Gönderen Konu: UMTAS PROJESİ  (Okunma sayısı 88806 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mavi1991

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 36
Ynt: UMTAS PROJESİ
« Yanıtla #90 : 13 Ağustos 2018, 21:44:27 »
zamanla kapasite artırılır, genelde ilk teslimatların sayısı az oluyor

Çevrimdışı Nutuk

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 4
« Yanıtla #91 : 13 Ağustos 2018, 21:48:22 »
Herşey iyi güzelde benim amatör aklım şu modern mühimmatlardaki 50 tane 100 tane olayını almıyor bir türlü. 50 nedir yahu 5000 tane alsana. Sadece bizde değil bütün dünya böyle bakıyorsun Kore 40 tane Hellfire almış kongreden izin çıkmış filan. Bu sayılar ile vatan mı korunur. Ben olsam 50 UMTAS ı bırak 5000 SOM alırım bir seferde.

Bereket senin amator aklin kullanilmiyor o zaman  ;D

Her silah'ta ozellikle karmasik fuze gibi silahlarda ihtiyatli gitmekte fayda var ve bir LRIP (Low Rate Initial Production) yani az sayida ilk produksyon akillicadir.

Niye diye soracaksan en azindan uretim'de hatalar var mi, silahin kendisinde kesfedilmemis problemler var mi diye bakma olanagi saglar. Bir silahta 5000 tane urettikten sonra hatalari buluyorsan biraz salakca olur degil mi? Sonucta hertur yeni sistemde bebeklik hastaliklari denilen hatalar, malzeme secim hatalari vs olur bunlari LRIP uretimlerle bulup az sayida uretim yapmisken duzeltmek varken hurraaaa 5000 tane, 10000 tane uretelim havasi sadece kendini tatmin olayi olur

Çevrimdışı serkan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -115
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #92 : 13 Ağustos 2018, 22:07:32 »
Orası öyle ilk siparişler az olabilir o nedenle hoş görebiliriz. Biraz tabi nüktede yaptım. Asıl şakayla karışık anlatmak istediğim şey gerçektende bu modern mühimmatların tüm dünya ordularında çok az sayılarda olmaları.  Yunanistan mesela Aphace helikopterlerinde hellfire füzesi kullanacak ama gidin bakın stokların sallıyorum ama 200 tane filandır aşağı yukarı. Bizim deniz kuvvetleri helikopterleride hellfire atıyor onlarda saysan 50 tane yoktur eminim. Jdam kiti alıyor koca koca ülkeler 40 tane filan. Jdam kiti dediğin en dandik ülkede bile 50 000 tane olmalı stoklarda bence. Bu pamuklara sarılıp saklanan modern mühimmatları anlamıyorum ben gerçektende. Bütün dünya böyle ama. Kaç tane jdam kiti vardır Avrupa da toplasan bir kaç bin tanedir en fazla. Benim mantığıma göre Jdan LGB yani Teber diyelim ona UMTAS Som bunların sayıları depoda on binlerden başlamalı. Raf ömrü var tamam ama neyse ne raf ömrü var diye stokta silah tutumama olurmu hiç vatanı korurken stok maliyeti mi düşünülür. Roketsan var gönderir yakıtı yenileriz 15 yılda bir hem
« Son Düzenleme: 13 Ağustos 2018, 22:11:33 Gönderen: serkan »
beğen

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #93 : 13 Ağustos 2018, 23:54:48 »
Orası öyle ilk siparişler az olabilir o nedenle hoş görebiliriz. Biraz tabi nüktede yaptım. Asıl şakayla karışık anlatmak istediğim şey gerçektende bu modern mühimmatların tüm dünya ordularında çok az sayılarda olmaları.  Yunanistan mesela Aphace helikopterlerinde hellfire füzesi kullanacak ama gidin bakın stokların sallıyorum ama 200 tane filandır aşağı yukarı. Bizim deniz kuvvetleri helikopterleride hellfire atıyor onlarda saysan 50 tane yoktur eminim. Jdam kiti alıyor koca koca ülkeler 40 tane filan. Jdam kiti dediğin en dandik ülkede bile 50 000 tane olmalı stoklarda bence. Bu pamuklara sarılıp saklanan modern mühimmatları anlamıyorum ben gerçektende. Bütün dünya böyle ama. Kaç tane jdam kiti vardır Avrupa da toplasan bir kaç bin tanedir en fazla. Benim mantığıma göre Jdan LGB yani Teber diyelim ona UMTAS Som bunların sayıları depoda on binlerden başlamalı. Raf ömrü var tamam ama neyse ne raf ömrü var diye stokta silah tutumama olurmu hiç vatanı korurken stok maliyeti mi düşünülür. Roketsan var gönderir yakıtı yenileriz 15 yılda bir hem
Alıntı
Geçmiş

JDAM için komple sistem üretim kararı ABD Savunma Bakanlığı tarafından Mart 2001’de alınmıştır. Her ay ortalama 700’ün üzerinde JDAM teslimatı yapılmaktadır. Boeing, 2004 yılının kasım ayında yüz bininci, Eylül 2008’de ise iki yüz bininci JDAM’i  teslim etmiştir. 2011 yılında ABD Hava Kuvvetleri, 7.500 Lot 15 JDAM kuyruk kiti için yapılan anlaşmaların toplam değerinin 180 milyon dolar olduğunu duyurmuştur.

https://www.boeing.com.tr/urunler-ve-hizmetler/savunma-uzay-ve-guvenlik/silahlar/jdam.page
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı serkan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -115
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #94 : 14 Ağustos 2018, 12:13:54 »
öliyimde kurtulun emi
beğen

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #95 : 14 Ağustos 2018, 13:02:45 »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 191
« Yanıtla #96 : 14 Ağustos 2018, 20:37:56 »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #97 : 17 Aralık 2018, 13:00:37 »
Alıntı
miguyan2000

Roketsan Ekim 2018 ayı içersinde Burak sınıfı korvetlerde Ege denizinde cirit ve L-umtas g/m atışları başlarıyla gerçekleştirildi.

https://twitter.com/miguyan2000/status/1074593133063794688

Çevrimdışı serkan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -115
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #98 : 17 Aralık 2018, 13:30:59 »
Denizde tüm füzeler yalıtımlı pod içinde saklanmak zorunda böyle sallana sallana olmaz
beğen

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 182
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #99 : 17 Aralık 2018, 14:01:32 »
Bu prototip sanırım ,atış denemesi gerçekleştirildi deniyor!