Gönderen Konu: TAI-TUSAŞ TÜRK HAVACILIK VE UZAY SANAYİ  (Okunma sayısı 11092 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Alp

• DefenceTurk
  • *
  • Beğeni Puanı +10/-9
  • DefenceTurk.com
Ynt: TAI-TUSAŞ TÜRK HAVACILIK VE UZAY SANAYİ
« Yanıtla #20 : 08 Temmuz 2019, 16:50:09 »

Alıntı
TEI’de Yeni Dönem.

TUSAŞ Motor Sanayii (TEI) Yönetim Kurulu’nda geçen hafta önemli bir değişiklik gerçekleşti. Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ), General Electric, Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı (TSKGV) ve Türk Hava Kurumu (THK) arasında kurulmuş olan şirkette Yönetim Kurulu Başkanlığı makamı sessiz sedasız boşaldı. Teamül olduğu üzere uzun süredir TEI Yön Kur Başkanlığı görevini üstlenen TUSAŞ Genel Müdürü ve CEO’su Dr. Temel Kotil görevinden ayrıldı. Kotil’den boşalan göreve henüz bir atama yapılmadı.

http://c4news.me/MY23j

Acaba neden ayrıldı? Bence gayet başarılıydı.

Bir bildiğim yok tamamen benim düşüncemdir. Acaba diyorum sadece...

TEİ; General Electric ortaklığı, Hürjette F404 GE motoru düşünülüyordu ve konsept ona göre dizayn edilmişti ... Tuttuk Konsepti EJ 200 diyerek değiştirdik... GE' ye belkide yüzlerce motorluk pazar kaybettirdik.. Kendiside TAI'nin başıydı zaten... GE de olmaz öyle şey dedi İstenmeyen Adam(Persona Non Grata) ilan etti. Hem benim ortaklığımın başında olacan hemde potansiyel işimi başkasına verecen dedi, olmaz öğle şey dedi... Oldumu, bana mantıklı geliyor...

Çevrimdışı カメせ

• DefenceTurk
  • *
  • Beğeni Puanı +3/-1
  • DefenceTurk.com
Ynt: TAI-TUSAŞ TÜRK HAVACILIK VE UZAY SANAYİ
« Yanıtla #21 : 08 Temmuz 2019, 18:03:53 »
Alıntı
@Temel_Kotil

2018 yılında 2 bin 500 ve Ocak ayından bugüne bin 200’ün üzerinde gözleri yüksekte yeni çalışma arkadaşımızı bünyemize kazandırdık. Her gün ülkemiz için daha da güçleneceğiz. 10 yıl içerisinde projeleri bitirdiğimiz zaman alanında dünyanın ilk 10 şirketinden biri olacağız.

Çevrimdışı カメせ

• DefenceTurk
  • *
  • Beğeni Puanı +3/-1
  • DefenceTurk.com
Tai.
« Yanıtla #22 : 09 Temmuz 2019, 18:07:21 »
Alıntı
Genel Müdürümüz Prof. Dr. Temel Kotil: “TUSAŞ’ta ürettiğimiz ve üreteceğimiz daha çok proje var. Seri üretimler başlayınca ayda 20 ürün üretebileceğiz. Ciro böylece 11 milyar dolara çıkacak ve dünyada ilk 10’a gireceğiz.”
@Temel_Kotil
  #TürkHavacılıkUzaySanayii #TUSAŞ