Gönderen Konu: Jaguar/Kasırga/Bora Füzeleri  (Okunma sayısı 213835 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Xaero

• DefenceTurk
  • *
  • 3
Ynt: Jaguar/Kasırga Füzeleri
« Yanıtla #140 : 01 Nisan 2016, 09:40:31 »
Önde kanatçık olanın kuyruk kanatları katlanabilir ve bu güdümlü bir füze. Önde kanatçık olmayanın kuyruk kanatları sabit ve güdümsüz bir roket.

Çevrimdışı Nutuk

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 4
« Yanıtla #141 : 01 Nisan 2016, 10:51:05 »
Böyle bir söylenti var nette,gelişmelere bakılırsa doğruluk payı var ama emin olmak için daha fazla bilgi gerekiyor.

Alıntı
Two years after the stunning revelation about Turkey's missile program, TUBITAK seems to have down shifted gears, possibly for technical reasons. Late in 2013, defense procurement officials claimed that TUBITAK’s 800-kilometer-range missile had been successfully tested, hitting targets with precision over the Black Sea. They had been launched from aerial assets, which “constituted a landmark achievement in [Turkish] missile technology,” as one official put it. The 1,500-kilometer-range missile would now debut in 2014, however, not in 2013 as promised. The 2,500-kilometer-range missile would appear later as well, not in 2014.

Burak Bekdil tarafından yazılan yukarıdaki satırlara göre 800 km menzilli balistik füzemiz 2013 başlarında Kardenizde başarıyla test edilmiş.

http://www.al-monitor.com/pulse/origina ... eeded.html

Ceviri hatan var dostum, ballistic missile'lerden bahsetmiyor

Çevrimdışı Nutuk

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 4
« Yanıtla #142 : 01 Nisan 2016, 11:04:12 »

Bizde boyle bir uygulamaya gidermiyiz acep

Çevrimdışı AVCI

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #143 : 01 Nisan 2016, 11:24:17 »
Önde kanatçık olanın kuyruk kanatları katlanabilir ve bu güdümlü bir füze. Önde kanatçık olmayanın kuyruk kanatları sabit ve güdümsüz bir roket.

Kesin biliyorsunuz yani,iyi peki ben bişey demedim o halde.

Sadece her iki tip lançer içinde kullanılabilen iki farklı mühimmat olabilir,bunların her ikiside burundan kanatçıklı ancak biri yalıtımlı pod içinden fırlatılmak üzere katlanabilir kuyruk kanatlı iken diğeri sabit kuyruk kanatlı ve klasik lançerlerden ateşlenebilir versiyon olabilir demek istedim,umarım anlaşılmıştır.

Çevrimdışı Nutuk

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 4
« Yanıtla #144 : 01 Nisan 2016, 11:59:58 »
Israil'in IAI Skysniper fuzesi  (300mm gudumlu rocket, ucaktan ateslenebilir versiyonu) 150km range vermis.

Kisa bir degerlendirme: bir F16'nin harpoint dedikleri fuze takma yerinin kaldirma kapasitesi 900kg, yani fuze en fazla 900kg agirliginda olabilir, 400kg harp basligi tutarsa, 200kg diger aksamlari o zaman yaklasik 300kg yakit kapasitesi olabilir ve bu 3.5Mach hiz ile asagi  yukari 250km menzil eder.

SSM ve Roketsan boyle bir fuzeyi degerlendirmeye almazsa Turkiye'ye bir nevi ihanet etmis olur. Kandili her an kendi sinirimizi gecmeden 2-3 dakika icinde vurma kabiliyeti verir, muthis olur.

Çevrimdışı Nutuk

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 4
« Yanıtla #145 : 01 Nisan 2016, 16:49:21 »
Ekleme yapayim, Kandil ornegi belki yanlis oldu cunku gudumlu fuze olduktan sonra koy sinira bir batarya TR300 firlaticisi bitir isi. Ama ucaktan firlatilan topcu bataryasi muthis, neredeyse istedigin her menzile ucuza standoff fuzesi gonderebilirsin

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #146 : 01 Nisan 2016, 17:06:41 »
Ucuza ve gerçekten de işleyebiliyorsa neden olmasın!
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı мคяครℓเ

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 24
  • DefenceTurk.com
Jaguar/Kasırga Füzeleri
« Yanıtla #147 : 05 Nisan 2016, 17:39:42 »

Soyle resimler dolasiyor. Bunlar oylesine amator bi calismami yoksa bir projemi bu sistemler uzerinde...

https://grabcad.com/library/icbm-intercontinental-ballistic-missile
Sanirim burasi cikis noktasi.
« Son Düzenleme: 05 Nisan 2016, 21:22:50 Gönderen: мคяครℓเ »

Çevrimdışı Nutuk

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 4
« Yanıtla #148 : 05 Nisan 2016, 20:31:36 »
Konsept olarak begendim, Ruslarin TOR sistemini andiriyor

Uzun kamyon uzerine bir cesit VLS sistemi kondurmus gibi, ilginc fikir

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #149 : 05 Nisan 2016, 23:16:38 »
Bunlar bizim Amiralin modellemeleri. ;)
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com