Gönderen Konu: Patriot Hava Savunma Sistemi  (Okunma sayısı 41485 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Ynt: Patriot Hava Savunma Sistemi
« Yanıtla #90 : 20 Eylül 2019, 14:27:13 »
patriot ömürleri  gecmistir bundan sonra kimse almaz

nedendir patriotlari  abd gelistirme icin ugrasmiyor

Nasıl uğraşmıyor? 
Sürekli geliştiriyor ya! İlk çıktığından bu yana ne kadar değişti!
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 230
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #91 : 20 Eylül 2019, 16:26:57 »
Şu karikatür Aramco olayında Arabistan'ın başına gelenler konusunda çok anlamlı olmuş :)

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #92 : 20 Eylül 2019, 16:38:44 »
Şu karikatür Aramco olayında Arabistan'ın başına gelenler konusunda çok anlamlı olmuş :)

ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 230
  • DefenceTurk.com
PATRIOT PAC-3 balistik füzelere karşı test edildi
« Yanıtla #93 : 09 Kasım 2019, 21:40:10 »
ABD’li Lockheed Martin firması tarafından geliştirilen PATRIOT PAC-3 Maliyet Azaltma Girişimi (CRI) Füzeleri, New Mexico’da bulunan test merkezinde gerçekleştirilen test atışı esnasında, iki adet taktik balistik füzeyi (TBM) başarılı bir şekilde imha etti. ABD Ordusunun Saha Gözetim Programı (FSP) kapsamında gerçekleştirilen testler, PAC-3 füzesinin güvenirliğinin doğrulanması için yapılıyor.

Lockheed Martin tarafından yapılan açıklamaya göre ABD Ordusu liderliğinde gerçekleştirilen balistik füze savunma testi, PAC-3 füze ailesinin Hit-to-Kill yeteneğini gösterdi. Test ayrıca PAC-3’ün; gelen füzeleri tespit etme, izleme ve müdahale etme yeteneğini de teyit etti. Test, ABD Ordusu temsilcileri ile mevcut ve potansiyel yabancı askeri satış (FMS) PAC-3 müşterileri tarafından gözlemlendi.

PAC-3 CRI ve MSE; taktik balistik füzeler, seyir füzeleri ve uçaklar da dahil olmak üzere gelen tehditlere karşı savunan yüksek hızlı önleyicilerdir. ABD, Almanya, Kuveyt, Japonya, Katar, Kore Cumhuriyeti, Suudi Arabistan Krallığı, Tayvan, Hollanda, Birleşik Arap Emirlikleri, Romanya, Polonya, İsveç ve Bahreyn olmak üzere 14 ülke, bu füzeleri kullanmaktadır.

https://www.savunmasanayist.com/haberler/patriot-pac-3-balistik-fuzelere-karsi-test-edildi/

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 230
  • DefenceTurk.com
Yunan Patriotları Suudi Arabistan Yolcusu
« Yanıtla #94 : 18 Ocak 2020, 19:02:46 »
Yunanistan merkezli Militaire News yayın organına göre Yunanistan, ülke savunması için tedarik edilen Patriot hava savunma sistemlerini Suudi Arabistan'a gönderecek. Talep, "çok uluslu bir şemsiye" oluşturmak isteyen ABD'den geldi. Yunanistan Dışişleri Bakanlığı bu talebe olumlu cevap verdi. Yunan Patriot sistemleri Suudi Arabistan'ın bölgedeki ülkelerle çatışmasında yer almayacak. Suudi Arabistan sevkıyatın mali maliyetini karşılayacak.

https://www.c4defence.com/Gundem/yunan-patriot-suudi-arabistan-yolcusu/9204/1

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #95 : 18 Ocak 2020, 20:57:38 »
Yunanistan merkezli Militaire News yayın organına göre Yunanistan, ülke savunması için tedarik edilen Patriot hava savunma sistemlerini Suudi Arabistan'a gönderecek. Talep, "çok uluslu bir şemsiye" oluşturmak isteyen ABD'den geldi. Yunanistan Dışişleri Bakanlığı bu talebe olumlu cevap verdi. Yunan Patriot sistemleri Suudi Arabistan'ın bölgedeki ülkelerle çatışmasında yer almayacak. Suudi Arabistan sevkıyatın mali maliyetini karşılayacak.

Ben bundan bir şey anlamadım. ???

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 230
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #96 : 18 Ocak 2020, 21:34:45 »

Ben bundan bir şey anlamadım. ???

Daha ayrıntılı bir haber...

Yunanistan, Patriot hava ve füze savunma sistemini Suudi Arabistan’a gönderiyor.

Suudi Arabistan’ın “çok uluslu bir hava kalkanı oluşturmak amacıyla” ABD aracılığıyla istediği Patriot sisteminin gönderilmesine Yunan Dışişleri Bakanlığı ve Yunan Genelkurmay Başkanlığı’ndan onay çıkarken, Yunan Milli Savunma Bakanlığı ise çekincelerini dile getirdi.

