Gönderen Konu: Jaguar/Kasırga/Bora Füzeleri  (Okunma sayısı 212938 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Ynt: Jaguar/Kasırga/Bora Füzeleri
« Yanıtla #220 : 06 Ocak 2019, 11:31:39 »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Mermi

• DefenceTurk
  • *
  • 28
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #221 : 06 Ocak 2019, 13:49:22 »
Ürünler seri üretime geçtikçe, yurt dışınada ihracatlar başlayınca 5, 10 yıl sonra Raytheon gibi bir şirket oluruz inşallah.

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 182
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #222 : 06 Ocak 2019, 14:27:20 »
Bundan 69 Yıl önce 1950 de Birleşmiş milletler çerçevesinde Kore'ye göndermiş olduğumuz askerlerimizin iç donu dahil tüm techizatının ABD tarafından karşılanıyordu.  45 yıl önce ise 1974 Bariş harekatını başkaları tarfından üretilmiş ve bizlere satılmiş olan techizat ile tamalamak zorunda kaldık.
Barış harekatı sonrasında uygulanmış olan silah ambargosu ile , başkaları tarafından üretilmiş bizlere satılmış  techizatın  ancak onların onaylayıp mutabık kalacakları hallerde kullanabileceğimizi geç de olsa idrak edebildik.
Yani bu günkü savunma sanayimizin temel taşları 1974 itibarı ile atılmaya başlandı hali ile rakiplerimizin savunma sanayilerene kıyasla oldukça gençiz.
Konuya bu perspektifden yaklaşarak, hedeflediğimiz seviyeye ‘’ Mümkün olabildiğince bağimsız ve kendi kendi ne yeterlilik’’ düzeyine tam olarak ulaştığımız söylenemez. Rakiplerimiz ile ayni düzeye gelebilmek için kapatmamız gereken açık mevcut.  Bu açık ancak iyi eğitim, kalifiye eleman, doğru planlama ve azimile kapatılabilir. Sonlanmış olan başarılı projelerin sonucunda çıkmış olan ürünlerin ordumuza katmakta olduğu gücü görerek hali ile hep birlikte gururlanıyoruz.    ‘’ Yola devam durmak yok’’

Çevrimdışı tumucin

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #223 : 06 Ocak 2019, 20:38:59 »
80 milyonluk ülkeyiz kapata biliriz 

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 182
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #224 : 06 Ocak 2019, 20:58:16 »
80 milyonluk ülkeyiz kapata biliriz

Kapatabiliriz kısmına katılıyorum, ama sadece kabarık nüfüs ile olmak le olmuyor ,sizde bilirsiniz ;)

Çevrimdışı Hyperspace

• DefenceTurk
  • *
  • 58
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #225 : 11 Ocak 2019, 20:08:40 »
  Abd İran uzaya roket fırlatacak diye yaygara koparıyor gene ICBM teknolojisi içeriyor diye.Eh bizim de milli SLV projemiz var yarın birgün biz de hayata geçirince bize ne diyecekler çok  merak ediyorum

Çevrimdışı vural131

• DefenceTurk
  • *
  • 0
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #226 : 12 Ocak 2019, 12:14:50 »
Merhaba,
Cagrafyamizin jeopolitik konumuna bakinca bizim uzun menzilli balistik fuze noktasinda acil ihtiyacimiz bana gore anadoludan suveys kanalini,hazar denizini ve bati akdenizi vurabilecek cep degeri dusuk gemisavar balistik fuzelere ihtiyacimiz var. Çin df 21 muadili diyebiliriz.

Çevrimdışı BATTLESTAR

• 2018 ve 2019 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #227 : 13 Ocak 2019, 09:20:53 »
Mühendisler ilk hedefiniz Tomahawk menzilidir ileri demek istiyorum...Keza ulusal bağımsızlık için bu kapitalizm getirgecini menzil içine almamız şart oğlu şart. Gerçi denizaltından gelecek saldırılara karşı tomahawklara eşit menzilde gezginlerle tehdit alanı oluşturamayız ama bu yüzdende çevre denizlerde özellikle denizaltılarla bir tehdit alanı oluşturmak lazımdırr ki bu da her türlü TD-X ve İdelab demektir.
Savaş Var Denildiğinde Biz;

Çevrimdışı OKÇULAR

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 84
« Yanıtla #228 : 13 Ocak 2019, 23:35:25 »
Bora sistemi muhtemelen tatbikatta. Peki bir soru videonun iç Anadolu da çekildiğini varsayarak 280 km+(Belki ihraç versiyonu da değil ++) sistemi hangi bölgede deneyebiliriz?

https://youtu.be/CX9Oryc35Hk
« Son Düzenleme: 13 Ocak 2019, 23:37:23 Gönderen: OKÇULAR »
DÜNYADA BÜTÜN GERCEKLER 3 MERHALEDEN GECER.
1. iLK BAŞLARDA HAFİFE ALINIR ÖNEMSENMEZ
2. ARKASINDAN ŞİDDETLİ BİR DİRENİŞ VE BASKIYA UĞRAR.
3. EN SON TAM BİR DOĞRU OLARAK KABUL EDİLİR..

Çevrimdışı Hyperspace

• DefenceTurk
  • *
  • 58
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #229 : 15 Ocak 2019, 16:56:26 »
Bora sistemi muhtemelen tatbikatta. Peki bir soru videonun iç Anadolu da çekildiğini varsayarak 280 km+(Belki ihraç versiyonu da değil ++) sistemi hangi bölgede deneyebiliriz?

https://youtu.be/CX9Oryc35Hk

İlginç doğrusu bu tür füzeler genelde denizde deneniyor.BORA nın orijinal yani bizim kullandığımız versiyonu aslında 300 km nin üstünde olduğu ama rsmi olarak MTCR ye uydurmak için 280 km olarak belirtildiği bazı çevrelerde konuşuluyor