Gönderen Konu: Jaguar/Kasırga/Bora Füzeleri  (Okunma sayısı 212968 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı sephiroturk

• DefenceTurk
  • *
  • -3
J-Serisi Türk Füzesi
« Yanıtla #60 : 24 Aralık 2010, 16:04:36 »
Sonuç olarak bir füze programi isliyor ama kimse detaylari net olarak bilmiyor

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
J-Serisi Türk Füzesi
« Yanıtla #61 : 24 Aralık 2010, 16:11:51 »
Sonuç olarak bir füze programi isliyor ama kimse detaylari net olarak bilmiyor

Demek ki bilinmesi istenilmiyor!
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı _darkraven_

• DefenceTurk
  • *
  • 0
J-Serisi Türk Füzesi
« Yanıtla #62 : 24 Aralık 2010, 16:14:30 »
Karar vericiler bu konuda çok ketumlar.Haklılarda çevremizdeki ülkelerle silahlanma yarışı yapılmak istenmediği için böyle davranılıyor.

Çevrimdışı KEMAL61

• DefenceTurk
  • *
  • 0
J-Serisi Türk Füzesi
« Yanıtla #63 : 26 Aralık 2010, 13:35:56 »
Türk silahlı  kuvvetleri  öncelikle caydırıcı  olmak üzere  yani  sadece  savunma  yapmak üzere  yapılandırılmıştır.
Bunu  genelkurmay  başkanları  defalarca  beyan  ettiler.Uzun  menzilli    füze  üretmemenin  ya  da  kamuoyuna
açıklama  yapmamanın  temel  nedeni  bu  olsa  gerek.Zaten  kıtalararası  bir  füzeye  ihtiyaç  yok.
Bence  500-800 km  menzilli   10-15  füze  yeterli.Asıl  hedef  Yunanistan'ın  sürekli silahlandırdığı  adaların  tümünü
baskı  altına alabilecek menzilde  sistemler  olmalı.Eğer  doğruysa 400-500 km  menzilli Yıldırım 2  yapıldıysa  ya da  yapılacaksa
yeterli  olur  sanırım.

Çevrimdışı EfsaneAsker

• DefenceTurk
  • *
  • 1
J-Serisi Türk Füzesi
« Yanıtla #64 : 26 Aralık 2010, 14:17:56 »
Yunanistanda da S-300 savunma füzeleri var ama ekstra önleme uçaklarına da sahipler 10-15 füzeden fazlası bulunmalı. Bir de bence şu füzeler nükleer veya biyolojik silah başlıksız mantızksız(yoksa var da bizim mi haberimiz yok :)). Balistk füzelerde küçük sapmalar hedefin kilometrelerce ötesine düşmesini sağlıyor bu füzele toplu katliamlar için kullanışlı ya da atinanın etrafını bombalayıp anarşi çıkarmak için. Cruise füzesi için de çalışma yapılsa daha iyi olur.

Çevrimdışı KEMAL61

• DefenceTurk
  • *
  • 0
J-Serisi Türk Füzesi
« Yanıtla #65 : 26 Aralık 2010, 14:27:27 »
Toros füzeleri  karadan karaya ve denizden  karaya  fırlatılabiliyor.Tübitak Sage menzilini  uzatabileceklerini
belirtmişti.Benim  düşüncem  800 km  menzilli  bir  Toros  füzesini  denizaltılarımıza yerleştirsek  çok  iyi  olurdu.
Cruise  füzesi  konusunda  sana  katılıyorum.Yapılabilsek çok  iyi  olurdu.Ben  de 2500 km  menziili  füze  üretelim
derken cruise  tipi  bir  seyir  füzesini  kastetmiştim.Yaptıktan  sonra Preveze  tipi denizaltılarımıza  yerleştirsek
çok  üstün  bir  taarruz  kabiliyetine  sahip  olabiliriz.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
J-Serisi Türk Füzesi
« Yanıtla #66 : 26 Aralık 2010, 14:31:53 »
Toroslar topçu roketi. En yüksek menzilleri 100km'ydi. Menzil arttıkça isabet oranı da azalıyor. Cruise füzenin adı değil, cruise füzesi ile seyir füzesi aynı şey (bknz: İngilizce Cruise= Türkçe Seyir )
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı KEMAL61

• DefenceTurk
  • *
  • 0
J-Serisi Türk Füzesi
« Yanıtla #67 : 26 Aralık 2010, 14:40:59 »
Evet cruise seyir  anlamına geliyor  zaten  Abd cruise füzelerine Tomahawk ismini  vermiştir.
Eğer uzun menzilli füze  üreteceksek  cep  değerini  mümkün  olduğunca düşük  tutmalıyız.
Zaten  B611'lerin  cep  değeri düşük  gözüküyor  Çin kaynaklarına  göre.Yıldırım 2  üretildiyse
umarım cep  değeri  düşüktür  hedefi  şaşmaması  bakımından.

Çevrimdışı sephiroturk

• DefenceTurk
  • *
  • -3
J-Serisi Türk Füzesi
« Yanıtla #68 : 26 Aralık 2010, 14:43:26 »
Türk silahlı  kuvvetleri  öncelikle caydırıcı  olmak üzere  yani  sadece  savunma  yapmak üzere  yapılandırılmıştır.

Malesef haklisin, malesef diyorum çünkü bu yapilanma hiç hos degil, bizim gibi bir millet sadece caydiricilik ile yetiniyorsa kendi kabugumuza çekilmekten kurtulamadik demek , bu dogrultuda ilerye dönük tüm liderlik projelerimiz hayal olur.
Milli SAVUNMA bakanligi ! hiç hos degil bana göre , ben saldirmiyorum kendimi savunmak için varim der gibi ! Aslen osmanli dönemindeki ismi ile "Harbiye Nazırlığı" bize daha uygundu keske degismeseydi.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
J-Serisi Türk Füzesi
« Yanıtla #69 : 26 Aralık 2010, 14:48:08 »
Bence caydırıcılık sadece savunma anlamına gelmiyor. Ülkemin çıkarlarına aykırı yapılan herşeyden caydırmak anlamına geliyor. Mesela XX ülkesinde bizim için çok önemli olan hehangi bir şeye ( bir enerji kaynağı vs olabilir) birileri bir şekilde sahip olmaya çalıştıklarında karşısında neyin olacağını bilebilmeli. Kısacası caydırmak, direkt olarak bir askeri saldırıya karşı caydırmak değil, endiret olarak yapılan herhangi bir olumsuz davranışın sonucunda katlanılmaz olan büyük darbe...