Gönderen Konu: Pilotun Gözüne Lazer Tuttular  (Okunma sayısı 3107 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Pilotun Gözüne Lazer Tuttular
« : 13 Ekim 2009, 20:53:28 »
Pilotun Gözüne Lazer Tuttular
Dün akşam Atatürk Havalimanı'na inen bir İngiliz uçağına Sefaköy'den lazer tutuldu. Lazer tutan kişiler aranıyor!

13.10.2009 20:04
Gökhan ARTAN / İSTANBUL (AHT)

Avustralya'da 2 ay önce Adelaide kentinde yaşanan olayda, dil eğitimi için bu ülkeye giden İrfan Bozan, Mehmet Akyıldız (28) ile birlikte otomobille seyahat ederken kısa bir zaman önce aldığı lazeri çıkardı. Bozan, bu sırada üzerlerinden geçmekte olan Qantas Havayolları'na ait uçağa lazer tuttu. Lazer ışınları, 2 bin 100 metrede seyreden uçağın kaptan pilotunu geçici olarak kör etti. Ancak yardımcı pilot uçağı sorunsuz şekilde yere indirmeyi başardı. İhbar üzerine güvenlik güçleri alarma geçti ve yakalanan iki Türk ellerindeki lazerle tutuklandı. Mahkemeye çıkarılan Bozan'ın tutukluluk halinin devamına karar verilirken Akyıldız ise kefaletle serbest bırakıldı.

Bu olayın bir benzeri de dün akşam saatlerinde İstanbul Atatürk Havalimanı'nda meydana geldi. BA 680 sefer sayılı İngiliz British Airways'e ait Londra-İstanbul uçağının pilotuna saat 23.15'te İstanbul Atatürk Havalimanı'na inişi sırasında Sefaköy yönündeki bir binanın üzerinden lazer tutuldu. Sorunsuz bir iniş yapan İngiliz pilot durumu bir rapor halinde ilgili birime bildirdi.

Devlet Hava Meydanları İşletmesi'ne intikal eden olay sonrası yetkililer harekete geçerek olayla ilgili Küçükçekmece Kaymakamlığı bilgilendirildi. Şimdi İngiliz pilota lazer tutan kişi veya kişiler araştırılıyor.

http://www.haberturk.com/haber.asp?id=179134&cat=110&dt=2009/10/13
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı dreamlistan61

• DefenceTurk
  • *
  • 0
Ynt: Pilotun Gözüne Lazer Tuttular
« Yanıtla #1 : 15 Ekim 2009, 11:06:52 »
Benim çok tutmuşluğum var

ESENLER'deyim fakat yüksek bina çok burada anca uçağın altına tutabiliyorum ;D ;D

Çevrimdışı Gil-Nimloth

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
    • History of Battle
« Yanıtla #2 : 15 Ekim 2009, 16:12:40 »
Pek komik birşey olmasa gerek bu?

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #3 : 16 Ekim 2009, 00:00:07 »

ESENLER'deyim fakat yüksek bina çok burada anca uçağın altına tutabiliyorum ;D ;D

Çok tehlikeli. Bir çok insanın hayatıyla oynadığının farkında değilsin gibi. Bir daha böyle şeyler yapma olur mu?
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı WOLF

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 0
« Yanıtla #4 : 16 Ekim 2009, 21:38:08 »

Sonuçları;

http://www.defenceturk.com/index.php?topic=1128.0

;D

Ben Orta Asya'dan türeyen Anadolu'da büyüyen Avrupa içlerine yürüyen Türküm...