Gönderen Konu: Standart Missile  (Okunma sayısı 13319 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Şahinbey

• DefenceTurk
  • *
  • 0
Standart Missile
« : 28 Ekim 2009, 08:32:18 »
Standart Missile

Japonya avcı füze denemesi yaptı

ABD'nin Hawaii eyaleti açıklarında Japon askeri gemisinden atılan avcı füze, Amerikan ordusu tarafından fırlatılan orta menzilli balistik füzeyi imha etti.

Hawaii açıklarında yapılan denemede JS Myoko adlı Japon askeri gemisi, ABD'nin Kauai'deki askeri tesislerinden atılan balistik füzesini, SM-3 avcı füzesiyle durdurdu.

Denemede kullanılan Myoko'nun, balistik füze savunma teknolojisi alanında geliştirilen üçüncü Japon askeri gemisi olduğu belirtildi. Japonya'nın geçen yıl kasımda yine Hawaii açıklarında kullandığı ikinci askeri gemisi JS Chokai'den atılan avcı füze hedefini vuramamıştı.

Japonya'nın bu alanda 2007'de JS Kongo ile yaptığı ilk denemesi başarılı olmuştu.

http://www.haberturk.com/haber.asp?id=182607&cat=180&dt=2009/10/28
« Son Düzenleme: 08 Şubat 2016, 13:03:56 Gönderen: SKYWOLF »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
SM-6 Üretimi Başlıyor
« Yanıtla #1 : 28 Mayıs 2013, 13:43:00 »
SM-6 Üretimi Başlıyor

Savunma Tedarik Kurulu, Raytheon Şirket'nin Standard Missile-6 tam oranlı üretimini onayladı. SM-6 ABD Deniz Kuvvetleri gemilerine; sabit ve döner kanatlı uçak, insansız hava araçları ve seyir füzelerine karşı koruma sağlayacaktır.

Raytheon Huntsville Redstone Arsenal Ala'da 75 milyon dolara kurduğu 70.000 metrekarelik SM-6 ve SM-3 üretim tesisinden ilk SM-6 füzesini şubat ayında teslim etmişti.

DefenceTurk.com
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Tuco

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 21
Ynt: SM-6 Üretimi Başlıyor
« Yanıtla #2 : 28 Mayıs 2013, 13:57:05 »
SM-6'da Amraam'ın güdüm sisteminin kullanalacağını okumuştum...

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Ynt: SM-6 Üretimi Başlıyor
« Yanıtla #3 : 28 Mayıs 2013, 13:59:19 »
SM-6'da Amraam'ın güdüm sisteminin kullanalacağını okumuştum...

Aynen öyle. Ayrıca 2015'de kullanıma girmesi planlanıyor.

Deniz denemelerinin görüntüleri.

<a href="http://youtu.be/0KTxWoPTXRY" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://youtu.be/0KTxWoPTXRY</a>
« Son Düzenleme: 28 Mayıs 2013, 14:04:57 Gönderen: SKYWOLF »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
SM-3 Block IIA İkinci Denemede de Başarılı
« Yanıtla #4 : 12 Aralık 2015, 19:23:34 »
SM-3 Block IIA İkinci Denemede de Başarılı

SM-3 Blok IIA ilk testini 6 Haziran tarihinde Point Mugu Deniz Atış Sahası'nda gerçekleştirmişti. İkinci deney ABD Savunma Bakanlığı ile Japonya'nın ortak geliştirme programının bir parçası olarak 8 Aralık tarihinde tamamlandı.

Kaliforniya Point Mugu'daki Ventura County Deniz Üssü'nde bulunan Deniz Hava Harp Merkezi Silah Bölümü; Aegis Balistik Füze Savunma programı ile kullanılmak üzere Amerika Birleşik Devletleri ve Japonya arasındaki işbirliğinin bir parçası olarak 8 Aralık tarihinde 21-inç çaplı Standart Füze3 Blok IIA füze ile bir canlı atış testi gerçekleştirdi.

Füze, Point Mugu Deniz Atış Sahası'nda bulunan ve yerleşim bölgesine 60 mil mesafede bulunan San Nicolas Adası'ndaki yer tabanlı bir fırlatma istasyonundan ateşlendi. Program yetkilileri, başarılı test sırasında füzenin performansını ölçecek ve toplanan verilerin geniş bir analizini yapacaklar.

SM-3 Block IIA dünya atmosferi üzerindeki balistik füzeler tehditleri durdurmak için tasarlanmış üç aşamalı bir füzedir. Düşman füzelerini imha etmek için aynı sınıftaki diğer füzelerin aksine patlayıcı bir savaş başlığı kullanmaz. Bunun yerine düşman füzelerinin başlığına hızla çarparak imha eden kinetik bir savaş başlığı kullanır.

