Gönderen Konu: OMTAS PROJESİ  (Okunma sayısı 40213 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fatihvskamil

• DefenceTurk
  • *
  • 6
  • DefenceTurk.com
Ynt: OMTAS PROJESİ
« Yanıtla #40 : 18 Şubat 2019, 01:09:20 »
Serkan bey ne yaptınız 2 dk da hiç ettiniz omtas ı. Datalink yapan kuvvet isterse kablo da yapar.Kuvvetin ihtiyaçlarını bilemeyiz.Belki omtası sadece asimetrik savaş ortamında kullanacaklar.

Çevrimdışı serkan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -115
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #41 : 18 Şubat 2019, 01:17:54 »
OMTAS ı hiç sevmiyorum çok yanlış buluyorum. Asimetrik filan da değil bildiğin savaş için yapılıyor. Düşmana güvenmiyorum bizim yegane tanksavarımızı boşa çıkartırlarsa çok kötü olur savaşın başında bunla yüzleşirsek. En iyisimi biz eşeği sağlam kazığa bağlayalım fiberoptik yapalım

Bakın MBDA nın kendi OMTAS ı fiberoptik. Bizden sonra başladılar 

« Son Düzenleme: 18 Şubat 2019, 01:18:34 Gönderen: serkan »
beğen

Çevrimdışı BATTLESTAR

• 2018 ve 2019 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #42 : 18 Şubat 2019, 02:11:15 »
OMTAS ı hiç sevmiyorum çok yanlış buluyorum. Asimetrik filan da değil bildiğin savaş için yapılıyor. Düşmana güvenmiyorum bizim yegane tanksavarımızı boşa çıkartırlarsa çok kötü olur savaşın başında bunla yüzleşirsek. En iyisimi biz eşeği sağlam kazığa bağlayalım fiberoptik yapalım

Sutre arkasından saldırılar ve top attack için uygunmudur bu fiberoptik güdüm ?
Savaş Var Denildiğinde Biz;

Çevrimdışı Raptor44

• İnsanlar yaptıklarıyla yargılanır
  • Özel Üye
  • DefenceTurk
  • -72
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #43 : 18 Şubat 2019, 02:32:41 »

Sutre arkasından saldırılar ve top attack için uygunmudur bu fiberoptik güdüm ?
Değil kablo sıkıntı oluşturuyor
IRK, DİN, DİL, MEZHEP ÖNEMLİ DEĞİLDİR ÖNEMLİ OLAN BU ÜLKE İÇİN YAPTIKLARINDIR

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #44 : 18 Şubat 2019, 08:19:50 »
Tamam ya aynı füzenin fiberoptik olanını da yapar, orta yolu buluruz.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 183
  • DefenceTurk.com
Omtas Projesi.
« Yanıtla #45 : 28 Haziran 2020, 18:29:41 »
Alıntı
« Son Düzenleme: 04 Ocak 2021, 23:33:09 Gönderen: カメせ »

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 183
  • DefenceTurk.com
Roketsan OMTAS'ın kafile kabul testleri devam ediyor.
« Yanıtla #46 : 04 Ocak 2021, 23:35:05 »

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 230
  • DefenceTurk.com
TSK’ya yüksek miktarda OMTAS teslimatı
« Yanıtla #47 : 16 Şubat 2021, 15:44:43 »
Roketsan, kabul faaliyetlerine müteakiben Türk Silahlı Kuvvetleri’ne yönelik olarak yüksek miktarda Orta Menzilli Tanksavar (OMTAS) Füze Sistemi teslimatı gerçekleştirdi.

Edinilen bilgiye göre; Türk Silahlı Kuvvetleri’nin ihtiyaçları doğrultusunda Roketsan tarafından geliştirilen tanksavar füze ailesinin üyeleri, seri üretim aşamasına geçerek envantere girmeye başladı. Orta Menzilli Tanksavar Silah Sistemi OMTAS’ın ikinci seri üretim kafile kabul faaliyeti sonucunda; yüksek miktarda silah sistemi ve mühimmat, Türk Silahlı Kuvvetleri envanterine kazandırıldı.

Asıl görevi olan tank avcılığının yanı sıra karada ve su üstünde ortaya çıkabilecek diğer hedeflere karsı da etkili olması için tasarlanan OMTAS, kızılötesi görüntüleyici arayıcı baslık sayesinde gece/gündüz ve her türlü hava koşulunda görev yapabiliyor. OMTAS Silah Sistemi; fırlatma sistemi (füze, atış platformu, atış kontrol ünitesi), taşıma sandıkları ve eğitim simülatöründen oluşuyor.

Türk Kara Kuvvetleri Komutanlığı, 4 kilometre menzile sahip OMTAS Füzesi’ni hem üç ayak üzerinden hem de KAPLAN/PARS Silah Taşıyıcı Araçlar (STA) üzerinden ateşlenecek şekilde kullanmakta.

https://www.savunmasanayist.com/tsk-yuksek-miktarda-omtas-teslimati/

Çevrimdışı ACE

• DefenceTurk
  • *
  • 132
« Yanıtla #48 : 16 Şubat 2021, 23:59:29 »
Omtas ve Umtas’ın kesinlikle güven vermesi için zorlu testlere tabii olması lazım. Olası bir karasal Yunan savaşında bu mühimmatlar çok fark yaratacaktır.
Gözden çıkarılan tanklara akkor ve pulat takılıp diğer taraftan da bu füzelerle bol bol test yapmak lazım. Her iki ürünü de mükemmelleştirmek adına. Hatta ileride lazerli önleyici sistemler vs.

Çevrimdışı tumucin

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #49 : 16 Mart 2022, 23:57:01 »