Gönderen Konu: BARIŞ KARTALI PROJESİ  (Okunma sayısı 77578 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı akrep

• DefenceTurk
  • *
  • 1
BARIŞ KARTALI PROJESİ
« Yanıtla #40 : 10 Temmuz 2012, 01:00:25 »
AYDIN

yazmissin bilmem " 50-100-500 yıl sonrasına göre düşünüp....... " nice insanin vizyonlari var nicesini gerceklestirmek ister ama ömür yetmez...
eee simdilik uzaya daha cikamadigimiza göre ve oradan baskalarinin daha tam öyle seyleri yerlestirmedikleri icin... misal malatyaya nato kuruyor, erken uyari icin... ne gerek vardi adamlarin uydularnan yapa bilmis olsalardi...
yani demek istedigim.. simdiki elde olanlaran idare etmek lazim.. tabi herseyin daha ilerisini iyisinide pilanlamak yapmak lazim...ama yinede ayaklar yerede basmasi lazim... daha uzaya kendi istihbarat uydumuzu yerlestiremedik

saygilar

Çevrimdışı sentetik

• DefenceTurk
  • *
  • 0
BARIŞ KARTALI PROJESİ
« Yanıtla #41 : 14 Temmuz 2012, 11:58:17 »
Uydu işi o kadar kolay olsaydı dediğin yapılırdı sayın Aydın. Uydular (belli başlı amaçlar için olanlar hariç, GPS, iletişim vs. vs.) yörüngede sabit durmazlar. Bir uyduyu hareket ettirmek ise uydunun ömründen ömür çalmaktan başka birşey değildir.

Awacs'lar sadece gözetleme yapmazlar. Ayrıca Komuta-Kontrol görevini de icra ederler.

-The truth is out there

Çevrimdışı mavi1991

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 35
BARIŞ KARTALI PROJESİ
« Yanıtla #42 : 14 Temmuz 2012, 14:35:28 »
peki bir sey sormak istiyorum bizim tsk'a ait gemiler ucaklar heliler de konumu belirlemek icin amerikan gps sistemini mi kullaniyor?

Çevrimdışı AYDIN

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
BARIŞ KARTALI PROJESİ
« Yanıtla #43 : 17 Temmuz 2012, 13:59:56 »
AKREP-SENTETİK sizin gibi düşünen insanlrarın karar alma kurumlarında çoğunlukta olduğundan dolayı hiç bir şey yapamayız ve yapılmaz bundan 100 yıl önce 450 tonluk uçaklar uçacak denseydi o zamanda sizin gibi düşünen insan lar yapılan işin önünü kesmiş olsalardı bu gün bu uçaklar olmazda lütfen artık duvarları kırın aklınızın hayallerinizin sınırlarını geliştirin yoksa hep dünde kalmaya mahkum olursunuz KISACASI LÜTFEN ATATÜRK GİBİ DÜŞÜNÜN yoksa hep geriden takip edrsiniz.

Çevrimdışı akrep

• DefenceTurk
  • *
  • 1
BARIŞ KARTALI PROJESİ
« Yanıtla #44 : 17 Temmuz 2012, 14:28:10 »
AKREP-SENTETİK sizin gibi düşünen insanlrarın karar alma kurumlarında çoğunlukta olduğundan dolayı hiç bir şey yapamayız ve yapılmaz bundan 100 yıl önce 450 tonluk uçaklar uçacak denseydi o zamanda sizin gibi düşünen insan lar yapılan işin önünü kesmiş olsalardı bu gün bu uçaklar olmazda lütfen artık duvarları kırın aklınızın hayallerinizin sınırlarını geliştirin yoksa hep dünde kalmaya mahkum olursunuz KISACASI LÜTFEN ATATÜRK GİBİ DÜŞÜNÜN yoksa hep geriden takip edrsiniz.

