Gönderen Konu: Büyük Ortadoğu Projesi  (Okunma sayısı 21573 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SEHİTLERİNSESİ

• DefenceTurk
  • *
  • 0
Büyük Ortadoğu Projesi
« Yanıtla #10 : 03 Eylül 2009, 09:51:58 »
Büyük Ortadoğu Projesi

AKP’NİN TÜRKİYE’Yİ ABD’NİN EMRİYLE BOP DOĞRULTUSUNDA DÖNÜŞTÜRME PLANI

Türkiye AKP hükümetinin uygulamaya sokma adımlarını attığı “Kürt Açılımı” ve “Demokratik Açılım” kılıflarıyla Pimi Çekilmiş El Bombalarına Dönüşüm yoluna girilmiştir. AKP hükümetinin sözde Kürt sorununa ilişkin çözüm amacıyla İçişleri Bakanlığı’nın kontrolünde yürüttüğü “Demokratik Açılım” paketi kapsamında ilk somut adım olarak K.Irak’taki Mahmur Kampı’nda kalan Türkiye karşıtı 11 bin PKK sevdalısının Türkiye’ye geri dönmelerini sağlamak oluşturmaktadır. Dışişleri, İçişleri ve MİT mensuplarından oluşacak olan bir komisyon kurularak Mahmur Kampı’na giderek kimlik tespiti yapıp kampta kalanlarla tek tek görüşerek beklentilerini belirleyip kampta doğan kimliksiz olan gençleri nüfus kaydına almak için çalışma başlatacak. Mahmur kampı 60 kişilik bir komite tarafından yönetilmekte ve Kürt yönetiminin denetiminde bulunan kampın kaymakamı dahil kurum müdürleri Kürt yönetimince atanmaktadır ve kampın güvenliği de Peşmergeler tarafından sağlanmaktadır.
AKP hükümeti, ABD’nin emriyle Mahmur Kampında bulunan 11 bin PKK sevdalısını ikna ederek Türkiye’ye geri getirmeye çalışmaktadır. Fakat kampta bulunan 11 bin PKK sevdalısı Türkiye’ye geri dönmeye yanaşmamaktadır. Kamp yönetimi göç etmelerine neden olan şartların ortadan kalkması ve Abdullah Öcalan’ın bu konuda açıklama yapması halinde geri dönülebileceğini söyledi. Geri dönüş şartlarıyla ilgili bir kamp yetkilisi de “Kürt sorunu çözülmeli. Kürtçe üzerindeki yasaklar tamamıyla kalkmalı. Kürtçe ana dil eğitimi sağlanmalı. Kürt kimliği anayasada yerini almalı. Genel afla ilgili düzenleme yapılmalı. Öcalan serbest bırakılmalı. Köylerimize geri dönüş için gereken şartlar sağlanmalı, zararlarımız karşılanmalı. Geri dönen ailelere dava açılmamalı.” Mahmur sakinleri de geri dönmeye zorlanmaları halinde direneceklerini  söyledi”.
Sayın Başbakanım siz ve hükümetiniz bu ve bununla birlikte diğer tüm uygulamalarınızla PKK’yı “AK”, TSK’yı “KARA” durumuna getirdiniz ve 1984 yılından bugüne gençliğinin baharında canını bu VATAN için hiç tereddütsüz veren ŞEHİTLERİMİZ’i de suçlu duruma sokarak onların aziz ruhlarına kara leke sürdünüz. Sayın Başbakanım siz ve hükümetiniz bu yaptıklarınızın vebalini büyük TÜRK Milleti’ne ve yüce ALLAH’a nasıl ödeyebilmeyi düşünüyorsunuz?
Saygılarımla,
FİKRET ŞAHİN
07.08.2009
« Son Düzenleme: 08 Ekim 2015, 13:01:19 Gönderen: SKYWOLF »

Çevrimdışı Şahinbey

• DefenceTurk
  • *
  • 0
Arkadaşım kusura bakma ama bu Fikret ŞAHİN kim?

Çevrimdışı Pardus-TR

• DefenceTurk
  • *
  • 0
Ben de merak ettim bu Fikret ŞAHİN'i.

İnternetteki arama sonucu, arkadaş cevap verene kadar, biri SHP'li bir başkan, ikincisi Yeditepe Üniversitesi Mimar ve Mühendislik Fakültesi Genetik ve Biyomühendislik Bölümü Başkanı ve Biyoteknoloji Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Fikrettin Şahin.
Tahminimi SHP'li Başkan olarak kullanıyor ve buraya aktarıyorum;

1951-Tunceli. Kocaeli’nde öğretmenlik mesleğine başladı. Yaklaşık 16 yıl süreyle ilk, orta ve liselerde öğretmenlik ve müdürlük yaptı. Kocaeli Tüm Öğretmenler Birleşme ve Dayanışma Derneği’nin kurucu üyeliğini yaptı. Ümraniye SHP örgütünde 2 yıl üst üste ilçe başkanı seçildi. Eğitimciler Derneği kurucu üyeliğinin yanı sıra Kartal Halk Ekmek Fabrikası’nda müdür olarak çalıştı. 1991’de İstanbul 4. bölgeden milletvekili adayı olda. 7 Haziran 1992’de Sarıgazi beldesi Belediye Başkanı seçildi ve 3 dönemdir bu görevini sürdürüyor. Karacaahmet Vakfı, Nazım Hikmet Vakfı ve İnsan Hakları Derneği üyesi. Evli ve 4 çocuk babası.

