Gönderen Konu: Çok güzel bir köşe yazısı  (Okunma sayısı 5040 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Şahinbey

• DefenceTurk
  • *
  • 0
Çok güzel bir köşe yazısı
« : 22 Aralık 2009, 12:28:24 »
Süperlig

Süperlig’de ilk yarı bitti.

En flaş takım hangisi?

Atletico Lorke.

*
Takunya United lider, bunlar ikinci... Aslında, Olimpic Lorke’ydi kulübün adı... Kandil İdmanyurdu’ndan santrfor transfer edip, sezon açılışını Habur’da kurulan seyyar statta yaptılar; sanki UEFA Kupası kazanmış gibi üstü açık otobüsle tur attılar.

*
Bismillah, daha ilk deplasmanda olaylar çıktı; milli takıma kombine bileti olan İzmir seyircisi sahaya indi, maç tatil edildi... Taraf’tar isimli spor gazetesi, “İzmirspor küme düşürülsün, Olimpic Lorke’ye 9 puan verilsin” manşeti attı.

*
FIFA’nın talimatı üzerine fikstürde değişiklik yapıldı, Olimpic Lorke’nin bundan böyle deplasmana gitmemesi, bütün maçlarını evinde oynaması, üç kornerinin bir penaltı sayılması kararlaştırıldı. Fikstür avantajını kullanan Olimpic Lorke, kiralık futbolculardan kurulu Club Liboj’u 21-0 yenerek, averajını düzeltti. Gollerin 18’ini Club Liboj kendi kalesine attı.

*
(Club Liboj’un maçı sattığı iddia edildi... “Bunlar para almış” diye rapor tutan hakem, çete iddiasıyla içeri alındı. Taraf’tar gazetesine demeç veren Club Liboj yöneticileri, “Biz namusumuzla top oynuyoruz, Takunya United’a da 42-0 yenilmiştik, ne var bunda?” dedi.)

*
Dinamo Altıok, her zamanki gibi şampiyonluk parolasıyla başladı. Ancak, bitirici vuruşlarda pek beceriksiz... En son Dersim derbisinde, sol açık Kemal, muz ortaya rövaşata çakayım derken, takım arkadaşı stoper Onur’un burnunu kırdı. Çok kritik üç puan kaybedildi.

*
Sporting Hareket desen, sağ açık Oktay’ın fuleli deparlarına rağmen, sıra takımı görüntüsünde... Maç öncesindeki ısınma hareketlerinde ip atlayarak tribünleri coşturuyorlar ama, kontratak yerine, kapalı defansla, beraberliğe razı bir görüntü çiziyorlar.

*
Bu karambolden faydalanan Olimpic Lorke, taktiği maktiği boşverdi, bol faullü, dan dun futbola başladı... Sahalarımızda görmek istemediğimiz sahneler yaşandı; rakip futbolcuları vurdu, stadı yaktı, soyunma odasının koridoruna mayın döşedi, tribünleri taradı... Neticede, Merkez Hakem Komitesi tarafından ligden atıldı... Buna rağmen, Federasyon Başkanı tarafından “fair play ödülü”ne layık görüldü!

*
E baktılar ki, Federasyon arkalarında... Olimpic Lorke tabelasını indirip, Atletico Lorke tabelasını astılar... Ama bir sorun vardı. Kaleci Ahmet’e yeşil sahalardan men cezası verildiği için, ilk 11 eksik kalmıştı... Aurelio’nun Türk yapılması taktiğiyle, Roberto Carlos’un Kürt yapılıp, kadroya alınması gündeme geldi. Ancak, İmralı’daki teknik direktör, “Ben Fener’den topçu almam, alacaksanız Keita’yı alın” dedi. Uzun pazarlıklar sonucunda, bonservisi elinde olan ve forma giyecek takım arayan amatör Ufuk’un sezon sonuna kadar kiralık oynamasına karar verildi.

