Gönderen Konu: 1991 DOĞUMLULARIN CELP DÖNEMLERİ VE ASKERLİK DURUMLARI  (Okunma sayısı 56574 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı RekarnO

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 2
1991 DOĞUMLULARIN CELP DÖNEMLERİ VE ASKERLİK DURUMLARI
« Yanıtla #30 : 09 Şubat 2011, 12:21:55 »
e-devlete girmek için wia.dll diye bir dosya istiyor giremedim. yardım.

E-devlete girmek için herhangi bir program istendiğini ben bilmiyorum. Ama java veya diğer görüntü destekliyicilerle alakalı olabilir. Hatta fremework 2 ya da üzeri limited kullanılması lazım olabilir.

açıkcası başka bir fikrim yok..

Sadece tc.kimlik no ilemi bakılıyor eğer öyleyse direk tc.kimlik verilen adresin linkini verirmisiniz.

https://giris.turkiye.gov.tr/Giris2/sifreGiris?actionName=sifreGiris

T.C kimlik nosu ve e devlet şifresiyle giriş için belirlenen sayfa bu.

Çevrimdışı Hawkerx

• Yarbay John Sheppard
  • DefenceTurk
  • *
  • 1
  • Başarılarını gizlemek, en büyük başarıdır. La Roch
« Yanıtla #31 : 09 Şubat 2011, 13:14:40 »
e-devlete girmek için wia.dll diye bir dosya istiyor giremedim. yardım.

E-devlete girmek için herhangi bir program istendiğini ben bilmiyorum. Ama java veya diğer görüntü destekliyicilerle alakalı olabilir. Hatta fremework 2 ya da üzeri limited kullanılması lazım olabilir.

açıkcası başka bir fikrim yok..

Sadece tc.kimlik no ilemi bakılıyor eğer öyleyse direk tc.kimlik verilen adresin linkini verirmisiniz.

https://giris.turkiye.gov.tr/Giris2/sifreGiris?actionName=sifreGiris

T.C kimlik nosu ve e devlet şifresiyle giriş için belirlenen sayfa bu.

E-devlet şifremiz yok nasıl alıcaz ?

ELLER YUKARI HERŞEY AJAN SHEPPARDIN KONTROLU ALTINDA. [SGA 5X19-VEGAS] (STARGATE ATLANTİS CSI VERSİON EPİSODES)

Çevrimdışı RekarnO

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 2
« Yanıtla #32 : 09 Şubat 2011, 13:18:52 »
Tam da senin işine yarayacak konuyu açmıştım forumda..Bir bak eğer yardımcı olabileceğimiz bir konu varsa yardımcı olurum..

http://www.defenceturk.com/index.php?topic=2953.msg21719;topicseen#msg21719

Kısacası en yakın ptt şubesine gitdip, 1 tl ücret ödeyeceksin. onlar sana üç dört sayfa döküman verip imzalatacaklar.ve kapalı bir zarf verecekler. O zarfta ilk şifren olacak. sonra ilk giişte o şifreyi değiştireceksin..

Gerisi zaten çok kolay..

Çevrimdışı arnork

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #33 : 18 Nisan 2011, 11:15:49 »
MAYIS 2011 ER CELBİNDE SİLAHALTINA ALINACAK
YÜKÜMLÜLERE AİT TRT DUYURUSU

1. MAYIS 2011 ER CELP DÖNEMİNDE SİLAHALTINA ALINACAK ER STATÜSÜNDEKİ YÜKÜMLÜLERİN, CELP VE SEVK İŞLEMLERİNE İLİŞKİN HUSUSLAR, 1111 SAYILI ASKERLİK KANUNU’NUN 45’İNCİ MADDESİ UYARINCA MÜTEAKİP MADDELERDE AÇIKLANMIŞTIR.

2. MAYIS 2011 ER CELBİ 1’İNCİ GRUPTA SEVKE TABİ YÜKÜMLÜLERİN 23 - 26 MAYIS 2011, 2’NCİ GRUPTA SEVKE TABİ OLANLARIN 04 - 06 TEMMUZ 2011 TARİHLERİ ARASINDA SEVKLERİ YAPILACAKTIR.

3. MAYIS 2011 ER CELP DÖNEMİNDE;

A. 1991 DOĞUMLU VE BUNLARLA İŞLEME TABÎ ER STATÜSÜNDEKİ YÜKÜMLÜLERDEN, KAYITLI OLDUĞU ASKERLİK ŞUBESİNİN GENEL CELP DÖNEMİ MAYIS 2011 OLANLAR,

B. CELP DÖNEMİ MAYIS 2011 OLMADIĞI HALDE, MAYIS 2011 CELP DÖNEMİNDE SİLAHALTINA ALINMAK İSTEYEN YÜKÜMLÜLERDEN BU TALEPLERİ UYGUN BULUNANLAR,

C. YASAL NEDENLERLE ASKERE SEVKLERİ TEHİR EDİLENLERDEN, MAYIS 2011 ER CELP DÖNEMİNDE SEVKE TABİ OLANLARIN SEVKLERİ YAPILACAKTIR.

