Gönderen Konu: bulgaristandaki f-104g uçağımız.  (Okunma sayısı 12245 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı RekarnO

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 2
bulgaristandaki f-104g uçağımız.
« : 13 Kasım 2009, 15:06:30 »
Herkese selamlar. uzun bır aradan sonra sıze bır soruyla merhaba dıyorum.

gecenlerde google earthda cevremızdekı ustlerı arastırırken bulgarıstanın plovdiv kentindeki havaalanının muzesındekı bır ucak dıkkatımı cektı. ucagın arkadan cekılmıs resmınde kuyrugunda Türk bayrağı var. bu ucak buyuk ıhtımalle bızımdı ama neden bulgarlar kendılerı sergılıyorlar.
acaba zamanında bulgarlara sattıkmı yoksa baska ıslermı donuyor..

Çevrimdışı amiral

• DefenceTurk
  • *
  • 0
    • Askeri Tasarımlar - konsept dizaynlar
Ynt: bulgaristandaki f-104g uçağımız.
« Yanıtla #1 : 14 Kasım 2009, 01:32:26 »
Bizim müzelerde de Rus menşeili uçaklar olduğunu söylemişlerdi. belkide böyle bir değiş tokuş olmuş olabilir.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #2 : 14 Kasım 2009, 11:53:05 »
Ne işler dönebilir müzelik bir uçak için Recep? Arkadaki ABD C-47'si için de başka işler mi döndü yoksa?
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı RekarnO

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 2
« Yanıtla #3 : 14 Kasım 2009, 13:31:08 »
Ne işler dönebilir müzelik bir uçak için Recep? Arkadaki ABD C-47'si için de başka işler mi döndü yoksa?

Abi olur olur, Siz bulgarların nasıl pıs bır mıllet oldugunu bılmıyorsunuz galıba..Bızımkıler gosterı ıcın ınmıstır bunlarda tutmuslardır ucagı..nasıl olsa her taraftan darbe yıyoruz. bulgarlarda eksık kalmazlar. c-47 zaten her ulkede var gıbı.

dedıgım gıbı cok lanet ınsan bu bulgarlar. Dıkkat edersenız arkada sıyah bır araba var. Ford transıt 97 model. aynısından bızde var. ama arabayı her sınırdan gırıs cıkısta parcalaya parcalaya hurdaya cevırdıler. asla guvenılmez mıllet. onun ıcın sordum ne ısler donuyor dıye. yoksa zaten ısımıze yaramaz bır ucak.

ama aklıma su geldı. zamanında yunanlılarla ters oldugumuz vakıt savas seneryolarında  turkıyenın bulgarıstanla gızlı askerı anlasma yaptıgını duymustum. onun ıcın sordum. olaylar soguyunca ucaklarımız ordamı kaldı dıye..?

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #4 : 14 Kasım 2009, 13:37:06 »
 :D :D :D
İlahi Recep. Alemsin ya.  :D
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı amiral

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #5 : 15 Kasım 2009, 01:58:48 »
Rekarno o dediğin biraz sıkar hatta baya sıkar. sanırım en son F-104 uçağımız 1993 de servisten çıkmıştı. yani sonuçta çok eski bir maziden bahsediyoruz.
Yani recep nereden tutsam elimde kalıyor. gel sen, bu paranoyadan vaz geç, yorma bizi ;)

Çevrimdışı RekarnO

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 2
« Yanıtla #6 : 15 Kasım 2009, 12:59:50 »
Valla abi kusura bakmayın sizi yoruyorum hatta sacmalıyorum ama dedıgım gıbı bu bulgarlar cok lanet bır mıllet. asla guven olmaz. ben nedir ne degıldır bı sorusturayım dedım. sonucta turk bayraklı bır ucak adamların muzede duruyor. ınsanın aklına bın turlu sey gelıyor.. insan tarıhını gecmısını merak edıp ogrenmezse ot gıbı yasar gıderız. gelecekte yasayacaklarımıza karsı bır on bellek olusturmamız lazım..

off neyse hastayım zaten.. kendınıze ıyı bakın... :-X

he yerı gelmısken bu plovdıv kentı tam bır serefsız yuvası kapı kuleye yakın oldugu ıcın bulgarların butun at hırsızları buradan cıkıyor. sız yolda gıderken polıs arabası gıbı gelıp sızı durduruyorlar sızı soyup topukluyolar.  :o yolu bulgarıstana dusen bırı olursa hıc bıyerde durmasın opel vectra polıs arabasında baska gordugunuz zaman durmayın sakın.aklınızda bulunsun dıye soyluyorum ;)

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #7 : 15 Kasım 2009, 13:09:04 »
Tamam Recep, uyarılarını dikkate alırız. Geçmiş olsun bu arada. Dikkat et kendine. ;)

Çevrimdışı amiral

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #8 : 15 Kasım 2009, 23:59:54 »
Aynı müzeden, buda benden olsun  ;)

bende link olarak vereyim o zaman
http://www.airlinepictures.net/photopost/showphoto.php/photo/1514

« Son Düzenleme: 16 Kasım 2009, 18:05:08 Gönderen: amiral »

Çevrimdışı RekarnO

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 2
« Yanıtla #9 : 16 Kasım 2009, 11:21:05 »
Aynı müzeden, buda benden olsun  ;)

Abi ben göremiyorum resmi, acaba bende mi sorun var ?