*
Folluk bile olsa, küme düşürülmeyeceği kesinleşen Atletico Lorke’nin, ligi kaçıncı bitirirse bitirsin, Şampiyonlar Ligi’ne katılmasına kesin gözüyle bakılıyor. Bu sene, olmadı öbür sene, lisansı iptal edilen teknik direktörlerinin affedilmesi ve takımın başına geçmesi bekleniyor. Maçları Biji Türk’ten şifreli, yalaka televizyonlardan şifresiz yayınlanıyor.

Yılmaz ÖZDİL

http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/13270954.asp

Çevrimdışı RekarnO

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 2
Ynt: Çok güzel bir köşe yazısı
« Yanıtla #1 : 22 Aralık 2009, 16:16:32 »
Saçma, konuları bu kadarda uçurmaya gerek yok. Medya ne derse desın, onların her yazdıgı seylerle ılgılenmeyın. sız akıllı ınsanlarsınız. Bu tür yazılarla gaza gelmeyın.  Burası Türkiye, dünya karşımıza geçse bu saçmalığın teki bile gerçekleşmez.

Ne kadar batakta da olsak sonuçta Türk milletiyiz, her karanlıktan güneş gibi çıktık, birdaha cıkarız..

saygılarımla..

Çevrimdışı Şahinbey

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #2 : 22 Aralık 2009, 16:24:12 »
Saçma, konuları bu kadarda uçurmaya gerek yok. Medya ne derse desın, onların her yazdıgı seylerle ılgılenmeyın. sız akıllı ınsanlarsınız. Bu tür yazılarla gaza gelmeyın.  Burası Türkiye, dünya karşımıza geçse bu saçmalığın teki bile gerçekleşmez.

Ne kadar batakta da olsak sonuçta Türk milletiyiz, her karanlıktan güneş gibi çıktık, birdaha cıkarız..

saygılarımla..

Bence sen kendi kendine bu kadar gaz verme.. Tarihe bak bakalım Balkan ülkeleri,ortaoğu ülkeleri Osmanlı'dan nasıl kopmuş..O zamanda sistem ve süreç aynı idi şimdide aynı..

Çevrimdışı RekarnO

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 2
« Yanıtla #3 : 22 Aralık 2009, 22:50:06 »
Kendin diyorsun kardesım. Osmanlıdan koptular dıye. Osmanlıda yasamıyoruz, Turkıyede yasıyoruz. O zamankı durumla sımdıkı durum cok farklı, kaldı ki sımdıkı durumlarını goruyoruz. hep biz ders alacagımıza bıraz da baskaları ders alıp topraklarımızdakı emellerınden vazgecınler.  amac kurtler degıl. zamanında onlarla yaptıklarını sımdı kürtlerle yapıyorlar. bu haınler kendılerını hala sozde kurdıstanı kurma hayalıne adamıslar. sıstem eskıdende boyleydı sımdıde boyle ama bırseyı atlıyorlar. bu ulkede 20 mılyon kürt var dıyorlar ve bızı ayırmaya calısıyorlar. ama o beyınsızler gerı kalan 50 mılyon Turku hesaba katmıyorlar.

Eskı duzen yok artık, kafasına vur ekmegı al bır mıllet degılız. sız zannedıyormusunuzkı hep boyle devam edecek. Asla, elbet bır gun bunlerın hesabı sorulacak hemde yakında. ama bıraz daha sabır lazım bıze.

yanlıs anlasılmasın kurtler ve Türklerı sayısal olarak verdım ama bunlar gercek rakamlar degıl tabııkı.ayırma yapmamın sebebıde ayrımcılık degıl. soylenenlerı soyluyorum. hem biz tek mılletız onun ıcın kım ne derse desın ınanmamak lazım.

Bu yazıya ben ınanmıyorum ve katılmıyorum. ben burada baska nıyet ararım. sokakta kıme baksanız barut fıcısı gıbı, ılk kıvılcımda patlayacaklar. sızce bu ınsanlar nasıl bu noktaya geldı, Tabııkı bu menfaatcı medya ve ınsanlar yuzunden. bıze bıle ışlıyor yazdıkları bırakın sokaktakı halkı...

