tüm aksamlarının tamamen yerli imkanlarla üretildiğini hatırlatan Canikli, “ABD’den ithal ettiğimiz bu iki cihazı da, 2019 içinde milli imkanlarla kendimiz üreteceğiz” diye konuştu.

ÇALIŞMALAR BAŞLATILDI

Canikli, şunları söyledi: “Bora-2 için çalışmalar başlatıldı. Detaylarını anlatsam, Kılıçdaroğlu’nu da, seçimi de unutursunuz. İlerleyen süreçte açıklayacağız."
http://www.star.com.tr/teknoloji/milli-uzun-menzilli-fuze-geliyor-haber-1335996/
« Son Düzenleme: 30 Nisan 2018, 17:05:21 Gönderen: SKYWOLF »
--------------------------------------------------------------

Çevrimdışı bostancıbaşı

• DefenceTurk
  • *
  • 17
« Yanıtla #176 : 30 Nisan 2018, 16:32:05 »
tbf ve seyir füzelerinde en büyük sıkıntı gps ve ıns de dışa bağımlı olmak yani füzenin hedefe güdülenmesinde tamamen yurt dışı bağımlılığımız var var

mesela gps
Sivil alanda başta cep telefonları olmak üzere çok sayıda şirket GPS bilgilerini kullanma ve değerlendirme yeteneğine sahip yazılımlar geliştirdi. GPS’in en iyi yönü ise bedava olması. Ancak bedavacılığın elbette bir sınırı var. Bu sınırın adı SA (Selective Availability) yani yapay saptırma ve AS (Anti Spoofing) parazit koruyucu. Bu nedenle ABD Savunma Bakanlığı sahibi olduğu GPS sisteminin hassasiyetini hiç kimseye hesap vermeden değiştirebiliyor, hatta sistemi tamamen devre dışı bırakabiliyor

bir de avrupanın Galileo su var ama onda da benzer bir sistem mutlaka vardır

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 231
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #177 : 06 Mayıs 2018, 19:55:37 »
TSK 'Kasırga' ile artık çok daha güçlü

Roketsan tarafından geliştirilen ve tamamı yerli üretim olan 302 mm güdümlü füze ve silah sistemi Kasırga, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin göz bebeği durumunda.

Milli imkanlarla tasarlanan ve üretilen 302 mm füze ve silah sistemi Kasırga, yüksek isabet ve tahrip gücüne sahip. Sisteme K+ Projesi ile güdüm ve pod kabiliyeti de eklendi ve menzil 120 kilometreye çıkarıldı. Bu sayede Kasırga, 30 kilometreden 120 kilometre mesafeye kadar kritik nokta hedeflerini yoğun ve etkili biçimde vurma imkanına kavuştu.

Yüzde yüz yerli ve milli bir sistemle geliştirilen Kasırga, Türk Silahlı Kuvvetlerinin vurucu yeteneğini de önemli ölçüde artırdı. Kasırga ile Türkiye, hem kendi ihtiyaçlarını yerli ve milli imkanlarla karşılarken, hem de bu teknolojiyi dost ve kardeş ülkelere de satan bir ülke konumuna geldi.

KASIRGA HAKKINDA

Derinlikteki kritik bölge hedefleri oldukça başarılı şekilde vuran Kasırga, katı kompozit yakıt teknolojisine sahip.

Kasırga roketleri sabit çelik tüpten fırlatılabildiği gibi kötü hava ve çevre koşullarına karşı yüksek koruma ve daha kolay ve süratli doldurma ve boşaltma imkanı sağlayan izoleli pod içerisinden de fırlatılabiliyor.

T-300 KASIRGA TOPÇU ROKETİ

T-300 Kasırga Topçu Roketi, 65 ila 100+ kilometre menzile sahip ve 525 kilogram-590 kilogram ağırlığında. Harp başlığı ağırlığı 150 kilogram olan T-300 Kasırga Topçu Roketi, 70 metre etki yarı çapına sahip.

KASIRGA K+

Kasırga K+ ise 35 ila 120+ kilometre menzile sahip ve 585 kilogram ağırlığında. Harp başlığı ağırlığı 105 kilogram olan Kasırga K+, 60 metre etki yarı çağına sahip.

http://video.haber7.com/video-galeri/119097-tsk-kasirga-ile-artik-cok-daha-guclu

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #178 : 21 Mayıs 2018, 23:31:00 »

Azerbaycan Ordusu envanterinde bulunan Roketsan TR-300 KASIRGA Topçu Roketleri

https://twitter.com/SavunmaSanayiST
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #179 : 28 Mayıs 2018, 12:30:49 »