Gönderen Konu: DTP KAPATILDI  (Okunma sayısı 4309 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
DTP KAPATILDI
« : 12 Aralık 2009, 10:54:51 »
DTP KAPATILDI

37 kişiye siyasi yasak getirildi

12.12.2009 09:39

Anayasa Mahkemesi oy birliğiyle DTP’nin kapatılmasına karar verdi. Genel Başkan Ahmet Türk ile Aysel Tuğluk’un milletvekillikleri düşürülürken, 37
kişiye siyasi yasak getirildi.

Sibel HÜRTAŞ / GAZETE HABERTÜRK - ANKARA

ANAYASA Mahkemesi, 4 gün süren mesai sonunda, “terörün odağı” olduğu gerekçesiyle, oy birliğiyle DTP’nin kapatılmasına karar verdi. Genel Başkan Ahmet Türk ile eski eş başkan Diyarbakır Milletvekili Aysel Tuğluk’un milletvekilliği düşürülürken, 37 kişiye 5 yıl siyaset yasağı getirildi.

Yüksek Mahkeme, müzakerelerin ilk üç gününde, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’nın sunduğu 141 delili tek tek inceledi. Abdullah Öcalan’ın DTP kurulmadan önce, cezaevinde avukatlarıyla yaptığı görüşmede, “Yeni parti kurulsun adı DTP olsun” şeklindeki sözlerinin yanı sıra, parti kurulduktan sonra verdiği talimatlar değerlendirildi. Üçüncü günün sonunda “Partinin bu eylemlerinin şiddet ve terör çağrısında bulunduğu” ve “PKK ile siyasi parti arasında ilişkinin var olduğu” kanaatine varıldı. Mahkeme, oy birliği ile partinin kapatılmasına karar verdi. Mahkeme dün ise Başsavcılığın siyasi yasak istediği 219 kişi için bir araya geldi. Mahkeme, toplam 41 saatlik mesai sonucunda, oy birliğiyle “DTP’nin eylemleri yanında terör örgütüyle olan bağlantıları da değerlendirildiğinde Devletin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğüne aykırı nitelikteki fiillerin işlendiği bir odak haline geldiği anlaşıldığından Anayasa’nın 68 ve 69. maddeleri ile Siyasi Partiler Yasası’nın 101 ve 103. maddeleri gereğince kapatılmasına” karar verdi.

Müzakereler sonunda 37 kişiye de siyasi yasak verilmesi kararlaştırıldı.
Başsavcı Abdurrahman Yalçınkaya, 8 milletvekili için yasak talebinde bulunurken, Mahkeme, yalnızca Ahmet Türk ve Aysel Tuğluk hakkında “Beyan ve eylemleriyle partinin kapatılmasına neden oldukları” gerekçesiyle siyasi yasak kararı verdi. Mahkeme, partinin bütün mallarının da Hazine’ye geçmesini kararlaştırdı.

İşte yasaklı DTP’liler

ANAYASA Mahkemesi’nin kararının ardından DTP’li vekiller bağımsız kaldılar. Kararın Resmi Gazete’de yayımlanması ile partinin tüzel kişiliği de sona ermiş olacak. Ahmet Türk ve Aysel Tuğluk’un milletvekillikleri ise Mahkeme’nin gerekçeli kararının yayımlandığı tarihe kadar sürecek. Yasaklanan Cizre Belediye Başkanı Aydın Budak ve Kızıltepe İlçe Belediye Başkanı Ferhan Türk ise, görevine devam edebilecek. Siyaset yasağı getirilen
37 DTP’linin isimleri şöyle: Abdülkadir Fırat, Abdullah İsnaç, Ahmet Ay, Ahmet Ertak (Şırnak Belediye Başkanı), Ahmet Türk (DTP Genel Başkanı), Ali Bozan, Ayhan Ayaz, Aydın Budak (Cizre Belediye Başkanı), Ayhan Karabulut (DTP Batman İl Başkanı), Aysel Tuğluk (Diyarbakır Milletvekili), Bedri Fırat, Cemal Kunak, Deniz Yeşilyurt, Ferhan Türk (Mardin İl Başkanı), Fettah Dadaş, Hacı Üzen, Halit Kahraman, Hatice Adıbelli, Hilmi Aydoğdu, Hüseyin Bektaşoğlu, Hüseyin Kalkan, İbrahim Sungur, İzzet Belge, Kemal Aktaş, Leyla Zana (Eski
milletvekili), Mehmet Salih Sağlam, Mehmet Veysi Dilekçi, Metin Tekçe (Eski
Hakkâri Belediye Başkanı), Murat Avcı (Parti Meclisi Üyesi), Murat Daş (Ağrı Belediye Meclisi üyesi), Musa Farisoğulları (Diyarbakır eski il başkan yardımcısı), Mustafa Tuç (Gaziantep eski il başkanı), Nejdet Atalay (Batman Belediye başkanı), Nurettin Demirtaş (Kurucu genel başkan), Orhan Miroğlu
(Eski genel başkan yardımcısı ve bağımsız Mersin milletvekili adayı), Sedat Yurttaş (Eski milletvekili-Genel Başkan Yardımcısı), Selim Sadak (Siirt Belediye Başkanı- Eski milletvekili).