4. SEVKE TABİ YÜKÜMLÜLER, SEVK EDİLECEKLERİ EĞİTİM MERKEZLERİNİ 06 MAYIS 2011 TARİHİNDEN İTİBAREN e-DEVLET KAPISI ÜZERİNDEN www.turkiye.gov.tr ADRESİNDEN ÖĞRENEBİLECEKLERDİR.

5. MAYIS 2011 ER CELP DÖNEMİNDE SEVKE TABİ YÜKÜMLÜLERİN İSİM LİSTELERİ, 06 MAYIS 2011 TARİHİNDEN İTİBAREN ASKERLİK ŞUBELERİNDE İLAN EDİLECEKTİR.

6. YÜKÜMLÜLER SEVK İŞLEMLERİNİ YAPTIRMAK İÇİN; NÜFUS CÜZDANLARI İLE BİRLİKTE SEVK TARİHLERİNDEN ON GÜN ÖNCESİNDEN ŞUBELERİNE BAŞVURARAK SEVK EVRAKINI ALABİLECEKLERDİR.

7. MAYIS 2011 ER CELBİ 1’İNCİ GRUPTA SEVKE TABİ OLANLARDAN 26 MAYIS 2011 DAHİL, 2’NCİ GRUPTA SEVKE TABİ OLANLARDAN 06 TEMMUZ  2011 DAHİL TARİHLERİNE KADAR ASKERLİK ŞUBELERİNE MÜRACAAT EDEREK, SEVK İŞLEMLERİNİ YAPTIRMAYANLAR İLE SEVK EVRAKINI ALDIKLARI HALDE, KENDİLERİNE TANINAN YASAL YOL SÜRESİ SONUNA KADAR BİRLİKLERİNE KATILMAYANLAR, 1111 SAYILI ASKERLİK KANUNU’NUN 89’UNCU MADDESİ GEREĞİNCE BAKAYA İŞLEMİNE TABİ TUTULACAKLARDIR.

8.  AYRINTILI BİLGİ TRT TELETEKST SAYFALARINDA YER ALMAKTADIR.

9. 1111 SAYILI ASKERLİK KANUNU’NUN 45’İNCİ MADDESİ GEREĞİNCE BU DUYURU YÜKÜMLÜLERE TEBLİĞ NİTELİĞİNDEDİR.                           

http://www.asal.msb.gov.tr/esasicerik_dosyalar/01icerik.htm

Çevrimdışı arnork

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #34 : 05 Mayıs 2011, 08:54:32 »
Arkadaşlar mayıs 2011 celbinde askere alınacak kişilerin sevk birlikleri 06 mayıs yani yarın cuma günü askerlik şubelerinde dağıtılmaya başlanacaktır.

silah altına alınacak arkadaşlara duyurulur..

Çevrimdışı enes38

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #35 : 05 Mayıs 2011, 08:56:52 »
Arkadaşlar mayıs 2011 celbinde askere alınacak kişilerin sevk birlikleri 06 mayıs yani yarın cuma günü askerlik şubelerinde dağıtılmaya başlanacaktır.

silah altına alınacak arkadaşlara duyurulur..
allah yardımcıları olsun   mayısın 20  sinde  birçoğu birliğine teslim olacak  2 tertip  gitmenin tadını  çıkarsınlar  en  güzel zamanda  gidiyorlar.

Çevrimdışı arnork

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #36 : 05 Mayıs 2011, 09:21:38 »
Bir ihtimal ben de yarın öğreneceğim birliğimi. Güzel bir celp döneminde gideceğim sanırım. A gurubuna düşersem tadından yenmez :D

Arkadaşlara birşey de ben bilgi vereyim. Askerlik şubesine gidemeyenler E-devlet üzerinden eğitim birliklerini öğrenebilirler. https://www.turkiye.gov.tr/ ardesinden milli savunma bakanlığı bilgi ekranı üzerinden sevk bilgilerini bu gece 00:00 dan itibaren öğrenebilirler. E-devlet şifresi olmayan arkadaşlar en yakın PTT şubesinden 1 TL karşılığında şifrelerini alabilirler. Bu da benden olsun :D

Bütün arkadaşlarıma hayırlı olsun. Allah yardımcımız olsun...