Gönderen Konu: BİRAZ CİDDİYET BAKAN GÖRÜNTÜLÜ SAYIN ŞİMŞEK  (Okunma sayısı 2659 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SEHİTLERİNSESİ

• DefenceTurk
  • *
  • 0
BİRAZ CİDDİYET BAKAN GÖRÜNTÜLÜ SAYIN ŞİMŞEK

AKP hükümetinin sözde Kürt Sorunu Açılımı konusuna destek bağlamında AKP’nin İngiltere Kraliçesi’ne bağlılık yemini ederek her zaman İngiltere’nin çıkarları için çalışacağına dair yemin eden İngiliz vatandaşı olduğu ortaya çıkan Maliye Bakanı Mehmet Şimşek; “Ben etnik olarak Kürt kökenliyim, ama Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığı ile gurur duyan bir vatandaşım. Ben  Türk vatandaşı olmaktan büyük bir gurur duyuyorum ve ben bir fırsat eşitliğinin en güzel şekilde tezahür ettiği bir örneğim. Onun için bizim bu açılımımız çok basit bir açılımdır. Yani bu birliktelik, kardeşlik açılımıdır. Biz zaten öyleyiz, başka türlü de zaten düşünemeyiz. Bizim ayrımız gayrımız olamaz. Tabii ki demokratikleşme anlamında bir takım adımları atmamız lazım, herkes için atmamız lazım ve dolayısıyla bu bir süreçtir. Bu bir kardeşlik, birliktelik sürecidir, başka türlü de zaten düşünülmesi son derece yanlış olur. Açılımın içinin Türkiye’nin temel hak ve özgürlüklerinin daha da genişletilmesiyle doldurulacaktır ” dedi.

Sayın Bakan biraz ciddiyet lütfen. İnsan bu kadar da cıvıklaşamaz. Sayın Bakan, hem Kürt kökenli olacaksınız, hem Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olacak ve Türk vatandaşı olmaktan büyük bir gurur duyacaksınız. Ayrıca, bunlara ilaveten Türk vatandaşlığından gurur duyduğunuzdan ötürü bir de İngiltere Kraliçesi’ne bağlılık yemini ederek İngiliz vatandaşı olacaksınız. Sayın Şimşek, bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu. Türk vatandaşı olmaktan büyük gurur duyacaksın, sonra da İngiltere Kraliçesine bağlılık yemini ederek İngiliz vatandaşı olacaksın. Sayın Şimşek bu yalanınızı kimseye yediremezsiniz. Onun için lütfen biraz daha ciddiyet. Sizi Maliye Bakanı yapabilen bir zihniyetten de başka türlü bir tavır gösterilmesi beklenemezdi. Sayın Bakan, sizin söylediğiniz hiçbir söze itimat edilemez. Çünkü, siz ne olursa olsun her zaman İngiltere Kraliçesi’ne hizmet etmek için yemin etmiş ve İngiliz vatandaşı olmuş bir kişisiniz. Herkesin bu AKP denilen yuları okyanus ötesinde bulunan Damat Ferit Paşa hükümetini ve bunların soylarını iyi irdelemesi gerekmektedir.
Sağlıcakla kalın.

FİKRET ŞAHİN
09.09.2009

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com