Güvercinler gitti şahinler kaldı

DTP’nin “güvercinleri” olarak tanınan Ahmet Türk ve Aysel Tuğluk hakkında siyasi yasak kararı verilirken, Sevahir Bayındır, Osman Özçelik, Selahattin Demirtaş, İbrahim Binici, Fatma Kurtulan, Sebahat Tuncel hakkında ise yasak kararı verilmedi. Mahkemenin Türk ve Tuğluk’la ilgili kararlarında etkili olan olaylardan bazıları şunlar:

Türk, 18 Ocak 2006’da, Diyarbakır’da Öcalan için ‘Sayın’ sıfatını kullandı. 4 Ağustos 2007’de TBMM’de yeminler yapılırken, “Bize PKK’yı kınayın diyorlar. Kınarsak etkimiz kalmaz” dedi. 6 Kasım 2006’da Manisa’da PKK’ya ateşkes nedeniyle teşekkür etti.

Aysel Tuğluk, 11 Aralık 2006’da Doğubeyazıt’ta, “Halen operasyonlar devam ediyor. Halen dağlarda kardeşlerimiz yaşamlarını kaybediyor. Halen tecrit devam ediyor” dedi. Öcalan, partinin kuruluşunda kendi avukatlarından birinin partide temsil edilmesini istedi. Aysel Tuğluk bu çerçevede milletvekili yapıldı.

Batasuna kararı dayanak oldu

“Bir siyasi parti, terör, şiddet, baskı içeren eylem ve söylemleri kullanma hakkına sahip değildir. Bunlarla barışçıl söylemleri birbirinden ayırmak zorundadır” diye konuşan Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç, kararı
alırken AİHM’in parti kapatmayla ilgili ölçütlerini ve AİHM’in İspanya’da
kapatılan Batasuna ile ilgili kararını dikkate aldıklarını söyledi. Kılıç, “Bir
siyasi parti, demokratik ortam içerisinde, amacı ve bu amaca ulaşmak için
kullandığı araçlarını, demokratik toplum değerleriyle uyum içinde kullanmak
zorundadır” dedi.

KINAMAMAK BİLE SUÇ
İspanya’da, ayrılıkçı terör örgütü ETA’nın siyasi kanadı oldukları gerekçesiyle kapatılan Batasuna ve Herri Batasuna partileri, AİHM’e başvurmuştu. AİHM, iki partinin, ETA’nın terör eylemlerini açıkça kınamamasını gerekçe göstererek, kapatma kararlarında hukuka aykırılık bulmamıştı. AİHM, bu siyasi partilerin eylemleri ve söylemlerinin “demokratik toplum” kavramına aykırılık oluşturan bir toplum modelinin parçalarını oluşturduğunu net olarak gösterdiğine kanaat getirmişti. Anayasa Mahkemesi kapatma kararını görüşürken Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek de, “DTP, Batasuna kararını okusun” diyerek, dikkatleri bu karara çekmişti.

MECLİS’TE YENİ ARİTMETİK
Kapatma kararından sonra, DTP’nin TBMM grubunun tüzel kişiliği de sona erdi. Meclis’teki grup sayısı 3’e gerilerken, bağımsız milletvekili sayısı da 30’a yükseldi.

