Gönderen Konu: Jaguar/Kasırga/Bora Füzeleri  (Okunma sayısı 212944 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı QRI

• QRI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
J-Serisi Türk Füzesi
« Yanıtla #50 : 22 Aralık 2010, 20:27:56 »
oyunun kurallarin kim koyarsa o da kazanir(90%).neden biz batinin kurallari ile oynayalim?belki daha iyi metodlar buluruz.
bunlari ucak gemisi gibi konularda dedim.

Çevrimdışı KEMAL61

• DefenceTurk
  • *
  • 0
J-Serisi Türk Füzesi
« Yanıtla #51 : 22 Aralık 2010, 22:32:37 »
Enes kardeşim  uyarını  aldım.
Fikirlerime katıldığın için teşekkür.

Saygılar

Çevrimdışı sephiroturk

• DefenceTurk
  • *
  • -3
J-Serisi Türk Füzesi
« Yanıtla #52 : 23 Aralık 2010, 01:36:41 »
Bu arada bu baslik altinda epeyce Koreliler ve nükleer santral konusulmus, malesef Kore ile anlasilamadi, devletin gerektiginde taviz vermeyip masadan kalkmasi beni daha sevindirdi açikçasi...artik hedefte Japonya var, hayirlisi olsun

Bazi arkadaslar j serisi füzelerin menzillerinin sürekli artacagini yada artirilarak uzun menzilli füze gelistirecegimizi düsünüyorlar gibi geldi bana, bunun mümkün oldugunu sanmiyorum , yildirimlar belli bir menzile kadar çikartilir ve son bulur, uzun menzilli füzeler için ise ilk etapta çok yüksek bir menzile ulasilmali ve farkli teknoloji kullanilmali
bence iki tane birbirinden kismende olsa bagimsiz  füze projemiz var

Çevrimdışı _darkraven_

• DefenceTurk
  • *
  • 0
J-Serisi Türk Füzesi
« Yanıtla #53 : 23 Aralık 2010, 01:46:30 »
F 600 T nin taşındığı araca ve roketin motor ve boyutuna bakarsak max. 500 kmleri görürüz.Daha uzun menzil için daha büyük fırlatıcı araç ve daha büyük ve güçlü motor lazım bu da roketin boyunu birhayli büyütür.(bakınız 1000 km menzilli iran,pakistan,çin,rus ve k Kore füzelerine tır boyutunda araçlarla taşınıyor)

Roket motorunu büyütmeden(dolasıyısla roketin boyutunu)menzili nasıl artıttırız derseniz cevap kısa ve öz cruise füzeleri...

Çevrimdışı armata

• DefenceTurk
  • *
  • 0
J-Serisi Türk Füzesi
« Yanıtla #54 : 23 Aralık 2010, 02:11:17 »
J  FÜZELERİ HİÇBİR  ZAMAN  BASINA  TANITILMADI.BU  KONULAR  GİZLİ  DENİYOR.

Yoo, J yani Jaguar füzeleri bu başlık dahil pek çok yerde özellikleri bilinen sistemler.

Eğer j füzesi yıldırım füzesiyse dediğin doğru.

Millet j füzesini farklı bir füzeymiş gibi lanse ettiği(nette bu füzeyle ilgili yazılanlar)için biri çıkıpta kesin olarak bu füze yıldırım füzesidir demediği için bilmeyen ister istemez farklı bir füze zannediyor.

Çevrimdışı KEMAL61

• DefenceTurk
  • *
  • 0
J-Serisi Türk Füzesi
« Yanıtla #55 : 23 Aralık 2010, 03:21:01 »
Yıldırım  füze  sisteminin  resmi  adı j-600t  olduğuna göre bence  j  füzesi yıldırım  füzesidir.
Bu  sistemin  menzilinin çok  fazla  artırılamayacağını  biliyorum.Bence  2500 km menzilli  bir  balistik  füze
sabit  bir üste bir  rampaya  konuşlandırılabilir.

Bunun yanında eğer  bu yapılamayacaksa Türkiye  gemi ya  da denizaltı konuşlu  bir  satıhtan karaya taaruz  füzesi olan  Harpoon BlockII Stand Off  füzesi  almalıdır  diye  düşünüyorum.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
J-Serisi Türk Füzesi
« Yanıtla #56 : 23 Aralık 2010, 09:43:41 »
J  FÜZELERİ HİÇBİR  ZAMAN  BASINA  TANITILMADI.BU  KONULAR  GİZLİ  DENİYOR.

Yoo, J yani Jaguar füzeleri bu başlık dahil pek çok yerde özellikleri bilinen sistemler.

Eğer j füzesi yıldırım füzesiyse dediğin doğru.

Millet j füzesini farklı bir füzeymiş gibi lanse ettiği(nette bu füzeyle ilgili yazılanlar)için biri çıkıpta kesin olarak bu füze yıldırım füzesidir demediği için bilmeyen ister istemez farklı bir füze zannediyor.

J füzesi ile Jaguar aynı şeyler. Seneler önce Savunma ve Havacılık dergisinde bununla ilgili bir konu vardı. İnternettekiler değil, savunma sanayini sıkı takip edenler bunu bilir zaten.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı EfsaneAsker

• DefenceTurk
  • *
  • 1
J-Serisi Türk Füzesi
« Yanıtla #57 : 23 Aralık 2010, 19:00:27 »
Evet Jaguar ve J'ler aynı füzeler. Ama bizim programlar birkaç yıla kadar gizli olduğu için fazla bilgi yok. Yıldırım yanlış hatırlamıyorsam 2002-2003 gibi test edilmiş.

Çevrimdışı klom

• DefenceTurk
  • *
  • 0
J-Serisi Türk Füzesi
« Yanıtla #58 : 23 Aralık 2010, 22:14:25 »
Arkadaşlar babam emekli bir subay ve 2004 yılında emekli oldu. 2000-2004 yılları arasında Ankara Elmadağ'daki füze tesislerinde görev yaptı ve dedikleri doğru mudur bilmem ama görev yaptığı dönemde Tübitak üretimi 800km menzilli balistik füzelerimizin olduğunu söylemişti. Ben bu projelerin gizli gizli yürütüldüğü kanısındayım nitekim Yıldırım füzeleri 6yıldır envanterdeydi ve daha geçen yıl haberimiz oldu.

Çevrimdışı KEMAL61

• DefenceTurk
  • *
  • 0
J-Serisi Türk Füzesi
« Yanıtla #59 : 24 Aralık 2010, 12:00:58 »
Bazı kaynaklarda  Türkiye'nin  500 km  menzilli bir füze üzerinde çalıştığı yazılıyordu.
Klom'un  belirttiği  800 km  menzilli  füze  o  füze  olmalı.Ya  da  Yıldırım 2  olabilir.