Gönderen Konu: Standart Missile  (Okunma sayısı 13312 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Ynt: Standart Missile
« Yanıtla #10 : 27 Haziran 2018, 17:53:43 »

Alman fırkateyninde bir SM-2 atış sırasında arızalanmış!
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Japonya Sekiz Adet SM-3 Ediniyor
« Yanıtla #11 : 21 Kasım 2018, 08:39:41 »
Japonya Sekiz Adet SM-3 Ediniyor

ABD Dışişleri Bakanlığı, sekiz adet Satıhtan Havaya Standart Füze-3 (SM-3) Blok 1B Füzesi ve 13 adet Standart Füze-3 (SM-3) Blok 2A Füze için olası bir Yabancı Askeri Satış onaylayan bir karar verdi. ABD Savunma Güvenlik İşbirliği Ajansı, 561 milyon dolar tahmini maliyetli bu muhtemel satışın 16 Kasım 2018'de Kongre'ye bildirilmesi için gereken sertifikayı verdi.

Japonya Hükümeti ayrıca SM-3 1B ve 2A füze için saklama kutuları talep etti. Toplam tahmini program maliyeti 561 milyon dolar.

SM-3 Blok 1B ve 2A için ana yüklenici Raytheon olacak.

http://www.c4defence.com/Gundem/japonya-sekiz-adet-sm3-ediniyor/7438/1
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 191
« Yanıtla #12 : 21 Kasım 2018, 10:20:57 »
Bak bu olabilir. SM 3 yanında bir miktar SM 2 ve karakonuşlu THAAD versin. Bunun yanında biraz da teknoloji transferi için rica etsem!?

O zaman söz veriyorum S- 400 ün s’ sini bile anmam.

Ama nerde? Elaleme şapur şupur bize gelince yarabbi şükür.

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 230
  • DefenceTurk.com
ABD Japonya’ya SM-3 BLOCK IB satacak
« Yanıtla #13 : 11 Nisan 2019, 19:12:55 »
Japonya Hükumeti, 56 adet Standart Füze-3 (SM-3) Blok IB füzesi satın almak isteğini resmi olarak ABD’ye iletti. Tahmini maliyeti 1 milyar 150 milyon dolar olacak olan satışın ABD Kongresi tarafından onaylanması bekleniyor. Kongrenin anlaşmayı onaylaması halinde Japonya, füzelerin yanında teknik yardım, mühendislik ve lojistik destek hizmetleri de almış olacak.

Kısa ve orta menzilli balistik füzeleri önlemek için geliştirilen SM-3 BLOCK IB, 2014 yılında operasyonel hale geldi. İlk müşterisi ABD Donanması tarafından kullanılmaya başlanan füzenin 900 km menzile ve 10 Mach hıza sahip olduğu açık kaynaklarda geçen bilgiler arasında.

http://savunmasanayist.com/2019/04/11/abd-japonyaya-sm-3-block-ib-satacak/

Çevrimdışı BATTLESTAR

• 2018 ve 2019 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
Ynt: ABD Japonya’ya SM-3 BLOCK IB satacak
« Yanıtla #14 : 11 Nisan 2019, 19:32:58 »
Japonya Hükumeti, 56 adet Standart Füze-3 (SM-3) Blok IB füzesi satın almak isteğini resmi olarak ABD’ye iletti. Tahmini maliyeti 1 milyar 150 milyon dolar olacak olan satışın ABD Kongresi tarafından onaylanması bekleniyor. Kongrenin anlaşmayı onaylaması halinde Japonya, füzelerin yanında teknik yardım, mühendislik ve lojistik destek hizmetleri de almış olacak.

Kısa ve orta menzilli balistik füzeleri önlemek için geliştirilen SM-3 BLOCK IB, 2014 yılında operasyonel hale geldi. İlk müşterisi ABD Donanması tarafından kullanılmaya başlanan füzenin 900 km menzile ve 10 Mach hıza sahip olduğu açık kaynaklarda geçen bilgiler arasında.

Vay be teknolojiye bak 1 füze 2-3 altay fiyatında.
Savaş Var Denildiğinde Biz;

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 191
« Yanıtla #15 : 11 Nisan 2019, 21:07:12 »

İnsan füzeyi ateşlemeye kıyamıyor.