Adalet ve Kalkınma Partisi: 338
Cumhuriyet Halk Partisi: 97
Milliyetçi Hareket Partisi: 69
Bağımsız Milletvekili: 30
Demokratik Sol Parti: 8
Demokrat Parti: 1
Türkiye Partisi: 1
Boş: 6
Toplam: 544

‘Mahkemelerden siyasi bir görev beklenmemeli’

DTP’nin kapatılma kararını, Başkan Haşim Kılıç, kameralar karşısına geçerek
açıkladı. Kılıç’ın açıklama yaptığı odada çok sıkı güvenlik önlemlerinin alınması dikkat çekti. Tek sayfalık kısa kararı okuyan Kılıç, daha sonra, Mahkemeye yönelik eleştirileri yanıtladı:

ELEŞTİRİLER ACIMASIZ:

Karardan önce eleştirileri izledik. Bu eleştirileri çok
haksız ve acımasız olarak değerlendiriyoruz. Bizim bu partiye ilişkin gündemi tespit ederken, dışarıda sürmekte olan bir demokratikleşme süreciyle ilgili herhangi bir öngörümüz, herhangi bir değerlendirmemiz ya da buna bağlı olarak herhangi bir tasarrufumuz asla olmamıştır.

SİYASETİN YÜKÜNÜ SİYASETÇİ ÇEKSİN:

Hukukun yükünü mahkemeler çeker. Siyasetin yükünü de siyasetçilerin çekmesi lazım. Kimse mahkemelerden siyasi bir görev şeklinde bir yardım
beklememelidir. Bekleme hakkı da yoktur.

YASALARI DEĞİŞTİRİN:

Siyasi partilere, ilgili ve ihtiyaç duyulan anayasal ya da yasal değişiklikleri yapması için her fırsatta burada çağrıda bulunduk. Hemen belirtelim ki bu çağrının içinde siyasi partilerle ilgili gerek anayasal gerekse yasal düzenlemelerde terör ve şiddete ilişkin herhangi bir izin veren düzenleme asla yapılamaz, bu konuda da herhangi bir çağrımız yok.

SİYASETÇİLERE ÇAĞRI:

Siyasi, etnik, dinsel tüm farklılıklarımızla birlikte bizlerin birlikte yaşama azmini ve becerisini göstermek zorundayız. Sorunlarımız ne kadar ağır olursa olsun, çözüm yeri parlamentodur, parlamento olmalıdır ve bu inancı asla kaybetmemeliyiz. Siyasi aktörlere buradan bir çağrı yapmak istiyorum. Öfke ve siyasi gelecek endişelerinden arınarak, kaybolan diyaloglar kurulmalıdır, milletimizin layık olduğu ve demokratik hukuk devletinin gerekli kıldığı anayasal ve yasal değişiklikler bir an önce hayata geçirilmelidir.

http://www.haberturk.com/haber.asp?id=192841&cat=110&dt=2009/12/12
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Ynt: DTP KAPATILDI
« Yanıtla #1 : 12 Aralık 2009, 11:10:44 »
İNTERNETHABER

ANKARA- iŞTE SİYASİ YASAKLI 37 DTP'Lİ VE ONLARI YAKAN SÖZLERİ:

Ahmet Ertak (Eski Şırnak Belediye Başkanı): “PKK Kürt halkını destekliyor. Bizde PKK’yı destekliyoruz. PKK’yı desteklemek lazım” sözleri.

Ahmet Türk (DTP Genel Başkanı): “Bize PKK’yı kınayın diyorlar. Kınarsak etkimiz kalmaz.” Öcalan için “sayın” sıfatını kullanması, barışın sağlanmasında önemli bir rol oynadığını söylemesi.

Aydın Budak (Cizre Belediye Başkanı): “Milyonlarca Kürdün siyasal iradesi olan Öcalan’ı hücre hapsi cezasıyla cezalandırıyorlar” sözleri. “İmralıyı muhatap almak zorundasınız, geçmişte Türkiye biraz düzeldiyse bu tek taraflı ateşkes sayesindedir” sözleri.

Ayhan Karabuluk (Eski Batman Belediye Başkanı): Molotof kokteyllerinin atılıp, kamu binalarının yağmalandığı, PKK bayrakların taşındığı gösteriye katılması. DTP Batman il binasında yapılan aramada PKK bayrağı, pankart ve Öcalan resimlerinin bulunması.

Aysel Tuğluk (Diyarbakır milletvekili): “Sayın Öcalan sıradan biri değildir. Kürt sorunu konusunda savunduğu fikirler geniş kesimler tarafından kabul görmektedir.” “Öcalan siyasi irade olarak muhatap kabul edilmelidir.” “Öcalan için sayın ifadesini kullanmaya devam edeceğiz” “PKK ve Öcalan Kürt sorunundan bağımsız düşünülemez” sözleri.