Patriot sisteminin Suudi Arabistan’a gönderilmesi Yunan hava savunmasında açığa neden olabilir. Ancak Yunan basınıza göre, Savunma Bakanlığı’nı asıl düşündüren konunun öngörülemeyen bir silahlı çatışmaya Yunanistan’ın müdahil olma ihtimali.

Suudi Arabistan’ın Yemen ile çatıştığı biliniyor ve Yunan Patriot sistemlerinin gönderilmesi de bu savaşa müdahil olma gibi yorumlanabileceği endişeleri hakim.

Yunan Dışişleri Bakanlığı ise Milli Savunma Bakanlığı’na gönderdiği yazılı raporda “Yunan Patriot sistemlerinin Suudi Arabistan’a gönderilmesinin hiçbir şekilde askeri çatışmaya müdahil olma sayılmaması gerektiği” vurgulandı.

Raporda ayrıca “Patriot’ların gönderilmesinin Suudi Arabistan’ı Yunanistan’ın ulusal çıkarlarını desteklemeye sevk edeceği” belirtildi.

https://ahval.me/tr/yunanistan/yunanistan-arabistan-dayanismasi-yunan-patriot-fuzeleri-ciddeye-gidiyor

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #97 : 18 Ocak 2020, 22:09:16 »
Suudiler Nato üyesi mi?

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 230
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #98 : 18 Ocak 2020, 23:06:27 »
Suudiler Nato üyesi mi?

Değil hocam ama petrol var ve tek mesele para. Amerikalılar petrol kuyularını, hemde aldıkları parayı korumanın derdinde birde işin içine diğer devletleri de katma peşindeler. Daha geçen günlerde Suudiler, Amerikalılara ülkelerini koruyorlar diye masrafları için 500 milyon dolar verdiler. Suudilerden Amerikalılara düzenli olarak para akıyor sizde biliyorsunuz ki Suudiler o kadar Amerikan silahını boşuna almıyor. Zaten bu silahları doğru dürüst kullanamadıklarından belli niye aldıkları çünkü Yemen'de Husilere karşı rezil oldular. Yunanistan'da Amerikan yalakası olduğu için ve tek dertleri Türkiye ile uğraşmak olduğu için, Amerikalılarla iyi geçinmeye çalışıyorlar ve Amerikalıların her dediğini yapıyorlar. Bu yaptıkları kendi ülkelerinde bile bazen tepkilere neden oluyor.
« Son Düzenleme: 18 Ocak 2020, 23:18:40 Gönderen: fırtına06 »

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 230
  • DefenceTurk.com
ABD'den Kuveyt'e 1.4 milyar dolarlık Patriot satışı
« Yanıtla #99 : 30 Mayıs 2020, 00:01:06 »
ABD Dışişleri Bakanlığı, Kuveyt'e Patriot sistemlerinin tamir ve idamesi ile füze önleme mühimmatı tedariki için 1 milyar 425 milyon dolarlık askeri satışa onay verilmesine karar verdi.

ABD Savunma, Güvenlik, İşbirliği Ajansı, Kuveyt'e dış askeri satış kapsamında sağlanan ve değerleri 800 milyon, 425 milyon ve 200 milyon dolarlık üç satış paketine ilişkin açıklama yaptı.

Satışa ilişkin açıklamada, 800 milyon dolarlık pakette 84 adet İleri Kabiliyet Patriot (PAC-3) Füze Önleme Mühimmatı ve kapsülleri, 2 Füze Önleme Test Mühimmatı, 35 modernize edilmiş Patriot Modifikasyon Kiti ve Füze Fırlatma Rampası ile ilgili elemanlarının bulunduğu belirtildi.

200 milyon dolarlık satış paketinde ise Patriot GEM-T tipi füze ve füze parçalarının tamir hizmeti, gerekli test ve destek ekipmanı, teknik veriler ve personel eğitim dokümanlarının bulunduğu ifade edildi.

Açıklamada, 425 milyon dolarlık satış paketinin de PAC-3 Alan Gözlemleme Programı, her ülkeye münhasır Patriot Füze Destek Merkezi ve ilgili ekipmanlarının yanı sıra Kuveyt Füze Montaj ve Demontaj Tesisi için teknik destek, tamir, bakım, idame ve ekipman hizmetlerini içerdiği kaydedildi.

Satışla ilgili tebligat Kongreye iletilirken, satışın gerçekleşmesi için Kongrenin 30 iş günü içinde itiraz etmemesi gerekiyor.

https://tr.sputniknews.com/savunma/202005281042140133-abdden-kuveyte-14-milyar-dolarlik-patriot-satisi/