DefenceTurk.com
« Son Düzenleme: 12 Aralık 2015, 19:45:31 Gönderen: SKYWOLF »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
SM-6 Yeteneklerini Sergiliyor
« Yanıtla #5 : 08 Şubat 2016, 17:24:56 »
SM-6 Yeteneklerini Sergiliyor

ABD Deniz Kuvvetleri SM-6 Blok 1 yüzey-havaya füze değerlendirme testleri gerçekleştirdi. Raytheon üretimi yüzeyden havaya SM-6 Blok 1 füzesi Hawaii sahillerinde ABD Deniz Kuvvetleri test uçuşlarında kendi yeteneklerini  başarıyla gösterdi. Ocak ayında gerçekleştirilen testler, SM-6 Block I  füze performansı değerlendirme etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen Operasyonel Test ve Değerlendirme planının bir parçasıydı. ABD Donanmasının açıklamasına göre 4 test gerçekleştirildi. Alfa ve Bravo testlerinde yere en uzun menzil ve havaya en uzun önleme menzili test edildi. Delta testinde aynı anda iki hedefe önleme görevi gerçekleştirildi. Golf testinde ise elektronik karşı önlem kullanan hedef başarıyla önlendi.

SM-6, Standart Füze ailesinin altıncı varyantı. İlk operasyonel kabiliyetini 2013 yılında gerçekleştirdi. Füzenin 2018 yılında tamamen operasyonel olması bekleniyor. Pentagon; 2017 bütçesinde SM-6 için 2,9 milyar dolar ayırmayı planlıyor. SM-6, hava hedeflerine karşı savunma sağlamanın yanında, uzak mesafedeki düşman gemilerinin başarıyla vurulmasında kullanılacak.

DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
ABD Donanması MK 41 VLS için 300 Füze Kutusu Sipariş Etti
« Yanıtla #6 : 11 Nisan 2016, 16:16:40 »
ABD Donanması MK 41 VLS için 300 Füze Kutusu Sipariş Etti

BAE Systems, Mk 41 VLS sistemi için 300'den fazla füze kutusu üretmek için 38,2 milyon ABD doları değerinde bir anlaşma imzaladı.

Füze kutuları; füzelerin depolanması, taşınması ve fırlatılmasında kullanılıyor. ABD Donanması için gereken füze kutularını BAE Systems üretiyor. MK 41 VLS sistemi için üretilen kutular; SM-3, SM-6,Tomahawk ve Evolved SeaSparrow füzelerinin kullanımına olanak sağlıyor.

Füze kutularının imalatı; BAE Systems'in Aberdeen tesislerinde gerçekleştirilecek ve 2018 yılına kadar sürecek.

DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Avustralya'ya SM-2 Onayı
« Yanıtla #7 : 02 Haziran 2016, 17:46:47 »
Avustralya'ya SM-2 Onayı

Avustralya, ABD Yabancı Askeri Satışlar programı aracılığıyla kadar 80 kadar SM-2 füzelerinin alımı için ABD Dışişleri Bakanlığı'nın onayını aldı.

Programı yöneten ABD Savunma Güvenlik İşbirliği Ajansı,  302.000.000 $ toplam değerindeki olası bir anlaşmanın;SM-2 Blok IIIB füzeleri için dikey  fırlatma kutuları, yüklenici mühendislik, teknik ve lojistik destek hizmetlerini kapsadığını açıkladı.

Avustralya Kraliyet Donanması için inşa aşamasında olan üç hava savunma savaş gemisi bu füzelerle donatılacaklar.

DefenceTurk.com

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 191
Ynt: Standart Missile
« Yanıtla #8 : 02 Haziran 2016, 23:37:55 »
Hocam abiler bizede onay vermisler.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Büyük şok! ABD füzeyi önleyemedi!
« Yanıtla #9 : 01 Şubat 2018, 08:31:08 »
Büyük şok! ABD füzeyi önleyemedi!

AA01.02.2018 - 07:18 | Son Güncelleme: 01.02.2018 - 07:24
ABD Füze Savunma Ajansının Hawaii adalarında konuşlu balistik füze savunma sistemini test ettiği ancak sistemin uçaktan fırlatılan bir füzeyi önleyemediği iddia edildi.

ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) “Füze Savunma Ajansı ile ABD Donanmasının Aegis Ashore Füze Savunma Test Kompleksi Hawaii’nin Kauai adasında yer alan Pasifik Füze Atış Tesislerinde gerçek Standart Füze (SM) 3 Block IIA füzeleriyle test atışları yaptığını” açıklamıştı.

Ancak Amerikan CNN Televizyonu birçok savunma yetkilisine dayandırdığı haberinde Rheython savunma şirketi tarafından geliştirilmekte olan füzenin
uçaklardan fırlatılan füzeleri vuramadığını öne sürdü.

Pentagon konuyla ilgili açıklama yapmaktan kaçınırken, CNN, ABD ordusunun testin başarısız olmasının nedenlerini araştırdığını duyurdu.

Geliştirme aşamasında olan sistemin orta menzilli balistik füzeleri önlemek için inşa edildiği, özellikle de Kuzey Kore’nin füze tehdidine karşı ABD’nin Pasifik’teki füze savunma sisteminin önemli bir unsuru olacağı belirtiliyor.

Aegis Ashore füze sistemi daha önce Aegis gemilerinde kullanılırken bu denemenin sistemin karadan havaya atış kabiliyetini test ettiği belirtildi.

http://www.hurriyet.com.tr/dunya/buyuk-sok-abd-fuzeyi-onleyemedi-40727849