Bedri Fırat (DTP Erzurum İl Başkanı): “Ülkede barışın tesis edilebilmesi için genel siyasi affın çıkarılması, İmralı’nın müzeye dönüştürülmesi” sözleri. Kendini yakarak intihar eden Leyla Velihasan isimli PKK’lının anısına saygı duruşunda bulunması. Çalışma masası üzerinde Abdullah Öcalan’ın resmini bulundurması, “Kürt kanı dökenler bu kanda boğulacaklar” demesi.

Ferhan Türk (Kızıltepe Belediye Başkanı): “Öcalan’sız dünyayı başınıza yıkarız” sloganlarının atıldığı miting düzenlemek

Fettah Dadaş (DTP Karaçoban İlçe Başkanı): PKK’ya gıda, ilaç, telefon kontörü temin etmesi.

Hilmi Aydoğdu (Diyarbakır İl Başkanı): Öcalan’ın muhatap alınması gerektiği sözleri.

Hüseyin Bektaşoğlu (DTP Erzincan İl Başkanı): Roj TV’de emniyet güçlerini aşağılayan açıklamaları. PKK propagandası yapmaktan hakkında dava açılması.

Hüseyin Kalkan (Eski Batman Belediye Başkanı): Los Angeles Times’a PKK ve Öcalan’ı övmesi.

Leyla Zana (Eski DEP Milletvekili): “Bana Diyarbakırlı diyorlar, ben Diyarbakırlı değil, Kürdistanlıyım. Buralara Doğu, Güneydoğu diyorlar. Buralar Doğu, Güneydoğu değil Kürdistandır. Bizlere bölücü diyorlar, aslında bu topraklar bizim” sözleri.

Metin Tekçe (Eski Hakkari Belediye Başkanı): Öldürülen PKK’lıların cenazesine katılmak. PKK’nın internet sitesindeki talimatıyla Hakkari’de “Kürt Dili Eğitim Hareketi” isimli sempozyum düzenlemek.

Mustafa Tuç (Gaziantep İl Başkanı): Öldürülen PKK’lıları “Kürdistan şehidi” diye tanımlaması.

Necdet Atalay (Batman Belediye Başkanı): Öcalan’ın muhatap alınması gerektiği yönündeki açıklaması.

Nurettin Demirtaş (Eski DTP Genel Başkanı): PKK üyeliği suçundan hapis yattıktan sonra DTP Genel Başkanı yapılması.

Orhan Miroğlu (Genel Başkan Yard.): PKK ve Öcalan’ı övücü beyanları.

Sedat Yurttaş (Eski DEP Milletvekili): Roj TV’de Öcalan için sayın sıfatını kullanması.

Selim Sadak (Siirt Belediye Başkanı): PKK’lı için açılan taziye çadırında “Gençlerin aç ve cahil olduklarından dağa çıktıklarını söylerlerdi ancak bu böyle değildir. Rojda (Öldürülen PKK’lı) Avrupa’da eğitimini almış ve açlık sorunu olmadığı halde Avrupa’dan katılmıştır. Bir nefes özgürlük için dağlara çıktı” sözleri.

Abdülkadir Fırat (DTP Ceylanpınar İlçe Yöneticisi): PKK’nın talimatıyla kepenk kapatma eylemine katılmayan esnafları tehdit etmek.

Abdullah İsnaç (DTP Şırnak il yöneticisi): Korsan gösteride PKK’yı öven konuşmalar yapmak.

Ahmet Ay (DTP Mersin il yöneticisi): Mersin’deki gösteride “Biji Serok Apo” sloganı atmak.

Ali Bozan (DTP Mersin İl Başkanı): Öcalan’ın Kenya’dan getirilişini protesto amacıyla düzenlenen gösteride PKK ve Öcalan’ı övücü sözler sarfetmek.

Ayhan Ayaz (Parti üyesi): PKK’dan aldığı talimatla PKK lehine yazılama yaptığı iddiası.

Cemal Kuhak (DTP Tunceli İl Yöneticisi): Evinde yapılan aramada PKK’ya ait örgütsel doküman bulunması.

Deniz Yeşilyurt (DTP üyesi): Molotof kokteyli atarken, yasa dışı slogan atarken ve PKK bayrağı taşırken görüntülenmesi.

Hacı Üzen (DTP Silopi İlçe başkanı): Öcalan’ı övücü beyanları

Halit Kahraman (Ceylanpınar ilçe Başkanı): PKK talimatıyla kepenk kapatmayan esnafı tehdit etmek.