Onun ıcın rıca edıyorum bu tur yazılara ınanıp, kızıp, ofkelenerek yanlıs dusuncelere kapılmayın.

Bızım tarıhımız bu olaylarla dolu. bız hep tarıhı olup bıttıkten sonra okumuyacaz, artık bız yazacaz. dedıgım gıbı bıraz daha sabır..

Çevrimdışı Şahinbey

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #4 : 23 Aralık 2009, 09:30:40 »
1-Ben eleştirel ama eğlenceli bir yazıya başka bir yorum dahi yapmadan sadece başlıkta "güzel" dedim, sen gereksiz bir yaygara kopardın

2-Ama yazdıklarını kahvehanede hamal bile konuşur hale geldi, eğer iş bu noktaya geldiyse senin söylediklerinin bir anlamı kalmamış demektir, sen farkında bile değilsin.

3-Hele hele "Biz yeni devletiz Osmanlıya benzemeyiz " mealinden lafın bile tarih ve sosyoloji anlamında hiçte "derya deniz" olmadığının göstergesidir. Osmanlı'nın bu ayrılıkçı hareketler konusunda en azından tecrübesi vardı. Senin o bile yok. Adamlar işin show kısmına gelmiş sen hala hamaset yapıyorsun.

4-Tüm bu yazdıklarınız "zat-ı şahanelerinizin" fikri olgunluğu/bilgi yeterliliği hangi seviyede göstermiş olmasına rağmen yine de düşünme yetisi ve fikri olgunluğu "nedeni belirsiz bir hakedilmişlik duygusu ile" kendinize ayırarak , karşındakilerini ise "düşünemediği için başkalarının yönlendirmesi ile hareket edenler" olarak değerlendirip "yol gösterici,yatıştırıcı, sağ duyunun sesi" misali ahkam kesme cüretini göstermiş olduğunu anlayabilirsen, görmüş olduğun tepkinin haklılığını da anlamış olursun diye umuyorum.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #5 : 23 Aralık 2009, 12:55:10 »
Gerçekleşmez mi?

Nasıl gerçekleşmez?

Sayın Özdil gerçekleşen ve gerçekleşmeye devam eden konuları güzel bir şekilde hicvetmiş. Bu saatten sonra birşey olmaz demek ne büyük bir rahatlıktır.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı RekarnO

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 2
« Yanıtla #6 : 23 Aralık 2009, 13:36:48 »
1-Ben eleştirel ama eğlenceli bir yazıya başka bir yorum dahi yapmadan sadece başlıkta "güzel" dedim, sen gereksiz bir yaygara kopardın

2-Ama yazdıklarını kahvehanede hamal bile konuşur hale geldi, eğer iş bu noktaya geldiyse senin söylediklerinin bir anlamı kalmamış demektir, sen farkında bile değilsin.

3-Hele hele "Biz yeni devletiz Osmanlıya benzemeyiz " mealinden lafın bile tarih ve sosyoloji anlamında hiçte "derya deniz" olmadığının göstergesidir. Osmanlı'nın bu ayrılıkçı hareketler konusunda en azından tecrübesi vardı. Senin o bile yok. Adamlar işin show kısmına gelmiş sen hala hamaset yapıyorsun.

4-Tüm bu yazdıklarınız "zat-ı şahanelerinizin" fikri olgunluğu/bilgi yeterliliği hangi seviyede göstermiş olmasına rağmen yine de düşünme yetisi ve fikri olgunluğu "nedeni belirsiz bir hakedilmişlik duygusu ile" kendinize ayırarak , karşındakilerini ise "düşünemediği için başkalarının yönlendirmesi ile hareket edenler" olarak değerlendirip "yol gösterici,yatıştırıcı, sağ duyunun sesi" misali ahkam kesme cüretini göstermiş olduğunu anlayabilirsen, görmüş olduğun tepkinin haklılığını da anlamış olursun diye umuyorum.