KAYNAK : http://www.shp.org.tr/uyeler/fikret-sahin/

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
Yanıldınız...

Yazının sahibi adını orada zaten belirtmiş. Kimliğini, özgeçmişini vs açıklamasına gerek yok ki! Sadece bir vatansever olarak görüşlerini bildiriyor.

ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı akrep

• DefenceTurk
  • *
  • 1
camur at izi kalsin....türünden bir yazi
saygilar

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
camur at izi kalsin....türünden bir yazi
saygilar

Ben yazara harfiyen katılıyorum. Gerçekleri belirtmiş. Görünen köy klavuz istemez.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı cüzzamlı melek

• cüzzamlı melek
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
bağımsızlık, benim karakterimdir!

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
Kürt Ulusal Konferansı" Erbil’de toplandı
« Yanıtla #17 : 23 Temmuz 2013, 19:24:37 »
Kürt Ulusal Konferansı" Erbil’de toplandı

Öcalan'a özgürlük istediler! Dahası da var
23 Temmuz 2013, 14:15

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş

Türkiye, Irak, İran ve Suriye’deki Kürt grup ve parti temsilcilerini Kuzey Irak’taki Erbil kentinde toplayarak 4 saat süren konuşma yapan Bölgesel Kürt Yönetimi Başkanı Mesut Barzani, “Sayın Talabani ile sayın Öcalan'ın da aramızda bulunmasını isterdim. Temennim Allah'tan odur ki Talabani bir an önce sağlığına kavuşur, Öcalan da özgürleşir; hepimiz birlikte ulusumuzun çıkarları için mücadeleye devam ederiz. Şehitler Ölümsüzdür. Yaşasın Kürtler. Yaşasın Kürdistan” dedi.

Barzani konuşmasında, “Başlıca amacımız Kürdistan’ın dört parçasındaki tüm siyasi kesimlerin ortak talep ve stratejik birliktelik ile barış ve birlikte yaşama mesajını bölge halklarına iletmektir." ifadesine de yer verdi.

Kuzey Irak’taki Kürt kanalları ve medyası, Selahaddin kentinde Mesut Barzani’nin başkanlığında Abdullah Öcalan'ın önerisi ile yapılması kararlaştırılan ‘Kürt Ulusal Konferansı’nın ön hazırlık toplantısına geniş yer ayırdı.

Bölgesel Kürt Hükümeti Başbakanı Neçirvan Barzani’nin de katıldığı toplantıda Barzani’nin lideri olduğu Irak Kürdistan Demokrat Partisi’ni Kemal Kerkük'i, yurt dışında tedavisi süren Irak Devlet Başkanı Celal Talabani’nin lideri olduğu Kürdistan Yurtsever Birliği’ni Sadi Pira ve Adnan Müfti, temsil ederken, Suriye’deki PKK’nın kolu PYD’nin eş genelbaşkanları Salih Muslim ve Asya Abdullah, Türkiye’den BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, DTK Eş Başkanı Ahmet Türk, KCK’dan Yürütme Konseyi üyeleri Sabri Ok, Zeki Şengali ve Ronahi Serhat da toplantıda yer aldı.

BARZANİ: ADİL DİL VE BARIŞÇIL TEMELDE ÇÖZÜM İSTİYORUZ

Bölgesel Kürt yönetimi Başkanı Mesut Barzani, 4 saat süren toplantıda Kürt Ulusal Kongresi’nin, Kürdistan olarak nitelendirdiği Irak, İran, Suriye ve Türkiye’nin belli kesimlerindeki tüm siyasi kesimlerinin önemli ortak amaçlarından biri olduğunu, uzun süreden bu yana çalışmalar yapıldığını ifade ederken, “Sürekli olarak sayın Mam Celal (Talabani), Abdullah Öcalan ve Kürdistan’ın diğer parçalarındaki siyasi şahsiyetler ile görüş alışverişinde bulunuyorduk. Hatırlıyorum, 70’li yıllarda bizler sürekli olarak Kürt Ulusal Kongresinin düzenlenmesi gerektiği konusunda makaleler yayınlıyorduk” dedi.