Hadice Adıbelli (Van il yöneticisi): Cep telefonunda çok sayıda PKK’yı övücü mesajın yakalanması, PKK’ya katılmak üzere Gebze’den gelen bir kişiye yardım yataklık yapması.

İbrahim Sungur (Van İl Yönetim Kurulu üyesi): PKK’lının cenazesinde “TC bilsin ki yüzlerce binlerce şehit versek de bu yoldan dönmeyeceğiz” sözleri. “PKK terör örgütü değildir, tam tersine devlet teröristtir” sözleri.
İzzet Belge (Şırnak il başkanı): Öcalan’ı barış elçisi gibi göstermek. Öcalan’ın zehirlendiği iddialarına ilişkin “Liderimizi sapasağlam görmeden gerginlikler devam edecek” sözleri.

Kemal Aktaş: (Üye) PKK ve Öcalan’ı övücü beyanları.

Mehmet Salih Sağlam (Ceylanpınar ilçe yöneticisi): Kepenk kapatmayan esnafı tehdit etmesi.

Mehmet Veysi Dilekçi (Van il yöneticisi): “PKK bu ülkenin gerçeğidir. Bizim PKK ile organik değil duygusal bağımız var. PKK’nın militanları da bu ülkenin evlatlarıdır” sözleri.

Murat Avcı (Eski Siirt Belediye Başkanı): “Bu ordu bu ülkede Kürdistan’da akıttığı kanın hesabını vermek zorundadır” sözleri.

Murat Taş (Ağrı il yöneticisi): PKK propagandasını yapmak.

Musa Farisoğulları (Diyarbakır il yöneticisi): Öcalan’ın muhatap alınması gerektiği sözleri.

http://www.internethaber.com/galeri/gallery.php?id=5243&no=1
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı dreamlistan61

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #2 : 12 Aralık 2009, 14:39:35 »
hahahahah

Bizde ozaman şunu diyoruz Biji ANAYASA MAHKEMESİ :)

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #3 : 12 Aralık 2009, 15:15:43 »
Bu partinin kapatılmasına neden olan gerekçeler ne zaman gerçekleşmiş? Buna bağlı olarak bu partinin kapatılması neden bu kadar gecikmiş? Bunları anlayabilmek zor.

Partiyi kapatmak acaba bunların amaçlarının önüne bir engel çeker mi? Yoksa zaten ikinci seçenekleri çoktan hazır mı?

Çevrimdışı Felix

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 1
  • Beyniyle düşünmeyen bizden değildir.
« Yanıtla #4 : 12 Aralık 2009, 16:19:25 »
2 seçenekleri çoktan hazır,32. Gün programında duymuştum Demokratik Barış Partisi ni kuracaklar sanırım.
Bu partinin kapatılması hiç birşey ve bizim açımızdan kötü.3-4 güne Pkk sempazitanları eyleme geçerler..Çok yanlıs bir politika..

Çevrimdışı Yatağan

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #5 : 12 Aralık 2009, 23:59:04 »
Felix Kardesim.........simdiye kardar PKK sempazitanları eylem yapmiyorlarmiydi??

MADEM Kürtler icin Politika yapcaklardi DTP´liler ozaman, AKP ve diyer partilerle bir masaya oturup cözebilirlerdi!!
AMA DTP´liler ne dedi.... "Türkler sözde acilim yapiyor" , "uygulamalar faliyete gecmiyor", "Türkiye PKK´ilen bir masaya oturmasi lazim"......... yani bu demeki DTP baris istemiyor, yardim icin uzatilan ele vuruyorlar!

Bu isin vahim tarafi DTP´li Emine Ayna´nin (DTP Genel Başkan Yardımcısı) aciklamasi
su: PKK´nin 15. AĞUSTOS 1984, Türk askeriyesine geceklestirilen ilk saldiri, Kürtler icin bir safer günüdür"
Kaldi ki DTP, PPK´ya Türkiye´de "Büyükelçilik" yapiyor, izinsiz PKK kamplarina siyartler, konsmalar ve anlasmalar.

NE VATANSEVER Kürt KARDESLERIMIN NE DE TÜRKLERIN böyle bir AYRIMCI PARTININ, TÜRKIYEDE faliyet göstermesini ISTEMIYOOOOORLAR!!!

KAPATILDI BITI GITI, NE IYI OLDU!!  NE MUTLU TÜRKÜM DIYENE!!!!!