Çevrimdışı BATTLESTAR

• 2018 ve 2019 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #16 : 11 Nisan 2019, 21:39:38 »

İnsan füzeyi ateşlemeye kıyamıyor.

Katma değer böyle bir şey işte . 500 son model corvette (araba olan) satacağına 1 füze sat daha iyi.
Savaş Var Denildiğinde Biz;

Çevrimdışı Mermi

• DefenceTurk
  • *
  • 28
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #17 : 12 Nisan 2019, 10:18:11 »
Denizci millet olmak ne güzel. Hele birde para varsa tadından yenmiyor. Şu adamlara baktıkça çok imreniyorum açıkçası. Donanma projeleri çok önemli ingilterenin kara konuşlu hava savunma sistemi bile yok. Güney Kore desen füzelerle çevrili bir kaç batarya Patriot hariç kara konuşlu hava savunma sistemi yok. Hepsi HSH gemileriyle sağlıyor.
Bizde acil ihtiyaç 5, 6 sistem alıp. Geri kalan parayı HSH gemilerine yatırabilirdik. Son patriot teklifi 4 sistem muhtemelen 2.5 milyar dolar maliyeti olacaktı. İçinde GaN ve  Pac3MSE vardı veya Samp-T alabilirdik. Ispanyollar ile Alvaro de bazan üzerinden kendi Çafrad radarımız ve Genesis yazılımlarımiz ile kendi destroyerimizi cok hızlı bir şekilde üretebilirdik. Bütün sistemleride birbirine enteğre edip hakikaten çok çok caydırıcı bir noktada olabilirdik vs vs

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 230
  • DefenceTurk.com
ABD’den Güney Kore’ye 313.9 milyon dolarlık füze satışı
« Yanıtla #18 : 21 Mayıs 2019, 19:13:24 »
ABD Savunma Bakanlığı Pentagon’dan yapılan açıklamaya göre ABD Dışişleri Bakanlığı, Güney Kore’ye 94 adet SM-2 Blok IIIB Hava Savunma Füzesi satışını onayladı.

ABD Dışişleri Bakanlığı, Güney Kore’nin talebi üzerine 94 adet SM-2 Blok IIIB Hava Savunma Füzesi, 12 adet MK 97 MOD 0 güdüm birimi ile ilgili teknik destek hizmetini kapsayan toplam 313.9 milyon dolarlık paketin satışını onayladı.

Halihazırda Güney Kore Donanması (ROKN) tarafından kullanılan SM-2, Mk-41 Dikey Fırlatma Sistemi (VLS) tarafından fırlatılabilen hava ve füze savunma füze sistemidir. 160 kilometrenin üzerinde menzile sahip olan Raytheon SM-2 Blok IIIB, SM-2 Blok IIIA’dan farklı olaraktan aktif kızılötesi arayıcıya da sahiptir.

https://savunmasanayist.com/2019/05/21/abdden-guney-Kore'ye-313-9-milyon-dolarlik-fuze-satisi/

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 230
  • DefenceTurk.com
Japonya, SM-3 Blok IIA Füzesi Tedarik Edecek
« Yanıtla #19 : 29 Ağustos 2019, 21:51:07 »
ABD Dışişleri Bakanlığı, 3.295 milyar dolar tahmini maliyetle 73 adet Standart Füze-3 (SM-3) Blok IIA'nin Japonya Hükümeti'ne olası Askeri Dış Alımını onayladı. Savunma Güvenliği İşbirliği Ajansı, bu olası satış kongresine 27 Ağustos 2019 tarihinde bildiren gerekli sertifikayı verdi.

Japonya Hükümeti en fazla 73 Standart Füze-3 (SM-3) Blok IIA füzesi satın almak istedi. Satışta füzelerin saklanması, taşınması ve atışa hazır tutulmasına ilişkin çeşitli prosedürlere yönelik program desteği bulunuyor.

http://www.c4defence.com/Gundem/japonya-sm3-blok-iia-fuzesi-tedarik-edecek/8595/1