bilmem ben ayagim yere basarak düsünüyorum.... vizyonumda o konularda acik... tabi o konularda calismalar olmali belki oluyordurda... belki baska devletler yapmislardirda...   
yani gelecekte olacak diye simdi yaa mi yürüyelim... o zaman kadari bunlarnan yetinelim... eee sen yapabiliyorsan o zaman muracat et ve yap... bir bildigin vardir...
yani vizyon fantasi hepimizde bol....
yani benim istegim bizim altay tanki yere temaz etmeden ilerlesin... antigravitation teknoloji gelistirilsin ve ondan sonra altay tankini piyasaya sürelim... hem silahlarida lazerli olsun.. onlari üretene kadari tank yapmayalim... hani vizyonumuz var ya... jet yapmayalim taki isin hizini yakalayana kadari... bilmem daha neler.... tele portation üretelim ki istedigimiz yere asker cikarmasi yapalim...
kisaca demek istedigim... insan emekleyerek yürümeye baslar... tabi teknolojinin her alaninda güncellenmek lazim... dah aiyisini üretmek lazim... ama herseyde bugünün imkanlariynan olur...
yani kendin demissin "100 yıl önce 450 tonluk uçaklar uçacak denseydi o zamanda"  yani 100 sene önce 450 tonluk ucagi zaten ucuramazlardi...  450 tonluk ucagi ucurmak icin bir 100 sene gecmis... kendi kendinle celisiyorsun...  hersey gügün sartlarina göre yapilir... daha fazlasida utopi fantazi kalir... taaa ki o gün gelene kadari...  dedigim gibi nice arkadaslarimizin genis vizyonu vardir... neler yapmak ve en kisa zamanda... ama biliyorlardir ki hersey birgünde degil zamanla our o zaman kadarida olanlarnan mecburen yetinmek lazim...

Çevrimdışı sentetik

• DefenceTurk
  • *
  • 0
BARIŞ KARTALI PROJESİ
« Yanıtla #45 : 18 Temmuz 2012, 12:28:49 »
Sayın Aydın,

Yazılanları okuyor musunuz?
Awacs'ın ne işe yaradığını biliyor musunuz? Biz uydu olmasın dedik mi? Vizyon sahibi olmakla gerçekçilik arasında fark var evet.

-The truth is out there

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
BARIŞ KARTALI PROJESİ
« Yanıtla #46 : 18 Temmuz 2012, 12:50:07 »

Atatürk rasyonel düşünceye sahipti. Hayalperest değildi. Çağın şartlarına göre, geleceği de göz önüne alarak büyük atılımlar yaptı. Mesela uçak fabrikası kurdu, ama o döneme ait uçakları üretmeyi hedefledi öncelikle, jet uçağı geliştirmeyi vs değil. Çünkü o günkü şartlarla yapılabileceğin en iyisini yaparak ihtiyacı karşıladı. Ondan sonrakiler herşeyi mahvetmiş olsa da.

Kısacası bazı şeyleri yapabilemek için. öncelikle onu başarabilecek gücünüz olması lazım. O da hadi yapalım demekle olmuyor. Bilgi, para, tecrübe ve tabi ki zaman gerektiriyor.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı furkan55

• DefenceTurk
  • *
  • 0
BARIŞ KARTALI PROJESİ
« Yanıtla #47 : 03 Ağustos 2012, 04:00:10 »
son durum nedir bilginiz varmı?

Çevrimdışı mavi1991

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 35
BARIŞ KARTALI PROJESİ
« Yanıtla #48 : 23 Ağustos 2012, 22:20:34 »
bence bu amerika projeyi bilerek geciktiriyor nede olsa gecikme tazminati diye bir sey yok turkiyenin israile olan politakalari yeni silahlara erismede sikinti yaratiyor(cobra heron predator vs)

Çevrimdışı slayerss

• DefenceTurk
  • *
  • 0
BARIŞ KARTALI PROJESİ
« Yanıtla #49 : 30 Kasım 2012, 17:20:12 »
Sizler hala bu oyuncaklarla tatmin olmayamı çalışıyorsunuz bırakın bunları kardeşim devir değişti artık bunlar kağnı gibi kaldı TÜRKİYENİN böyle bir uçağa ihtiyacı yok ülkemizin gözetleme uydusuna ihtiyacı var bu uçağa ayırdığımız kaynakla en az 5 tane uydu yapar fırlatırdık hala bu uçaklara takılmak bence askeri strateji açısındak startejik bir fiyaskodur.Yapılan bu uyduların havada kalış ve işletim maliyetlerini bu uçakla karşılaştırdığımızda çok  daha ucuza mal olacaktır orantı olarak %80 daha ucuza mal olacaktır.
sevgili aydın barış kartalının görevini amacının ne olduğunu bildiğine dair derin şüpheler oluştu bende gerçekten bu uçağın kabiliyetlerinden haberiniz varmı ? muadillerinin kailiyetlerinden haberiniz varmı? samimi söylüyorum bence en ufak bir fikriniz yok .fikriniz yksa peki neden böyle bir yazı yazma gereği duydunuz esas soru bu benim için . yoksa ucuz siyasetmi diye düşünüyorum açıkçası.sadece düşünüyorum öyle olduğunu iddia etmiyorum ;/