Mesut Barzani Kürt Ulusal Kongresi’nin 1 ay içerisinde Erbil’de düzenlenmesi için toplandıklarını ifade ederken, “Başlıca amacımız Kürdistan’ın dört parçasındaki tüm siyasi kesimlerin ortak talep ve stratejik birliktelik ile barış ve birlikte yaşama mesajını bölge halklarına iletmektir. Bu kongrede Türk, Arap ve Fars halklarına Kürt halkının barış ve eşitlik temelinde birlikte yaşamak istediğini söyleyeceğiz” dedi. Kürt lider, hiçbir komşu ülke veya halka karşı düşmanlığı değil, aksine düşmanlıkları ortadan kaldıracak Kürt sorununun adil ve barışçıl temelde çözümünü istediklerini anlatırken şöyle konuştu:

“Çünkü biz inanıyoruz ki Kürt ulusu ve Kürdistan’ın doğal zenginlikleri ile bölgenin gelişmesi ve bölgedeki tüm halkların yaşam şartlarının en üst düzeye çıkacaktır. Kürtler bölgede huzuru sağlamak istiyorlar ve demokrasi istiyorlar. Bunlar silahla elde edilemez, bize gerekli olan barıştır. Kürdistan Bölgesinin tecrübesi şunu gösterdi ki Kürtlerin özgürlüğü; komşularımıza karşı savaş, saldırı ve tehdit değil, huzur, yaşam ve bölge ekonomisinin gelişmesidir. Bu da Kürtlerin barışsever olduğuna dair en büyük kanıttır. Yeni dönemde en güçlü silah; dünya ülkeleri ile en iyi muamele yolu ve halkımızın doğal haklarının garantiye alınmasının en büyük yolu diyalog dili, barış ve demokratik yöntemlerdir. Bu yöntemlerin sonucunda uluslar arası alandaki taleplerimiz ve Kürtlerin dünya merkezindeki kapsamı daha da güçlü olacaktır.”

Mesut Barzani, Kürtler’in daha önce verdikleri silahlı mücadelenin bunu varlıklarını kabul ettirmek ve ulusal kimlikleri için yaptıklarını anlatırken, şunları söyledi:

“ARTIK YENİ DÖNEMDEYİZ”

“Kürtler silahlı mücadeleyi kendi istekleri üzerine değil kendilerine dayatıldığı için yapmışlardır. Kürt ulusu çok fazla acı ve zulüm çekmiştir ve ona karşı her türlü silah kullanılmıştır. Bu nedenden dolayı Kürtler yaşamı ve silahsız bir dünyayı çok seviyorlar. Allah’a şükür artık yeni bir dönemdeyiz ve artık kimse silah zoru Kürtler ile karşı karşıya gelemiyor. Bu gerçek bölge devletleri ve güçleri tarafından da anlaşıldı ve Kürtleri yok etmek artık hayallerde bile gerçekleşemeyecek. Bu nedenle yeni süreçte Kürt halkı ve Kürdistan’ın siyasi güçleri ortak strateji ile Kürt halkının barış mesajını herkese ulaştırmalı ve Kürtlerin tüm siyasi kesimleri de bu mesaja bağlı kalmalıdır.”

Barzani, hazırlıklarının titizlikle yapılmasını istediği Kürt Ulusal Kongresi’nin ‘Kürdistan’ olarak nitelendirdiği bölgede yaşayan diğer halklarının çıkarlarını göz önüne almadığımız anlamına gelmemediğini, Kürtlerin geleceği ile ilgili büyük umutlar beslediğini; birlik halinde sürekli çalışılması halinde barışçıl aydınlık geleceğe ulaşacaklarını inandıklarını belirtti. Barzani, sözlerini, “Sayın Talabani ile sayın Öcalan'ın da aramızda bulunmasını isterdim. Temennim Allah'tan odur ki Talabani bir an önce sağlığına kavuşur, Öcalan da özgürleşir; hepimiz birlikte ulusumuzun çıkarları için mücadeleye devam ederiz. Şehitler Ölümsüzdür. Yaşasın Kürtler. Yaşasın Kürdistan” diyerek tamamladı.

http://www.haberfedai.com/haber/2622/ocalana-ozgurluk-istediler-dahasi-da-var

Çevrimdışı KORAYKURT

• DefenceTurk
  • *
  • 2
  • DefenceTurk.com
Ynt: Kürt Ulusal Konferansı" Erbil’de toplandı
« Yanıtla #18 : 23 Temmuz 2013, 21:04:42 »
Başbakan AKP kongresine Barzani'yi davet etmiş, kırmızı halılarla karşılamış,büyük bir şov yapmıştı.Barzani Kürt konferansına niye Tayyip Erdoğan'ı davet etmedi acaba.Başbakanın jestine karşılık büyük bir jest yapmış olurdu.Bu adamlarda hiç kibarlık denen bir kavram yok.  :P

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
Ynt: Kürt Ulusal Konferansı" Erbil’de toplandı
« Yanıtla #19 : 23 Temmuz 2013, 22:35:55 »
Başbakan AKP kongresine Barzani'yi davet etmiş, kırmızı halılarla karşılamış,büyük bir şov yapmıştı.Barzani Kürt konferansına niye Tayyip Erdoğan'ı davet etmedi acaba.Başbakanın jestine karşılık büyük bir jest yapmış olurdu.Bu adamlarda hiç kibarlık denen bir kavram yok.  :P

Allah'ın kırosu işte. İnsan bir davet eder. Kırmızı halılar serdirir. Kürdistan seninle gurur duyuyor diye koyunlarına tezahürat yaptırır. Ama nerede onda o incelik.  ;D