Çevrimdışı Felix

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 1
« Yanıtla #6 : 13 Aralık 2009, 04:50:57 »
Yahu Yatağan,
adamlar zaten yapacaklarını yapıyorlar.Ama bu partinin kapatılması bize birşey kazandırmıyor ki.Yenisi açılıyor hemen.İsterse ismi A olsun B olsun.Çözüm kapatmak değil demek ki.
Ben çözüm bulamıyorum işin açığı.Çözüm insan öldürmekle sağlanmamalı.Benim istemediğim şey adamların kapatmayı bahane edip saldırı yapmaları ve doğal olarak daha çok şehit vermemiz.DTP kapatılıyor yerine gelecek parti zaten belli.O kadar net ki.
Elimizde ki şehitlerle kalıyoruz bu durumda.Sen ağlıyorsun ben ağlıyorum olan memleketimin güzel evladına oluyor.
Kapatmak çözüm değil.
Alternatif çözümün var mı kardeşim?Ben göremiyorum da.

Çevrimdışı kosavalı1989

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 0
« Yanıtla #7 : 13 Aralık 2009, 11:23:47 »
Yahu Yatağan,
adamlar zaten yapacaklarını yapıyorlar.Ama bu partinin kapatılması bize birşey kazandırmıyor ki.Yenisi açılıyor hemen.İsterse ismi A olsun B olsun.Çözüm kapatmak değil demek ki.
Ben çözüm bulamıyorum işin açığı.Çözüm insan öldürmekle sağlanmamalı.Benim istemediğim şey adamların kapatmayı bahane edip saldırı yapmaları ve doğal olarak daha çok şehit vermemiz.DTP kapatılıyor yerine gelecek parti zaten belli.O kadar net ki.
Elimizde ki şehitlerle kalıyoruz bu durumda.Sen ağlıyorsun ben ağlıyorum olan memleketimin güzel evladına oluyor.
Kapatmak çözüm değil.
Alternatif çözümün var mı kardeşim?Ben göremiyorum da.

bu mahkemenin en ilginç yanı en azmış köpek olan emine aynaya kimse dokunmadı:Dayrıca bence açılacak partilerin tüzüğünde sadece halkın bir bölümüne hitap edicek şeylerin yasaklanması lazım:D:D

Çevrimdışı Felix

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 1
« Yanıtla #8 : 13 Aralık 2009, 14:58:42 »
Keşke DTP tarafında olsaydım işler daha kolay olurdu. >:(

Çevrimdışı Yatağan

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #9 : 13 Aralık 2009, 21:35:15 »
Canim Kardesim Felix sana hak veriyorum, DTP´yi kapatmakla hicbirsey kazanmiyor Türk halki. Ama PKK´ya elcilik yapan kisilere TBMM yer yoktur ve olamaz. Eger yeni bir parti acarlarsa (KIMSE "KÜRTLERE" acamaz DEMIYOR)!!! AMA bu yeni Parti´de ayni sekilde PKK´ya elcilik yapmaya kalkarlarsa, o zaman bu parti´de kapatilir! Zaten normal bir seklide Politika uygulanirsa Parti-Marti kapatilmaz.

HA gelelim simdi PKK yandaslarina......... EYLEM yapip........ Polislere, TASLARLAN, SOPALARLAN ve molotovlarlan saldiran kisilere...
POLIS traumatic mermilerle karsilik vermesi lazim. (TRAUMATIC MERMILER ÖLÜMCÜL DEGIL) FAKAT POLISE ASIRI GÜC KULANIYORSUNUZ IFTIRARLARINI önlemek icin KAMERALARLAN, TAS, SOPA ve MOLOTOV kulanan kisiler KAYIT edilmeli.
Bu uygulama´ilen PROVOKATÖRLERI POLIS caydirabilir. TÜRKIYE BIR DEMOKRATIK BIR ÜLKE DIR! EYLEM yapilabilir (eylemler daha önce bildirilmesi lazim)! Ama POLISE saldirilirsa bunun sonucuna, her kim olursa olsun (TÜRKÜN TA KENDISI OLSADA, POLISIN  SERT TOKATINA) HAZIRLIKLI olsun. (eger gücleri yetiyorsa)

AMA POLISE YETKI VERMESEN, INEK GIBI BAKAR DURURSUN........
« Son Düzenleme: 13 Aralık 2009, 21:41:49 Gönderen: Yatağan »