1- Siz kendi bakış acınızdan yazıyı begenebılırsınız, buna kımsenın ıtırazı yok olmadıda zaten. ben kendı dusuncelerımı soyledım sadece. soyledıklerımınde arkasındayım . ayrıca Yaygara falan kopardıgım yok..

2- Bu ısın kahvehanede hamalların konustugunu soyluyorsunuz, ama sız farkında bıle degılsınız dıyorsunuz.  O zaman bızım gıbı hamallara farkında olmadıgımız seylerı acıklayın lutfen. bakalım bızım farkında olmadıgımız seyler nelermış.

3- İnan tarihi ve balkanları benden iyi bilemessin. Ben bir arnavut olarak oralarda yasananları sizden cok daha ıyı bılıyorum. Ayrıca benim oralarda yasamıslıgım var. herseyı bılıyorum, ve bunlara dayanarak benım sızden daha cok tecrubem oldugunu soylemek ıstıyorum. Hamaset dedigınız seyı asla yapmam. ben herseyı goruyorum ve bılıyorum. ama sız farklı dusunuyorsanız saygı duyarım.

4- dedıgım gıbı yazdıklarımın arkasındayım. Bilgı ve tecrubelerıme guvenıyorum. ve sızede herhangı bır tepkı gıstermıs degılım. fıkırlerınıze ve yazdıklarınıza saygı duyuyorum. ama bu saldırgan ve bastırmacı uslubunuzu anlamıs degılım. farklı yollardan konusmamıza ragmen aynı cızgıde gıdıyoruz. ama nedense bunları sahsınıza bır karsılık olarak kabul etmıssınız. Ben sizin her yazdıgınızın altındakı mesajları anlıyorum ama yınede dedıgım gıbı saygı duyuyorum ve sıze her hangı bır suclamada bulunmuyorum. sızde benım yazdıklarıma saygı duymak zorundasınız.bıraz aklıselım davranıp savıyenızı hafıfletmenızı umuyorum. Tepkınız cok ılerlemıs goruyorum sızı. Ben yine de sızı kırdıgım ıcın ya da yanlıs anlasıldıgım ıcın ozur dılemek ısterım. Anlatım bıcımım pek alısıla gelmıs degıl. hemen anlamanızı ummuyorum. Ayrıca yazıyıda kısısellestırmek ıstemem...

Saygılarımla..

Çevrimdışı Şahinbey

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #7 : 23 Aralık 2009, 14:23:00 »
Sayın REKARNO bu benim gereksiz ve hiçte hoş olmayan tartışmaya verilmiş son cevabımdır.Şöyleki;

Benim size bu kadar tepki göstermemin en önemli sebebi yazı hakkında yorum bile yapmamama rağmen, "siz akıllı insanlarsınız bu tür yazılarla gaza gelmeyin" demeniz ve bu kabilden yazmaya devam etmenizdir.. Belli bir eğitim almış, ülkesinin ve dünyanın sorunları ile ilgilenen ama aynı zamanda fikren ve ruhen belli  olgunluk seviyesinde olduğuna inanan birisi olarak cahil cühale yada ilkokul seviyesindeymiş gibi hitap edilmek başkalarını bilemem ama bana ağır geldi.

Elbettte ki fikrinizi beyan edeceksiniz, eleştirmekte katılmakta sizin bileceğinizi bir şey.. Ama nasihat etmemeli yada nasihat eder gibi hitap etmemelisiniz.
« Son Düzenleme: 23 Aralık 2009, 14:52:34 Gönderen: Şahinbey »

Çevrimdışı Felix

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 1
  • Beyniyle düşünmeyen bizden değildir.
« Yanıtla #8 : 23 Aralık 2009, 23:04:05 »
Arkadaşlar ikili tartışmalara girerken biraz daha dikkat edelim!...